odżywka do brwiWyświetl wszystkie artykuły

Odżywka do brwi: Jak pożegnać cienkie brwi i przyśpieszyć ich porost?

W ciągu ostatnich lat, trendy dotyczące brwi uległy znacznym zmianom. Lata 2000 wraz z cienko wyskubanymi brwiami zdają się już być daleką przeszłością! Teraz, niedoścignionym wzorem piękna są grube i pełne brwi, w naturalnym wydaniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać pełniejsze brwi, czytaj dalej.

Grube, bujne brwi są teraz zdecydowanie "na czasie". Niestety, nie każdy został genetycznie obdarzony pięknymi brwiami. Niektórzy z nas mogli przez pomyłkę przesadzić z wyskubywaniem brwi w szkole średniej i nadal zmagają się z konsekwencjami tego czynu. Dobra wiadomość? Nie musimy być skazani na cienkie brwi do końca życia! Istnieje wiele czynników, które mogą działać wspomagająco na porost brwi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać pełniejsze brwi, czytaj dalej. Dokładnie pokażemy Ci jak używać serum do brwi i jaka jest najlepsza odżywka do brwi. Ponadto udostępnimy też kilka zdjęć przestawiających wyniki stosowania serum do brwi!

Treści

Jak przebiega porost brwi?

Zanim przejdziemy do tego, jak uzyskać pełniejsze brwi, musimy najpierw porozmawiać o tym, jak przebiegają poszczególne fazy porostu brwi - i dlaczego możesz zmagać się z problemem, jakim są cienkie brwi.

Podobnie jak włosy na głowie, brwi nie rosną cały czas, a w części cyklu, którą nazywamy fazą wzrostu. Później następuje faza odpoczynku, a na końcu faza wypadania. Jednak porost brwi jest znacznie krótszy niż proces porostu włosów na skórze głowy. To dlatego Twoje brwi nie rosną dłuższe!

Istnieje wiele powodów, dla których możesz borykać się ze słabymi i cienkimi brwiami:

Reasons Why You May Experiencing Thin Brows

1. Wyskubywanie zbyt dużej ilości włosków

Skubanie brwi to skuteczny sposób na ich pielęgnację. Ale jeśli Twoje skubanie jest trochę przesadne, możesz doprowadzić do tego, że będziesz miał cienkie brwi. Dlaczego? Ponieważ skubanie uszkadza mieszki włosowe w brwiach. Z czasem, jeśli będziesz nadmiernie skubać, te małe włoski mogą nawet przestać odrastać.

Ale nie rozpaczaj! Nawet najcieńsze brwi mogą stać się grubsze z pomocą serum do brwi (więcej na ten temat później).

2. Geny

Niektórzy ludzie po prostu naturalnie mają cienkie brwi! Również odcień Twoich brwi może mieć duży wpływ na ich wygląd. Nawet jeśli masz gęste brwi, mogą one nie wyglądać na pełne, jeśli są w jasnym kolorze.

3. Stan zdrowia

Niektóre schorzenia, takie jak niedoczynność tarczycy, mogą powodować utratę włosów w brwiach. Jeśli podejrzewasz, że Twoje cienkie brwi są wynikiem stanu zdrowia, porozmawiaj ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu o dostępnych dla Ciebie opcjach na porost brwi.

Czym jest odżywka do brwi?

Odżywka do brwi to produkt kosmetyczny, który ma za zadanie działać wspomagająco na porost brwi. Większość z tych produktów działa poprzez nawilżanie istniejących włosków i pobudzanie wzrostu nowych. Większość serum do brwi ma aplikator w postaci szczoteczki, dzięki czemu można łatwo nałożyć produkt na brwi.

Oczywiście, jak inne produkty kosmetyczne, nie każde serum do brwi jest takie samo!

Czy odżywka do brwi rzeczywiście działa?

