Wróć

Nasze deklaracje

Sprawy bliskie naszemu sercu

Your hair. Your Story.

Tworząc Hairlust, obiecaliśmy sobie, że naturalność naszych kosmetyków będzie szła zawsze w parze z jakością. Jesteśmy świadomi wpływu, jaki nasze produkty wywierają na włosy, zdrowie i środowisko. Stąd nasza determinacja, by się doskonalić.

Konsumenci powinni ufać markom, które wspierają. Jak to zaufanie zdobyć? Kluczem jest transparentność. Właśnie dlatego chcemy dać naszym klientom wgląd do procesów, zasad i produktów w ramach prowadzonej przez nas firmy.

Jako ramy zrównoważonego rozwoju w naszej firmie wykorzystujemy Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które pomagają nam w dążeniu do neutralności klimatycznej.

W tym celu podjęliśmy kilka inicjatyw, m.in. współpracę z Ecologi – platformą oferującą działania na rzecz klimatu. Sprzeciwiamy się marnowaniu cennych materiałów, dlatego większość naszych opakowań jest produkowana z recyklingowanych materiałów (PCR – Post Consumer Recycling).

Staranny dobór składników, wyłącznie wegańskie produkty i opracowanie nieszkodliwych procesów przyniosły nam certyfikat Ecocert zgodnie ze standardem COSMOS Organic – jednym z najsurowszych standardów ekologicznych w branży.

Dodatkowo nasze produkty posiadają certyfikat Vegan Society. Hairlust oferuje czyste kosmetyki do pielęgnacji włosów, co oznacza, że nie znajdziemy w nich żadnych szkodliwych lub niepożądanych substancji chemicznych.

Zrównoważone, wegańskie, organiczne. Jeśli podążasz za tymi wartościami, możesz świadomie zaufać Hairlust.

Ciekawa/-y, jak wypełniamy naszą misję, którą jest lepsza dbałość o włosy, zdrowie i środowisko? Kliknij niżej po bardziej szczegółowe informacje!

Sprawy bliskie naszemu sercu:

 • W Hairlust wierzymy, że Twoje naturalne piękno powinno być eksponowane. To, jak wyglądasz, jest częścią Twojej historii. Historii o wyrażaniu siebie, kreatywności i wewnętrznej sile.

  Włosy to coś więcej niż estetyka i standardy. Jako ważny element Twojej własnej historii pielęgnacja włosów powinna pasować do Twoich indywidualnych potrzeb. Sam(a) decydujesz, jak będzie wyglądać Twoja podróż przez świat produktów do pielęgnacji włosów.

  Noś swoje włosy z dumą!

  hairlust Your hair. Your story.™
 • Jesteśmy tu, aby pozostać i możesz na nas polegać. Jesteśmy dumni z naszych produktów i wszystkiego, co zawierają; od naturalnych i organicznych składników, po opakowania, w które są zapakowane.

  Nasi klienci zasługują na to, co najlepsze. Dlatego nie ryzykujemy w kwestii jakości. Jakość produktów traktujemy tak poważnie, że chcemy zrobić coś więcej niż tylko obiecać dobrą jakość - chcemy mieć pewność, że dotrzymamy tych obietnic. Aby to osiągnąć, testujemy nasze produkty w Eurofins, niezależnym laboratorium zewnętrznym. Eurofins jest uznanym, niezależnym laboratorium, które przeprowadza dogłębne analizy w celu zapewnienia, że wszystkie produkowane przez nas produkty spełniają nasze standardy. Dzięki temu możemy śmiało stwierdzić, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy jakości i nie zawierają szkodliwych lub niepożądanych substancji chemicznych.

 • Dokładamy wszelkich starań aby dbać o równowagę ekologiczną w każdym procesie naszej firmy. Gwarantujemy. Niezależnie od tego, czy dotyczy to wyborów partnerów, decyzji związanych z produkcją, polityki wysyłki czy spraw wewnętrznych, wierzymy, że równowaga ekologiczna jest jedyna słuszną droga. 

  Wierzymy, że bycie transparentnym o naszych codziennych działaniach jest niezwykle ważne. Chcemy stale dzielić się z naszymi klientami najważniejszymi informacjami dotyczącymi naszej firmy, zasadami którymi się kierujemy jak i procesami, które u nas zachodzą. Dzięki temu budujemy z wami więzi oparte na zaufaniu i wiarygodności.  

