Jak opanować suche i puszące się włosy? Mamy 9 sprawdzonych sposobów!Wyświetl wszystkie artykuły

Jak opanować suche i puszące się włosy? Nasze 9 sprawdzonych sposobów!

To powszechnie wyznawana prawda: każdy w jakimś stopniu doświadcza puszenia się włosów. Nawet jeśli używamy kosmetyków na puszące się włosy, nadal zdarza im się puszyć (zwłaszcza w deszczowe i wilgotne dni!). Dlaczego tak się dzieje?

Za puszące się włosy może być odpowiedzialny fakt, że nie używasz odpowiednich kosmetyków (więcej na ten temat później). Jednak powodem numer jeden, dla którego wciąż mierzysz się z problemem, jakim są puszące się włosy, jest fakt, że twoja codzienne rytuały związane z pielęgnacją i stylizacją nie są odpowiedają na pytanie „co na puszące się włosy?”.

Jesteś gotowa stanąć do walki i raz na zawsze pożegnać puszące się włosy? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak zwalczać puszące się włosy i dowiedz się, jakie są najlepsze kosmetyki na puszące włosy.

Treści

Co jest przyczyną puszących się włosów?

Tutaj dowiesz się, co jest odpowiedzialne za puszące się włosy: jeśli twoje włosy są zniszczone lub suche, ich łuski (czyli zewnętrzna, ochronna warstwa) rozchylają się, pozwalając wilgoci wniknąć do środka i spulchnić kosmyki. Kiedy pasmo włosów jest spulchnione, staje się ono suche, puszące się i niesforne. Jak pech, to pech.

Jeśli doskwierają ci puszące się włosy, a w twoje głowie wiecznie przewija się pytanie „co na puszące się włosy?”, oto czynniki, które mogą być temu winne:

#1: Twoje włosy są kręcone i/lub cienkie

Im bardziej kręcone są twoje włosy, tym bardziej są one podatne na puszenie się. Dlaczego? Ponieważ kręcone włosy są zwykle przesuszone, a to prowadzi do puszenia się.

Cienkie lub rzadkie włosy również bardzo łatwo zamieniają się w puszące się włosy. Ponieważ te rodzaje włosów charakteryzują się mniejszym ciężarem, kosmyki nie są „dociążone” i łatwo mogą się spuszyć. Jednak nawet jeżeli masz kręcone, cienkie włosy, nadal mogą one być gładkie, jeżeli zastosujesz się do poniższych wskazówek (i zastosujesz polecane przez nas najlepsze kosmetyki na puszące włosy!).

#2: Woda pod prysznicem jest zbyt gorąca

My też kochamy gorące prysznice, tak jak każdy inny człowiek, ale niestety, gorąca temperatura wody pod prysznicem nie jest najlepsza, żeby utrzymać puszące się włosy w ryzach. Gorąca woda rozchyla łuski, przesuszając włosy i powodując, że poszukują one wilgoci (co skutkuje puszeniem się włosów).

Nie musisz jednak stosować zimnych kąpieli. Wystarczy, że obniżysz trochę temperaturę, aby była raczej „ciepła” niż „parząca”.

#3: Używasz nieodpowiedniego szamponu

Prawdopodobnie nie musimy ci tego mówić, ale nie wszystkie szampony są sobie równe! Wiele szamponów zawiera składniki, takie jak alkohol i siarczany, które wysuszają włosy, pozostawiając je podatnymi na puszenie się.

Jeśli w kółko zadajesz sobie pytania „co na puszące się włosy” i „jaki jest najlepszy sposób na puszące się włosy”, postaw na szampony bez siarczanów, które zawierają w składzie działającą jako humektant, glicerynę. Nie wiesz, co to znaczy? Gliceryna tworzy ochronną powłokę wokół włosów, zapobiegając problemowi, jakim są puszące się włosy.

Wskazówka: nie ma potrzeby studiowania list składników każdego szamponu w drogerii. Poniżej znajdziesz nasze rekomendacje najlepszych kosmetyków na puszące się włosy.

(Przeczytaj więcej o tym, co mają wspólnego puszące się włosy ze stosowanym przez ciebie szamponem.)

