6 najlepszych odżywek nawilżających do włosów suchychWyświetl wszystkie artykuły

6 najlepszych odżywek nawilżających do włosów suchych

Masz dosyć ciągłej walki z niesfornymi, puszącymi się i zniszczonymi pasmami? Powodem twoich problemów może być przesuszenie się włosów. Nie martw się jednak, lekiem na twoje problemy może się okazać nawilżająca odżywka do włosów.

Puszące się kosmyki, zniszczenia oraz sztywniejsze pasma, wskazują na przesuszenie. Możliwe, że twoje włosy (tak jak moje) są z natury suche lub, że jest to wynik nadmiernej koloryzacji bądź narażenia na stylizację przy użyciu wysokiej temperatury.

Dobra odżywka do włosów suchych i puszących się jest wypełniona naturalnymi masłami, składnikami pochodzenia roślinnego oraz innymi składnikami odżywczymi, które pomagają zatrzymać nawilżenie, aby przywrócić blask i miękkość przesuszonym pasmom.

Z tego artykułu dowiesz się, jakie są przyczyny przesuszenia włosów oraz jaka jest najlepsza odżywka na puszące się pasma.

Treści

Co powoduje przesuszenie włosów?

Suche włosy są zazwyczaj szorstkie i wyglądają na matowe. Co więcej, mogą być trudne do ułożenia, a rozdwojone końcówki uwidaczniają się. Chociaż niektórzy ludzie rodzą się z naturalnie suchymi włosami, ich suchość i łamliwość może wynikać z wielu czynników zewnętrznych. Oto lista kilku możliwych winowajców:

Nieprawidłowe mycie włosów

Nieprawidłowe mycie włosów

Wiele szamponów i odżywek zawiera silnie działające składniki, takie jak siarczany i alkohol, które mogą pozbawić twoje włosy naturalnych olejków i sprawić, że będą suche, puszące się i podatne na łamanie. Poza tym zbyt częste mycie włosów lub stosowanie zbyt gorącej wody może sprawić, że twoje kosmyki staną się suche i matowe. Pamiętaj, aby stawiać na odżywki i maski nawilżające do włosów, które dostarczą twoim pasmom niezbędnej dawki nawilżenia.

Zniszczenia od rozjaśniacza lub ciepła

Zniszczenia od rozjaśniacza lub ciepła

Zabiegi chemiczne, takie jak rozjaśnianie lub częsta stylizacja z użyciem wysokich temperatur, mogą powodować znaczne uszkodzenia. Procesy te mogą pozbawić twoje pasma nawilżenia, osłabić ich strukturę proteinową i sprawić, że będą bardziej podatne na łamanie. Jeśli często farbujesz lub stylizujesz włosy na ciepło, nie zapomnij o stosowaniu produktów ochronnych i regularnych kuracjach dogłębnie odżywiających, aby przywrócić im nawilżenie i zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Pogoda oraz słońce

Pogoda oraz słońce

Czynniki środowiskowe również mogą powodować suchość włosów. Niskie temperatury i mała wilgotność powietrza mogą pozbawić twoje włosy nawilżenia. Dodatkowo, nadmierna ekspozycja na słońce, może spowodować, że promienie słoneczne zniszczą otoczki włosów, sprawiając, że twoja fryzura będzie jeszcze bardziej podatna na przesuszenie i zniszczenia. Najlepsza odżywka nawilżająca do włosów oraz produkty chroniące przed promieniowaniem UV stosowane systematycznie pomogą twoim włosom utrzymać prawidłową równowagę nawilżenia.

Odżywka na suche włosy – jak ją wybrać?

Jeśli tak jak ja borykasz się z suchymi, odwodnionymi pasmami, dobra odżywka do włosów nawilżająca powinna na stałe zagościć w twojej rutynie pielęgnacyjnej. Poniżej znajdziesz informacje o tym, jak wybrać najlepszą odżywkę nawilżającą do włosów, aby twoje pasma były lśniące, zdrowe i nawilżone:

Określ typ swoich włosów

Zacznij od podstaw. Umyj włosy i pozwól im swobodnie wyschnąć. Po całkowitym wyschnięciu obserwuj swoje pasma, aby określić ich typ:

 • Proste: brak tekstury i skrętu
 • Falowane: luźne fale w kształcie litery S
 • Kręcone: dobrze zdefiniowane loki o różnym stopniu skręcenia
 • Mocno kręcone: ciasne, gęsto zwinięte sprężynki lub spiralki

Aby lepiej określić ich typ, ważne jest również zbadanie struktury. Przez chwilę pocieraj pasmo włosów pomiędzy opuszkami palców. Jeśli jest ono delikatne lub ledwo wyczuwalne, prawdopodobnie twoje włosy są cienkie. Jeśli możesz je dokładnie wyczuć między palcami, prawdopodobnie ich struktura jest średnia. Jeśli pasma są duże i mocno wyczuwalne, masz włosy grube.

Określ porowatość włosów

Porowatość włosów odnosi się do tego, w jakim stopniu są one w stanie wchłaniać i zatrzymywać kosmetyki oraz nawilżenie. Aby w prosty sposób ocenić porowatość swoich pasm, wystarczy przeprowadzić domowy test. Oto wskazówki, dotyczące tego, jak to zrobić:

Umyj włosy, aby usunąć z nich pozostałości kosmetyków. Gdy pasma będą już czyste i suche, wyrwij pojedynczy włos i umieść go w szklance z wodą. Jeśli kosmyk unosi się na powierzchni szklanki, oznacza to, że twoje włosy mają niską porowatość. Jeśli szybko opadnie na dno, są wysokoporowate. A jeśli pasmo unosi się gdzieś pośrodku, stopniowo opadając w wodzie, twoje pasma najprawdopodobniej mają średnią (lub normalną) porowatość.