  Aby pokazać nasze starania w celu zachowania równowagi ekologicznej i transparentności, pracujemy z Celami Zrównoważonego Rozwoju Narodów Zjednoczonych aby zapewnić lepszą przyszłość dla wszystkich. W szczególności zdecydowaliśmy się skupić na:

  Czystej i dostępnej energii (Cel 7): Wdrażanie nowych rozwiązań energetycznych jest obecnie tańsze, wydajniejsze i bardziej skuteczne niż kiedykolwiek. Jest to niezbędne, aby przeciwdziałać zmianom klimatu, ponieważ obecne uzależnienie od paliw kopalnych jest szkodliwe dla naszej planety.

  Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja (Cel 12): Nie korzystamy odpowiedzialnie z zasobów naturalnych, które dostarczyła nam planeta. Dlatego potrzebujemy zrównoważonych wzorców konsumpcji i produkcji, aby odwrócić wyrządzone szkody.

  Działania w dziedzinie klimatu (Cel 13): Edukacja, innowacje i przestrzeganie zobowiązań klimatycznych są konieczne, by dokonać niezbędnych zmian w celu ochrony planety. Zmiany te zmodernizują infrastrukturę, stworzą nowe miejsca pracy i nie tylko.

  hairlust Sustainability & Transparency
 • Nie jest tajemnicą, że każda osoba i firma ma w jakiś sposób wpływ na klimat. Produkujemy kosmetyki do włosów i wysyłamy je do naszych klientów. W tym procesie istnieje wiele kroków, które można podjąć, by zmniejszyć ślad klimatyczny.

  Przykładowo – przenieśliśmy większość naszej produkcji do Danii, by być bliżej naszych klientów. Starannie wybieramy naszych dostawców surowców w oparciu o odpowiedzialne zasady i zawsze bierzemy pod uwagę odległości i sposoby dostaw.

  W 2021 r. postanowiliśmy pójść o krok dalej i w pełni zrównoważyć nasze emisje CO2 i w konsekwencji stać się neutralnymi dla klimatu. We współpracy z Ecologi, platformą oferującą rozwiązania w zakresie działań klimatycznych, sadzimy drzewa i poprzez bezpośrednie darowizny wspieramy organizacje non-profit, które podejmują kompleksowe inicjatywy klimatyczne na całym świecie.

  Wspierane przez nas projekty to m.in.:

  Pierwszy w historii projekt energetyki wiatrowej w Hondurasie:

  Zapotrzebowanie Hondurasu na energię wzrosło ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich 20 lat. Wynika to z liczby mieszkańców (10 milionów) i przejścia z rolnictwa na energochłonny przemysł tekstylny. Projekt „Cero de Hula Wind” przyczynia się do realizacji celu kraju, jakim jest wytwarzanie 60% energii ze źródeł odnawialnych. Oprócz tego zasadzono 57.000 drzew, a miejscowi czerpią korzyści z projektu m.in. poprzez możliwości pracy.

  Przekształcanie biogazu z odpadów w energię elektryczną w Tajlandii:

  Destylarnie generują duże ilości ścieków zawierających odpady organiczne. W efekcie gazy cieplarniane, takie jak metan, są uwalniane do atmosfery. Firma Papop Biogas zainstalowała komory fermentacyjne na metan pomiędzy wylotem studzienki destylarni Thai San Miguel Liquor a lagunami. Komory oczyszczają ścieki i wykorzystują wychwycony metan do produkcji energii elektrycznej. Szacunkowo projekt zmniejsza jego emisję o ponad 87 000 ton rocznie.

  Ponowne zalesianie w Changalane w Mozambiku:

  Mozambik w ciągu ostatnich stuleci doznał wielu szkód. Ujścia namorzynowe i lasy rodzime w tym regionie zostały zdziesiątkowane przez intensywne wycinanie drzew na opał i węgiel drzewny. Ponadto ostatnie zagrożenia ekstremistyczne w północnym Mozambiku spowodowały niepokój i przesiedlenie tysięcy i tak już bezbronnych mieszkańców. Prawie 70% Mozambijczyków żyje na rozległych obszarach wiejskich, a 66% z nich jest w wieku poniżej 24 lat. Organizacja non-profit Eden Reforestation Projects zatrudnia lokalnych mieszkańców do uprawy, sadzenia i pilnowania dojrzałości zasadzonych drzew. W Changalane, wiosce, w której większość populacji stanowią dorosłe kobiety, w ten sposób wspiera się społeczność żyjącą głównie z rolnictwa. Do końca 2021 roku na miejscu posadzono ponad 2 miliony drzew.