#4: Zbyt często myjesz włosy

Nawet najlepsze szampony do włosów puszących się mogą je przesuszyć, jeśli są stosowane zbyt często. Mycie włosów każdego dnia (lub kilka razy dziennie!) pozbawia je naturalnej wilgoci, pozostawiając je przesuszonymi i fundując ci puszące się włosy.

Aby osiągnąć maksymalną kontrolę i wreszcie odpowiedzieć sobie na pytanie „co na puszące się włosy”, myj włosy nie częściej niż 3 do 4 razy w tygodniu. Jeśli koniecznie musisz zmoczyć włosy między kolejnymi myciami, spróbuj umyć je odżywką.

#5: Nadużywasz prostownicy

Tak jak gorąca temperatura wody pod prysznicem otwiera łuski włosów, tak samo działają narzędzia do stylizacji na ciepło. Jeśli często stosujesz stylizację przy użyciu ciepła lub nie (!) używasz kosmetyku termoochronnego przed stylizacją, to wprost prosisz się o przesuszenie i puszące się włosy.

#6: Używasz bawełnianego ręcznika

Posiadasz puszyste bawełniane ręczniki? Mogą się świetnie nadawać do wycierania po prysznicu, ale mogą też niszczyć twoje włosy. Pocieranie mokrych włosów bawełnianym ręcznikiem, powoduje rozchylanie łusek włosa i skutkuje tym, że prześladują cię puszące się włosy.

#7: Zbyt często przeczesujesz włosy

Tak jak pocieranie bawełnianymi ręcznikami może powodować puszące się włosy, tak samo przyczyną może być zbyt częste szczotkowanie włosów. Chociaż szczotkowanie włosów jest ważne dla ich rozczesania i równomiernego rozprowadzania naturalnych olejków, zbyt częste czesanie może uszkodzić łuskę włosa, prowadząc do przesuszenia i puszenia się włosów.

Ogranicz szczotkowanie włosów do dwóch razy dziennie, aby zapanować nad ich puszeniem i zawsze staraj się rozczesywać je tak delikatnie, jak to możliwe. Postaraj się też nie szczotkować mokrych włosów, chyba że jest to absolutnie konieczne. Włosy są najdelikatniejsze kiedy są mokre i szczotkowanie w tym stanie może połamać delikatne pasma, powodując uszkodzenia i kruszenie się włosów. Nie, dziękuję! Do rozczesywania mokrych włosów używaj wet brush lub grzebienia specjalnie stworzonego do rozczesywania mokrych włosów (albo delikatnie rozczesz je ręką!).

9 odpowiedzi co na puszące się włosy

Choć puszące się włosy są całkowicie normalne, wiemy, że czasem każdy chce osiągnąć efekt gładkich i nie puszących się włosów. Być może twoje przesuszone i puszące się włosy są spowodowane uszkodzeniami i chciałabyś, aby były zdrowsze. Niezależnie od okoliczności, te porady dotyczące walki z puszeniem się włosów powinny stać się twoim nowym planem działania dla miękkich i gładkich włosów.

1. Zacznij od cięcia

Start with a Frizz-Proof Haircut

Zacznijmy od najważniejszego: pozbądź się rozdwojonych końcówek. Rozdwojone końcówki mogą przesuwać się w górę włosów, powodując jeszcze więcej uszkodzeń i puszące się włosy. Kluczem do znalezienia odpowiedzi na pytanie „co na puszące się włosy” jest dbanie o ich kondycję poprzez regularne podcinanie.

Wskazówka: jeśli mieszkasz w szczególnie wilgotnym klimacie, rozważ ścięcie włosów na prosto. Pomoże to dociążyć włosy i zapanować nad ich puszeniem się.

2. Używaj odpowiedniego szamponu

Jak już wspomnieliśmy, warto pamiętać, by temperatura prysznica była raczej ciepła niż gorąca. Następnie wybierz szampon z nawilżającą gliceryną, która kontroluje puszące się włosy, jak Hairlust Split Fix™ Shampoo.

3. Pamiętaj o odżywce

Jeśli nadal nurtuje cię pytanie „co na puszące się włosy”- NIGDY nie pomijaj odżywki po umyciu włosów. Nawet najlepsze szampony pozostawiają włosy nieco przesuszonymi. Odżywki zostały zaprojektowane tak, by uzupełniać szampony, dostarczając włosom nawilżenia, które mogły stracić podczas mycia (dlatego właśnie sprzedajemy nasze szampony i odżywki w dwupaku!). Utrzymują one twoje włosy we właściwej kondycji, co na puszące się włosy działa jak antidotum.