Jest to najistotniejsze pytanie dla tych z nas, którzy szukają informacji o tym, jak przyspieszyć porost brwi! Wszyscy słyszeliśmy o korzyściach płynących z używania serum do brwi, ale czy rzeczywiście działają one na porost brwi?

Nie daj się nabrać: nawet najlepsza odżywka do brwi nie zmieni cienkich brwi w krzaczaste w jedną noc. Jednak dobre serum do brwi może pomóc Ci w jak najlepszym wykorzystaniu tego, co masz, tworząc optymalne warunki na porost brwi, jednocześnie chroniąc istniejące włoski. Poza środkami na receptę, odżywka do brwi to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chce wiedzieć, jak uzyskać pełniejsze brwi.

Ale pamiętaj: nie działają one z dnia na dzień. Spodziewaj się, że zanim zauważysz rezultaty, będziesz musiał odczekać co najmniej cztery tygodnie.

Kto może skorzystać na serum do brwi?

Jesteśmy wielkimi fanami serum działającego wspomagająco na porost brwi. Jeśli spełniasz któreś z poniższych kryteriów, według nas możesz zyskać na stosowaniu serum do brwi:

 • Masz zniszczone lub osłabione brwi
 • Zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosków z brwi
 • Masz prześwity w brwiach
 • Masz cienkie brwi (z natury lub z powodu nadmiernego wyskubywania)
 • Chcesz mieć grubsze brwi
 • Chcesz zminimalizować czas spędzany na nakładaniu makijażu

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swoich brwi i pragniesz usprawnić ich porost, serum do brwi może być pomocne.

Jak wybrać najlepsze serum do brwi?

Tak więc, mając do dyspozycji tak szeroki wachlarz serum do brwi na rynku, jak wybrać najlepsze serum do brwi.

Składniki, na które warto zwrócić uwagę:

Polecamy wybrać produkt, który zawiera jeden lub więcej z poniższych składników:

 • Peptydy – Peptydy to łańcuchy aminokwasów (AKA budulce białka). Pomagają one zagęścić cienkie brwi i sprawić, że staną się gęstsze.
 • Ekstrakty roślinne – Polecamy wybór łagodzących ekstraktów roślinnych, takich jak aloes, które odżywiają cienkie brwi i zapobiegają ich wypadaniu.
 • Kofeina – Zostało naukowo udowodnione, że kofeina działa pobudzająco na porost brwi i włosów. Podczas zakupów, szukaj kofeiny pochodzącej z naturalnych źródeł, takich jak olej z nasion kawy, aby znaleźć najlepsze serum do brwi.
 • Kwas hialuronowy – Kwas hialuronowy to jeden z najlepszych składników stosowanych do nawilżania przesuszonej skóry i suchych włosów.
 • CAPIXYL™ – Czy słyszałeś o CAPIXYL™? Jeśli nie, to najwyższy czas nadrobić zaległości! CAPIXYL™ to kompleks peptydowy pochodzący z czerwonej koniczyny. W badaniach klinicznych udowodniono, że CAPIXYL™ poprawia gęstość włosów. Jeśli szukasz produktu na porost brwi, który rzeczywiście działa, zdecydowanie zwróć uwagę na ten niesamowity składnik!

Kupując serum do brwi, jest też kilka składników, których warto unikać:

Analogi prostaglandyn

Analogi prostaglandyn to związki chemiczne, które mają działanie hormonalne. Znajdują się w wielu serach na porost brwi i rzęs. Chociaż mogą pomóc włosom rosnąć, mają również wiele skutków ubocznych, w tym podrażnienia, ciemnienie skóry i przedwczesne starzenie się okolicy oczu. Analogi prostaglandyn mogą nawet zmienić kolor Twoich oczu! Ponadto nie są bezpieczne do stosowania w ciąży lub podczas karmienia piersią.

Czy wiesz, że analogi prostaglandyn są zakazane w kilku krajach, w tym w Kanadzie i Szwecji?

