Your Hair. Your Story.

Jesteśmy tutaj, abyś mógł pochwalić się swoimi włosami.

Nadszedł czas, aby zacząć rozmawiać o naszych zmaganiach, porażkach i triumfach związanych z włosami.

Chcemy zapewnić platformę do dyskusji, przełamać tabu związane z włosami i celebrować wszelkie włosowe doświadczenia osób takich jak ty. Nie zamierzamy ci mówić, kim masz być ani jak masz wyglądać.

W Hairlust wierzymy, że twoje włosy opowiadają twoją historię. Są formą wyrażania siebie, własnej kreatywności i budowania poczucia własnej wartości. Ty decydujesz, jak opowiedzieć tę historię.

Jesteśmy tutaj, abyście mogli pochwalić się swoimi włosami.

Każdy jest inny

Alexandra, kobieta o mieszanym pochodzeniu oraz matka dwójki dzieci, dzieli się swoją historią niezwykłych loków, które w młodości wzbudzały podziw, ale później stały się wyzwaniem. Chcąc się dopasować, wyprostowała włosy, co doprowadziło do znacznej utraty włosów i dopasowania się do norm społecznych.

Na późniejszym etapie życia uderzyło ją, gdy jedno z jej dzieci zapragnęło mieć proste włosy, co również było skutkiem presji społecznej. Jej doświadczenie skłoniło ją do wspierania swoich dzieci, celebrowania ich loków i budowania pewności siebie. Po przejściu przez etapy porównywania się z innymi, Alexandra docenia teraz swoje loki, podkreślając znaczenie samoakceptacji.

Piękno nie ma wieku

Poznaj Birte, energiczną 75-latkę z Kopenhagi z niezwykłą włosową historią. Od noszenia fryzury na pudla w latach 70-tych przez krótkie fryzury inspirowane modelkami, Birte podążała za trendami, nigdy nie mogąc osiągnąć długich włosów, aż do teraz – to jej sukces, który bardzo sobie ceni.

Jej oddanie w kwestii pielęgnacji włosów zaczęło się wcześnie, od wspomnień z dzieciństwa, kiedy to stosowała żółtka i ocet do oczyszczania skóry głowy. Chociaż dziesięć lat temu podjęła próbę zapuszczenia długich włosów, nożyczki zawsze wygrywały, ponieważ priorytetem było to, co było uważane za "przyzwoite".

Historia Birte jest przykładem poczucia dumy z własnych włosów, a każde ich pasmo kryje w sobie wspomnienia przeszłego stylu, nostalgię i niezachwiane dążenia do osiągnięcia jak najlepszego wizerunku.

Słuchaj swojego organizmu

Maria, zastępca kierownika, doświadczyła nagłej utraty włosów, która zaburzyła jej poczucie tożsamości. Początkowo niewielka łysina szybko się powiększyła, co wywołało u niej panikę. Zasięgnięcie porady lekarskiej zapewniło jej powrót do zdrowia, ale dopiero po sześciu miesiącach włosy zaczęły odrastać. Prowadząc dynamiczne życie z pracą, rodziną i rygorystycznymi ćwiczeniami, Maria w końcu zwolniła tempo, zdając sobie sprawę z tego, jak wiele ją to kosztowało. Kontrolowanie postępującego łysienia stało się codziennym nawykiem, który pozwolił jej wsłuchiwać się w sygnały płynące z własnego organizmu. Jej przeżycia uświadomiły jej, jak ważne jest reagowanie na potrzeby organizmu. Maria teraz priorytetowo traktuje unikanie sytuacji, które prowadzą u niej do wystąpienia objawów fizycznych, takich jak wypadanie włosów. Przedstawienie jej historii ma na celu podkreślenie znaczenia wsłuchiwania się w sygnały wysyłane przez nasze ciało.

Wprowadź zmiany

Chcemy pokazać, że to tylko kilka przykładów historii toczących się każdego dnia. Podzielenie się swoją historią może wiele zmienić w życiu innej osoby.

  • Opowiedz nam swoją historię

    W przyszłości chcemy zamieszczać jeszcze więcej historii, aby inspirować innych i pokazywać, jak bardzo się różnimy, choć tak naprawdę łączy nas więcej, niż nam się wydaje.