Jakakolwiek odżywka jest lepsza niż brak odżywki, ale jeśli suche i puszące się włosy spędzają ci sen z powiek, potrzebujesz odżywki, która oprócz nawilżenia również je wzmocni. Polecamy Hairlust Split Fix™ Conditioner, która odbudowuje pasma włosów, dzięki czemu twoje włosy stają się mocniejsze.

4. Stosuj maskę

Jako uzupełnienie pielęgnacji włosów szamponem i odżywką, warto dodać do zestawu maskę zapobiegającą puszeniu się włosów. Raz w tygodniu nałóż Split Fix™ Hair Mask na wilgotne, świeżo umyte włosy. Pozostaw produkt do wchłonięcia na 5 do 10 minut. Ta odbudowująca kuracja została stworzona z niezwykle odżywczych składników, takich jak aloes, acai i płatki owsiane, które nawilżają przesuszone i puszące się włosy.

5. Pomyśl, zanim wysuszysz

Dry Smart

Wspomnieliśmy już, że suszenie włosów bawełnianym ręcznikiem może zadzierać łuski, co na puszące się włosy działa jak płachta na byka. Rozwiązanie? Włókna Bamboo Hair Turban Towel. Bamboo są gładsze od włókien bawełnianych i dużo bardziej chłonne, więc twoje włosy schną szybciej, a puszące się włosy pozostają tylko przykrym wspomnieniem. Same plusy! Poza tym bambus jest materiałem bardziej przyjaznym środowisku.

6. Pościel

Upgrade Your Bedding

Tak jak bawełniane ręczniki mogą przesuszyć twoje włosy, tak samo mogą to zrobić bawełniane poszewki na poduszki. Jeśli kiedykolwiek obudziłaś się z potarganymi, puszącymi się włosami (tzw. bedhead), to doskonale wiesz, o czym mówimy.

Na szczęście rozwiązanie problemu puszących się włosów jest bardzo proste. Wystarczy, że wymienisz swoją zwykłą poszewkę na Silky Bamboo Pillowcase. To łatwy sposób, który warto wcielić w życie w swojej rutynie pielęgnacyjnej, aby zapomnieć o ciągłym poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „co na puszące się włosy”. Dodatkową zaletą jest to, że materiał z bambusa mają są również lepsze dla twojej skóry, więc rano obudzisz się z bardziej nawilżoną skórą.

Dodaj pasujące Silky Bamboo Duvet Cover i zagwarantujemy najbardziej niesamowity sen.

7. Chroń włosy przy użyciu odżywki bez spłukiwania

Protect with Leave-in Conditioner

Aby utrzymać włosy w ryzach przez cały dzień, zastosuj odżywkę bez spłukiwania o właściwościach zapobiegających puszeniu się włosów, taką jak odżywka bez spłukiwania Split Fix™ Leave-in Conditioner. Dzięki zawartości odżywczych ekstraktów roślinnych ta odżywka bez spłukiwania nawilża pasma włosów, zapobiegając rozdwajaniu się końcówek, puszeniu się i powstawaniu kołtunów.

8. Prześpij się z tym

Sleep On It

Jeśli zmagasz się z problemem puszących się włosów, potrzebujesz skutecznego rozwiązania, które pozwoli ci nad nimi zapanować. W tym miejscu do akcji wkracza nasz Moisture Hero™ Pre-Shampoo Balm. Ta nawilżająca kuracja ma unikalną formułę przypominającą balsam i olejek, która idealnie wchłania się w głąb przesuszonych, puszących się włosów. Naturalnie nawilżające składniki, takie jak masło shea, organiczny ekstrakt z oliwek, olej jojoba i olej słonecznikowy, dostarczają włosom nawilżenia i wartości odżywczych, które sprawiają, że włosy stają się mocne, miękkie i gładkie.

W przypadku bardzo mocno puszących się włosów, polecamy zastosowanie Moisture Hero™ Pre-Shampoo Balm na suche włosy przed snem i spanie na naszej Bamboo Towel Pillowcase. Rano obudzisz się z błyszczącymi i wolnymi od puszenia się włosami!