  Jesteś ciekaw innych projektów, które wspieramy? Więcej informacji znajdziesz tutaj.

  hairlust Climate neutral
 • Dbamy o pochodzenie materiałów, z których korzystamy podczas produkcji naszych opakowań oraz o wpłw, jakie mają na planętę. Dlatego do opakowań naszych produktów, korzystamy z materiałów pochodzących z recyklingu (PCR), aby nadać nowe życie przedtem używanym materiałom. Jesteśmy dumnym partnerem biznesowym Duńskiej organizacji ekologicznej Plastic Change, walczącej o świat bez zanieczyszczeń. Chcemy przyczynić się do stworzenia przyszłości wolnej od zanieczyszczeń plastikiem i przyłączamy się do walki o społeczeństwo wolne od odpadów, w którym plastik jest wielokrotnie używany. Wszyscy z nas powinniśmy zminimalizować użycie plastiku dla poprawy środowiska, klimatu i zdrowia. 

  100% naszych opakowań pochodzi z recyklingu, bez względu na to czy jest to plastik, tektura czy szkło.

  Nawiązaliśmy współpracę ze SMALLrevolution, duńskim start-upem z misją, który przekształca plastikowe odpady w elementy dekoracyjne. Po naszym rebrandingu we wrześniu 2022 roku pozostało nam trochę opakowań i wiedzieliśmy, że są zbyt cenne, by je wyrzucić. Nasz partner pomógł nam przekształcić naszą wizję w rzeczywistość, która okazała się niezwykle atrakcyjna dla oka! Fioletowe opakowania po naszej starej serii Hair Growth & Repair for Blondes zamieniły się w piękne wazony i meble w kolorze lawendy.

  Mamy nadzieję, że nasi klienci dołączą do wspólnej inicjatywy i zadbają o poprawny recykling naszych opakowań.

  Wyjątkowe wazony i stoliki z recyklingu są już dostępne w naszej limitowanej edycji. Zobacz całą kolekcję.

  Jesteś kreatywną osobą z zamiłowaniem do DIY? Sprawdź nasze wideo poradniki upcyklingowe, w których wyjaśniamy i pokazujemy, jak nadać nowy cel pustym opakowaniom Hairlust.

  hairlust Recycled packaging
 • Zdecydowana większość naszych produktów zawiera naturalne składniki pochodzące z czystych surowców, na które uzyskaliśmy certyfikat ekologiczny. Naprawdę wierzymy, że to robi różnicę! Surowce organiczne poprawiają zarówno jakość naszych produktów, jak i Twoje zdrowie.

  Większość z nas zgodzi się, że w jedzeniu cenimy składniki łatwe do rozpoznania, pochodzące z natury i nieszkodliwe dla naszego samopoczucia. Nie inaczej powinniśmy traktować składniki dostające się do naszych włosów! Substancje, które przyjmujemy za pośrednictwem suplementów, nakładamy na skórę głowy lub używamy do mycia włosów, również mogą wpływać na nasze zdrowie. Dlatego też w miarę możliwości wybieramy jak najczystsze i organiczne składniki.

  Niektóre z naszych składników pochodzą wyłącznie z upraw ekologicznych. Oznacza to, że te są uprawiane w systemie rolniczym, który wykorzystuje ekologiczne środki ochrony przed szkodnikami i nawozy biologiczne, które przyczyniają się do zmniejszenia erozji gleby. Jednym z tych składników jest ekstrakt z owoców Punica Granatum. Ta sama zasada dotyczy również składnika utrzymującego wilgoć Theobroma Cacao Seed Butter, czyli masła kakaowego, jak również soku z liści Aloe Barbadensis, kluczowego składnika nawilżającego i odżywczego w naszych produktach. Równie organiczny i bogaty w składniki odżywcze, witaminy i minerały jest stosowany przez nas Simmondsia Chinensis Seed Oil aka olej jojoba.

  Wszystkie wymienione wyżej składniki są wykorzystywane w naszej najbardziej naturalnej linii produktów, serii Moisture Hero™. Olejek i balsam do włosów składają się w 100% ze składników pochodzenia naturalnego, z których co najmniej 21% pochodzi z upraw ekologicznych. Tuż za nimi plasują się szampon, odżywka i maska do włosów Moisture Hero™.