Syntetyczne prostaglandyny

Syntetyczne wersje analogów prostaglandyn podobno charakteryzują się występowaniem podobnych działań niepożądanych. Syntetyczne analogi prostaglandyn mogą być sprzedawane pod wieloma nazwami, w tym:

 • Isopropyl cloprostenate
 • Isopropanol Phenyl-hydroxyl-pentene Dihydroxy-cyclopentyl-heptenate
 • Dichloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide
 • Trifluoromethyl Dechloro Ethylprostenolamide

Koniecznie sprawdź na etykiecie składniki przed zakupem serum do brwi.

Rekomendowane odżywki do brwi

Teraz, gdy już wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego serum do brwi, pozwól, że podzielimy się z Tobą naszym absolutnym faworytem: odżywka do brwi Superb Brow Eyebrow Enhancing Serum. Naszym zdaniem jest to najlepsze serum do brwi na rynku.

W przeciwieństwie do wielu innych produktów do brwi, ten jest zasilany przez rośliny i nie zawiera żadnych szkodliwych składników. Ponadto zawiera składniki, których skuteczność w promowaniu wzrostu włosów została naukowo udowodniona. Są to między innymi CAPIXYL™, Protectagen™, peptyd Pisum Sativum i olej z nasion kawy.

Odżywka do brwi Eyebrow Enhancing Serum działa poprzez wzmocnienie i ochronę istniejących włosków brwiowych oraz zachęcanie do regularnego wzrostu nowych włosów. Co najważniejsze, rezultaty zauważysz już po czterech tygodniach i nie musisz się martwić o podrażnienia lub inne nieprzyjemne skutki uboczne, które mogą wystąpić w przypadku zastosowania innego serum do brwi. Dlatego też odżywka do brwi Superb Brow Eyebrow Enhancing Serum to nasz faworyt do miana najlepszego serum do brwi.

Chociaż odżywka do brwi Hairlust Superb Brow Eyebrow Enhancing Serum nie zawiera żadnych szkodliwych składników to i tak najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym przed użyciem nowego produktu, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Co jeśli używam serum na bazie prostaglandyn?

Hormonalne działanie analogów prostaglandyn jest odpowiedzialne za zdolności wzrostu włosów w serum do brwi na bazie prostaglandyn. Niestety, Twoje brwi mogą przyzwyczaić się do tej zewnętrznej dostawy hormonów. Dlatego też, jeśli przestaniesz używać serum do brwi na bazie prostaglandyn, możesz doświadczyć szybkiego wypadania włosków.

Wypadanie jest jednak tymczasowe. Gdy mieszki włosowe odzyskają swoje naturalne funkcje, regularny porost włosów powinien zostać przywrócony. Jeśli więc zmieniasz serum do brwi na bazie prostaglandyn na serum do brwi bez prostaglandyn, upewnij się, że dajesz swoim brwiom wystarczająco dużo czasu na ustabilizowanie się przed oceną wyników.

6 wskazówek jak wspomóc porost brwi

1. Wprowadź serum do brwi do swojej rutyny pielęgnacyjnej

Add an Eyebrow Serum to Your Skincare Routine

Jeśli chcesz wiedzieć, jak uzyskać pełniejsze brwi, nic nie pokona korzystania z najlepszego serum do brwi. Jednak nawet jeśli stosujesz najlepsze serum do brwi, nie zauważysz żadnych rezultatów, jeśli nie będziesz systematyczny. Według nas, najlepszym sposobem na opracowanie nowego nawyku jest powiązanie go z istniejącym.

Polecamy więc nakładanie serum do brwi rano i wieczorem zaraz po umyciu twarzy. Wskazówka: poczekaj pięć do dziesięciu minut, aby produkt wyschnął przed nałożeniem makijażu!

