Wróć

Nasze deklaracje

Sprawy bliskie naszemu sercu

Your hair. Your Story.

Nie jesteśmy tu po to, aby mówić Ci kim jesteś lub jak masz wyglądać. W Hairlust wierzymy, że Twoje włosy opowiadają historię o Tobie.

Włosy to nie tylko zewnętrzna estetyka i standardy. To ważny element w Twojej osobistej podróży - Twoja historia. Ty decydujesz, jak ją opowiedzieć.

My jesteśmy tu po to, by przekazać Ci głos, abyś z dumą nosił swoje włosy.

Sprawy bliskie naszemu sercu:

 • Jesteśmy tu, aby pozostać i możesz na nas polegać. Jesteśmy dumni z naszych produktów i wszystkiego, co zawierają; od naturalnych i organicznych składników, po opakowania, w które są zapakowane.

  "Jesteś tym, co jesz" mówią, ale to również odnosi się do produktów, których używasz na swoim ciele i włosach.

  Nasi klienci zasługują na to, co najlepsze. Dlatego nie ryzykujemy w kwestii jakości. Jakość produktów traktujemy tak poważnie, że chcemy zrobić coś więcej niż tylko obiecać dobrą jakość - chcemy mieć pewność, że dotrzymamy tych obietnic. Aby to osiągnąć, testujemy nasze produkty w Eurofins, niezależnym laboratorium zewnętrznym. Eurofins jest uznanym, niezależnym laboratorium, które przeprowadza dogłębne analizy w celu zapewnienia, że wszystkie produkowane przez nas produkty spełniają nasze standardy. Dzięki temu możemy śmiało stwierdzić, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy jakości i nie zawierają szkodliwych lub niepożądanych substancji chemicznych.

 • Dokładamy wszelkich starań aby dbać o równowagę ekologiczną w każdym procesie naszej firmy. Gwarantujemy. Niezależnie od tego, czy dotyczy to wyborów partnerów, decyzji związanych z produkcją, polityki wysyłki czy spraw wewnętrznych, wierzymy, że równowaga ekologiczna jest jedyna słuszną droga. 

  Wierzymy, że bycie transparentnym o naszych codziennych działaniach jest niezwykle ważne. Chcemy stale dzielić się z naszymi klientami najważniejszymi informacjami dotyczącymi naszej firmy, zasadami którymi się kierujemy jak i procesami, które u nas zachodzą. Dzięki temu budujemy z wami więzi oparte na zaufaniu i wiarygodności.  

  Aby pokazać nasze starania w celu zachowania równowagi ekologicznej i transparentności, pracujemy z Celami Zrównoważonego Rozwoju Narodów Zjednoczonych aby zapewnić lepszą przyszłość dla wszystkich. W szczególności zdecydowaliśmy się skupić na: odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji (cel 12) oraz czystej i dostępnej energii (cel 7).

 • Zdecydowana większość naszych produktów zawiera naturalne składniki pochodzące z czystych surowców, dla których uzyskaliśmy certyfikat produktów organicznych. Wierzymy, że to robi różnicę! Zasoby organiczne nie tylko poprawiają jakość naszych produktów ale i rewelacyjnie wpływają na twoje zdrowie. 

  Podczas gotowania, zależy nam aby składniki były naturalne, proste i zdrowe - nie chcemy martwić się czy to co jemy negatywnie wpłynie na nasze zdrowie. Jednak bardzo często nie zwracamy uwagi na składniki, które znajdują się w naszej codziennej suplementacji czy kosmetykach, które w takim samym stopniu wpływają na nasze ciało! Dlatego wierzymy, że selekcja produktów organicznych najwyższej jakości jest bardzo istotna .

  Większość naszych produktów uzyskała certyfikaty COSMOS Organic od Ecocert Greenlife Agency, które są Europejskimi rozpoznawalnymi certyfikatami dla produktów kosmetycznych. Gdy produkt uzyskał certyfikat COSMOS Organic, jako konsument możesz sprawdzić dokładny skład procentowy składników pochodzenia naturalnego i organicznego. Aby otrzymać certyfikat, produkt musi zawierać przynajmniej 95% składników pochodzenia naturalnego i przynajmniej 95% olejów organicznych. Dodatkowo, przynajmniej 10% składników zmywalnych i 20% składników niezmywalnym musi być organiczna. 

  COSMOS Organic zapewnia, że wszystkie składniki są produkowane z odpowiedzialnością i szacunkiem. W związku z tym możesz być pewien, że produkty posiadające certyfikat zostały wyprodukowane w warunkach uwzględniających zarówno środowisko jak i ludzi (np. pracowników). Co więcej, certyfikat gwarantuje również, że opakowania zostały opracowane zgodnie z wszystkimi obowiązującymi przepisami.

  Więcej informacji o Cosmos Organic Standards znajdziesz here.

 • Nasi klienci zasługują na to co najlepsze, kropka. Dlatego tak ważna jest dla nas jakość naszych produktów. Jakość naszych produktów traktujemy na tyle poważnie, aby nie tylko ją zagwarantować ale i mieć pewność, że dotrzymam obietnicy. W tym celu, nasze produkty są testowane klinicznie w niezależnych laboratoriach Eurofins. Eurofins jest znanym i rozpoznawalnym niezależnym laboratorium, które przeprowadza dogłębne badania i analizy aby zapewnić, że wszystkie produkty spełniają najwyższe standardy. Dzięki temu, możemy śmiało stwierdzić, że nasze produkty spełniają najwyższej jakości wymagania i standardy jak i nie zawierają szkodliwych i niechcianych substancji chemicznych. 