  Produkty Moisture Hero™ nie są jedynymi organicznymi propozycjami od Hairlust. Większość naszych produktów posiada certyfikat COSMOS Organic przyznawany przez agencję Ecocert Greenlife, uznany europejski certyfikat dla produktów kosmetycznych. Kiedy produkt posiada certyfikat COSMOS Organic, Ty jako konsument możesz zawsze sprawdzić dokładny procent składników, które są pochodzenia naturalnego i organicznego. Żeby uzyskać certyfikat, produkt musi zawierać co najmniej 99% składników pochodzenia naturalnego, 95% roślin w formule musi być organicznych i 20% składników organicznych musi być obecnych w całej formule (10% dla produktów spłukiwanych). Gwarantuje to również brak GMO oraz składników petrochemicznych takich jak parabeny czy syntetyczne barwniki.

  COSMOS Organic zapewnia, że wszystkie składniki są produkowane odpowiedzialnie. Można więc mieć pewność, że produkty z tym certyfikatem zostały wyprodukowane w warunkach uwzględniających dobro zarówno środowiska, jak i ludzi (np. pracowników). To nie wszystko: certyfikat zapewnia również, że opakowania produktów zostały opracowane w sposób odpowiedzialny, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Więcej o standardzie ekologicznym COSMOS można przeczytać tutaj.

  hairlust Certified organic products
 • Głęboko wierzymy, że ani zwierzęta, ani ludzie nie powinni cierpieć z powodu piękna! Zdecydowana większość naszych produktów jest certyfikowana jako produkty wegańskie. Reszta, pomimo braku certyfikatów, nadal jest produkowana w 100% w wegańskich warunkach, bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego jak i nie jest na nich testowana. 

  Nasza firma, zajmuje w tej sprawie zdecydowane stanowisko. Staramy się wpływać na jakość życia zwierząt, środowisko i zdrowie włosów - jedynym sposobem na to, jest całościowe i kompleksowe działanie. 

  Wartości wegańskie są rygorystyczne, dlatego zdecydowaliśmy się aby większość naszych produktów otrzymała certyfikat The Vegan Society jak i została oznaczona The Vegan Trademark - rozpoznawalnym międzynarodowym certyfikatem oznaczającym autentyczność wegańskich produktów używanych na świecie. 

  Aby uzyskać certyfikat znaku towarowego The Vegan Trademark, produkt nie może zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, a przy wytwarzaniu produktu lub składników, nie wolno przeprowadzać żadnych testów na zwierzętach. Ponadto, należy stanowczo określić, czy produkt zawiera organizmy zmodyfikowane genetycznie (GMO). Jeżeli tak, to niedozwolone jest użycie żadnych genów ani substancji zwierzęcych. Na koniec, produkt musi być wytwarzany bez ryzyka kontaktu ze składnikami lub produktami pochodzenia zwierzęcego.

  hairlust Certified vegan products
 • Niestety, istnieje wiele składników, które zawarte w produktach kosmetycznych wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Bezspornie, zdecydowaliśmy całkowicie unikać ich w naszych produktach. Piękno nigdy nie powinno odbywać się kosztem zdrowia!

  Produkty Hairlust to czysta pielęgnacja włosów, co oznacza, że nie stosujemy w nich żadnych szkodliwych lub niepożądanych substancji chemicznych. Innymi słowy, mówimy „nie” parabenom, ftalanom, siarczanom i alergizującym substancjom zapachowym. W naszych produktach nie ma również substancji per i polifluoroalkilowych (PFAS), metyloizotiazolinonu (MIT), substancji chemicznych zaburzających gospodarkę hormonalną (EDC), konserwantów uwalniających formaldehyd (FRP) ani składników pochodzenia zwierzęcego.

  hairlust No harmful or unwanted chemicals
 • omimo tego, że niektóre nasze produkty zawierają zapachy, korzystamy wyłącznie z naturalnych zapachów dozowanych w niewielkich ilościach. W rezultacie, nie używamy żadnego z oficjalnych 26 zapachów alergizujących. Odpowiednia pielęgnacja włosów nigdy nie powinna negatywnie wpływać na twoje zdrowie, dlatego tak ważne jest aby nasze produkty były hipoalergiczne. 

  Kolejny powód, by zaufać naszym naturalnych kosmetykom Hairlust.

  hairlust Allergy friendly perfume

Może cię zainteresuje