2. Odżywiaj swoje brwi

Condition Your Brows

Serum do brwi Superb Brow Eyebrow Enhancing Serum zawiera składniki nawilżające, takie jak aloes, jednak odrobina dodatkowego odżywienia brwi jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jednym z prostych sposobów na odżywienie brwi jest regularne stosowanie olejku rycynowego. Zanurz czystą szczoteczkę w olejku, a następnie przeczesz nią brwi. Olejek rycynowy nie tylko odżywia włoski brwi, ale istnieją również niepotwierdzone dowody na to, że olejek rycynowy może działać wspomagająco na porost brwi.

3. Przestrzegaj zasad zdrowej diety

Eat a Hair-Healthy Diet

Twoje brwi to po prostu włosy, więc zrozumiałe jest, że przestrzeganie zasad diety dla zdrowych włosów będzie również sprzyjało odrastaniu brwi. Aby upewnić się, że spożywasz wszystkie właściwe składniki odżywcze dla zdrowego wzrostu włosów, weź suplement na wzrost włosów, taki jak Hair Formula Gummies. Suplementy te zostały opracowane w oparciu o przyjazne włosom witaminy i minerały, takie jak biotyna, kwas foliowy i cynk.

4. Powstrzymaj się przed skubaniem brwi

Stop Plucking

Pamiętaj: odłóż pęsetę! Jeśli chcesz, aby brwi odrosły, ważne jest, aby pozwolić im rosnąć przez co najmniej dwa miesiące. Pozwoli Ci to uzyskać pełny obraz wzorca wzrostu Twoich brwi, zanim ponownie nadasz im kształt.

5. Przyciemnij je

Tint Them

Jeśli masz jasne brwi, przyciemnianie brwi jest łatwym sposobem, aby uzyskać pełniej wyglądające brwi. Farbowanie brwi jest oferowane w wielu salonach lub można pokusić się o użycie zestawu do zastosowań domowych.

6. Zastosuj żel do brwi

Use Brow-Fiber Gel

Łatwym, jednak nietrwałym sposobem, aby uzyskać gęściejsze brwi jest użycie żelu z pogrubiającymi włóknami. Tego typu żele zawierają maleńkie włókna, które przylegają do brwi, sprawiając, że wyglądają one na grubsze i pełniejsze.

Zdjęcia przed i po kuracji

Ale nie musisz nam wierzyć na słowo! Efekty mówią same za siebie.

efekty odzywka do brwi przed i po

Co z moimi rzęsami?

Warto jeszcze dodać, że w kwestii porostu rzęs można zastosować się do tych samych porad.

Tak samo jak użycie najlepszego serum do brwi może pomóc Ci uzyskać pełniejsze brwi, skorzystanie z serum do rzęs pomoże Ci w uzyskaniu dłuższych rzęs. Naszym faworytem jest odżywka do rzęs Hairlust Superb Lash Eyelash Enhancing Serum. Podobnie jak serum do brwi Hairlust, to serum na porost rzęs wykorzystuje delikatne, a zarazem silnie działające składniki, aby wspierać porost dłuższych i piękniejszych rzęs.

A jeśli chcesz wspomóc porost zarówno brwi, jak i rzęs, Hairlust ma również w swojej ofercie duo Superb Lash & Brow Serum Duo!

Pamiętaj: jeśli chodzi o porost brwi, kluczem jest systematyczność. Stosując się do tych prostych wskazówek dotyczących porostu brwi i regularnie używając serum do brwi, powinieneś zauważyć pełniej wyglądające brwi w ciągu kilku miesięcy.

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 8.000+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

  SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

 • Szczotka do włosów z dzika vs. szczotka z włosia wegańskiego

  Szczotka do włosów z dzika vs. szczotka z włosia wegańskiego

 • Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

  Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

 • Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

  Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

 • 5 korzyści aloesu na włosy + najlepsze produkty do pielęgnacji

  5 korzyści z aloesu na włosy + najlepsze produkty do pielęgnacji

Wyświetl wszystkie artykuły