9. Używaj olejków

Use Oils for Frizz Control

Nie ma nic gorszego niż układanie włosów do perfekcji, a potem ich puszenie się w ciągu dnia. Czujemy Twój ból i dlatego stworzyliśmy olejek do włosów Moisture Hero™ Hair Oil. Ten pozbawiony silikonów, w 100% naturalny olejek do włosów zawiera sześć bogatych w składniki odżywcze olejków, które wnikają w Twoje pasma i zapewniają im lekkie nawilżenie.

Aby wygładzić puszenie się i kosmyki, nanieś kilka kropel olejku na kosmyki włosów, które wypadły.

A jeśli masz cienkie włosy, nie martw się. Te olejki do walki z puszeniem się włosów są lekkie i nie obciążą ich, ani nie sprawią, że będą wyglądały na tłuste!

Nasze top 4: Najlepsze kosmetyki na puszące włosy

Wszystko jasne? Podsumowując, oto nasze najlepsze produkty do włosów puszących się (i wskazówki dotyczące ich stosowania):

1. Szampon i odżywka Split Fix™ Duo

Myj włosy nie częściej niż 3 do 4 razy w tygodniu, używając Split Fix™ Shampoo, który zawiera glicerynę i zapewnia nawilżenie, co na puszące się włosy jest wprost idealnym rozwiązaniem. Następnie zastosuj Split Fix™ Conditioner, która zapewni włosom naturalne nawilżenie. Pomiędzy myciami możesz też płukać włosy bez szamponu i nakładać odżywkę Split Fix™ Conditioner, aby je nawilżyć.

2. Maska Split Fix™ Hair Mask

Jeśli nadal godzinami szukasz odpowiedzi na pytania „co na puszące się włosy”, czy „co pomoże na puszące się włosy”, raz w tygodniu nałóż Split Fix™ Hair Mask na umyte, wilgotne włosy. Pozostaw na włosach przez 5 do 10 minut, a następnie dokładnie spłucz. Następnie nałóż odżywkę Split Fix™ Conditioner i jeszcze raz spłucz włosy przed stylizacją.

3. Moisture Hero™ Hair Oil

Zastosuj głęboko nawilżający olejek, aby odżywić puszące się i suche włosy bez uczucia tłustości. Ten uniwersalny, pozbawiony silikonu olejek do włosów może być stosowany zarówno na suche, jak i mokre włosy - przed lub po umyciu włosów.

4. Balsam Moisture Hero™ Pre-Shampoo Balm

Aby uzyskać najwyższy możliwy poziom kontroli nad puszeniem się włosów, przed snem nałóż balsam na spuszone włosy. Rano umyj włosy, używając szamponu i odżywki Split Fix™ Duo.

Teraz, gdy już wiesz, jak okiełznać swoje włosy, wykorzystując nasze wskazówki i najlepsze kosmetyki na puszące włosy, nadszedł czas, by pokazać swoim włosom, kto tu rządzi!

Hairlust pomógł ci zapanować nad puszeniem się włosów? Pomogliśmy ci w znalezieniu odpowiedzi na pytanie „ co na puszące się włosy”? Pokaż nam swoje wyniki! Wrzuć swoje zdjęcia przed i po na Instagram i oznacz nas @thehairlust.

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 8.000+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • Bambusowy turban do suszenia włosów: Dlaczego musisz go mieć?

  Bambusowy turban do suszenia włosów: Dlaczego musisz go mieć?

 • Loki bez użycia ciepła: Jak zakręcić włosy na noc krok po kroku

  Loki bez użycia ciepła: Jak zakręcić włosy na noc krok po kroku

 • Krem do loków vs. Pianka: Jak wybrać najlepsze kosmetyki do włosów kręconych?

  Krem do loków vs. Pianka: Jak wybrać najlepsze kosmetyki do włosów kręconych?

 • Szampon bez SLS i parabenów: Poznaj korzyści stosowania szamponu bez siarczanów.

  Szampon bez SLS i parabenów: Poznaj korzyści stosowania szamponu bez siarczanów.

 • Szampon do włosów bez silikonu i odżywka: czy silikon jest szkodliwy dla włosów?

  Szampon do włosów bez silikonu i odżywka: czy silikon jest szkodliwy dla włosów?

Wyświetl wszystkie artykuły