 • Głęboko wierzymy, że ani zwierzęta, ani ludzie nie powinni cierpieć z powodu piękna! Zdecydowana większość naszych produktów jest certyfikowana jako produkty wegańskie. Reszta, pomimo braku certyfikatów, nadal jest produkowana w 100% w wegańskich warunkach, bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego jak i nie jest na nich testowana. 

  Nasza firma, zajmuje w tej sprawie zdecydowane stanowisko. Staramy się wpływać na jakość życia zwierząt, środowisko i zdrowie włosów - jedynym sposobem na to, jest całościowe i kompleksowe działanie. 

  Wartości wegańskie są rygorystyczne, dlatego zdecydowaliśmy się aby większość naszych produktów otrzymała certyfikat The Vegan Society jak i została oznaczona The Vegan Trademark - rozpoznawalnym międzynarodowym certyfikatem oznaczającym autentyczność wegańskich produktów używanych na świecie. 

  Aby uzyskać certyfikat znaku towarowego The Vegan Trademark, produkt nie może zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, a przy wytwarzaniu produktu lub składników, nie wolno przeprowadzać żadnych testów na zwierzętach. Ponadto, należy stanowczo określić, czy produkt zawiera organizmy zmodyfikowane genetycznie (GMO). Jeżeli tak, to niedozwolone jest użycie żadnych genów ani substancji zwierzęcych. Na koniec, produkt musi być wytwarzany bez ryzyka kontaktu ze składnikami lub produktami pochodzenia zwierzęcego.

 • Niestety, istnieje wiele składników, które zawarte w produktach kosmetycznych wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Bezspornie, zdecydowaliśmy całkowicie unikać ich w naszych produktach. Piękno nigdy nie powinno odbywać się kosztem zdrowia!

  W produktach Hairlust nie znajdziesz żadnych szkodliwych lub niechcianych chemikaliów. Zdecydowanie mówimy nie dla parabenów, ftalanów, syntetycznych siarczanów i alergizującym zapachom.

 • Dbamy o pochodzenie materiałów, z których korzystamy podczas produkcji naszych opakowań oraz o wpłw, jakie mają na planętę. Dlatego do opakowań naszych produktów, korzystamy z materiałów pochodzących z recyklingu (PCR), aby nadać nowe życie przedtem używanym materiałom. Jesteśmy dumnym partnerem biznesowym Duńskiej organizacji ekologicznej Plastic Change, walczącej o świat bez zanieczyszczeń. Chcemy przyczynić się do stworzenia przyszłości wolnej od zanieczyszczeń plastikiem i przyłączamy się do walki o społeczeństwo wolne od odpadów, w którym plastik jest wielokrotnie używany. Wszyscy z nas powinniśmy zminimalizować użycie plastiku dla poprawy środowiska, klimatu i zdrowia. 

  100% naszych opakowań pochodzi z recyklingu, bez względu na to czy jest to plastik, tektura czy szkło. Mamy nadzieję, że nasi klienci dołączą do wspólnej inicjatywy i zadbają o poprawny recykling naszych opakowań. 

  Jesteś kreatywną osobą z zamiłowaniem do DIY? Sprawdź nasze wesołe wideo poradniki upcyklingowe, w których wyjaśniamy i pokazujemy, jak nadać nowy cel pustym opakowaniom Hairlust.

 • Jesteśmy świadomi naszego wpływu na środowisko, dlatego nieustannie rozwijamy naszą wiedzę. Od początku Hairlust, skupiamy się na minimalizowaniu stopy klimatycznej jak tylko jest to możliwe. 

  W 2021, zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej i całkowicie zrównoważyć naszą emisję CO₂ aby stać się neutralnym dla środowiska. Dokonujemy tego poprzez sadzenie drzew i wspierając organizacje non-profit (NGO), które poprzez bezpośrednie darowizny podejmują się kompleksowych inicjatyw dla środowiska i klimatu na całym świecie. Przykładami wspieranych przez nas projektów są: zapewnienie mieszkańcom Honduras energooszczędnych pieców, ochrona lasów deszczowych jak i promocja energii odnawialną w Tajlandii. 

  Przeczytaj więcej o naszych projektach klimatycznych tutaj.

  Nie ukrywajmy, każda osoba albo firma mają wpływ na klimat. Produkujemy kosmetyki do pielęgnacji włosów, które później wysyłamy do naszych klientów. Na ten proces składa się z wielu etapów, nad którymi należy popracować aby zmniejszyć ślad klimatyczny. Na przykład, przenieśliśmy większość naszej produkcji do Danii, aby produkty znajdowały się bliżej naszych klientów. Starannie dobieramy dostawców naszych surowców w oparciu o zasady odpowiedzialności i zawsze uwzględniamy odległość i metody dostawy.

 • omimo tego, że niektóre nasze produkty zawierają zapachy, korzystamy wyłącznie z naturalnych zapachów dozowanych w niewielkich ilościach. W rezultacie, nie używamy żadnego z oficjalnych 26 zapachów alergizujących. Odpowiednia pielęgnacja włosów nigdy nie powinna negatywnie wpływać na twoje zdrowie, dlatego tak ważne jest aby nasze produkty były hipoalergiczne. 

  Po raz kolejny możesz być pewnym naszych naturalnych kosmetyków Hairlust.

Może cię zainteresuje