Przeanalizuj poziom zniszczeń i nawilżenia

Wybierając najlepszą odżywkę nawilżającą do włosów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę obecny stopień ich uszkodzenia. Jeśli regularnie poddajesz włosy rozjaśnianiu i farbowaniu lub używasz do ich stylizacji wysokiej temperatury, twoje włosy są prawdopodobnie bardziej przesuszone i mogą być narażone na łamanie się i rozdwajanie końcówek — w takiej sytuacji odżywka na suche włosy lub dobra odżywka do włosów suchych i puszących się będzie najlepszym wyborem, przez optymalne dostosowanie do twoich potrzeb.

Weź również pod uwagę poziom nawilżenia oraz proteinowe potrzeby. Czy twoje pasma są bardzo oklapnięte i gumowate (co oznacza, że brakuje im protein), czy też suche i łamliwe? Równowaga między proteinami i nawilżeniem jest niezbędna, dlatego najlepsza odżywka do włosów suchych i puszących się często zawiera zarówno proteiny, jak i składniki nawilżające.

Najlepsze i najgorsze składniki

Najlepsze i najgorsze składniki

Najlepsza odżywka na suche włosy oraz odżywka na puszące się włosy to produkty, które dogłębnie nawilżają, uszczelniają łuski włosa, zapewniając optymalne zatrzymywanie nawilżenia, a jednocześnie chronią pasma przed ewentualnymi przyszłymi uszkodzeniami. Oto najlepsze składniki, których warto szukać i te, których powinno się unikać:

 • Naturalne i organiczne składniki, najlepiej z certyfikatem wegańskim
 • Nawilżające oleje i masła
 • Humektanty, takie jak gliceryna lub Aquaxyl™, które zatrzymają nawilżenie
 • Wzmacniające mikroproteiny naprawiające uszkodzone otoczki i poprawiające nawilżenie
 • Bogate w antyoksydanty i substancje ochronne ekstrakty roślinne, które zapobiegają powstawaniu nowych uszkodzeń oraz zmniejszają przesuszenie

Najlepsza odżywka do włosów suchych oraz najlepsza odżywka do włosów puszących się nie zawierają silikonów, siarczanów, olejów mineralnych ani parabenów. Składniki te mogą odkładać się na powierzchni pasm i potęgować ich przesuszenie.

Najlepsza odżywka na suche włosy

Oto świetna odżywka do włosów puszących się - Moisture Hero™ Conditioner. Ta głęboko regenerująca odżywka na suche włosy, opracowana z myślą o nawilżeniu wysuszonych, puszących się i szorstkich włosów, pielęgnuje spragnione pasma, zapewniając im miękkość, połysk i eliminację puchu. Organiczny ekstrakt z granatu, olej z nasion jojoby, masło z nasion kakaowca Theobroma i potężny Aquaxyl™ zwiększają nawilżenie, podczas gdy prebiotyczna inulina i wegańskie mikroproteiny wzmacniają łuski włosów, aby zatrzymać nawilżenie. To sprawia, że jest to najlepsza odżywka do włosów puszących się o wysokiej porowatości. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, połącz ją z ultranawilżającym szamponem Moisture Hero™ Shampoo.

Najlepsza odżywka do włosów zniszczonych

Jeśli twoje włosy mają skłonności do łamania się i rozdwajania końcówek, odżywka do włosów nawilżająca Split Fix™ Conditioner to dla ciebie idealny wybór. Ta nawilżająca odżywka do włosów suchych tworzy ochronną warstwę wokół łamliwych pasm, a naturalne składniki roślinne, takie jak organiczny aloes, masło kakaowe i acai, głęboko odżywiają je od wewnątrz. Kwasy tłuszczowe z estrów jojoba skutecznie zwalczają rozdwajanie się końcówek, jednocześnie redukując dalsze uszkodzenia i łamanie się włosów. Rezultat? Bujne, lśniące pasma, które będą rosły długie i zdrowe bez ryzyka połamania.

Ta pozbawiona protein odżywka na suche włosy sprawdzi się u każdego, kto szuka dodatkowej dawki nawilżenia i u którego białkowe odżywki powodują łamliwość włosów.

Dodatkowa wskazówka: Zaoszczędzisz 15%, kupując ją razem z delikatnym szamponem Split Fix™ Shampoo, decydując się na zakup duetu Duo pack.

Najlepsza odżywka na suche włosy kręcone

Posiadasz naturalne fale lub loki? Jeśli tak, to mam dla ciebie idealny produkt – to najlepsza odżywka nawilżająca do włosów kręconych. Curl Crush™ Conditioner to dobra odżywka do włosów suchych i puszących się. Formuła zawierająca nawilżające składniki roślinne, takie jak organiczny aloes i ekstrakt z bambusa, a także wzmacniające białko ryżowe, zmiękcza loki, podkreśla ich strukturę i minimalizuje puch. Dla zapewnienia sobie najlepszych możliwych efektów, warto stosować ją w duecie z szamponem Curl Crush™ Shampoo.

A jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od stosowania szamponu do włosów kręconych, polecam wypróbowanie odżywki myjącej (czyli co-wash), np. Curl Crush™ Co-Wash, aby delikatnie oczyścić włosy i skórę głowy, odżywiając i nawilżając pasma.

Najlepsza odżywka na rozjaśniane włosy

Blond jest bez wątpienia bardzo efektowny – od plażowego balejażu po oszałamiającą platynę! Jednak regularne rozjaśnianie pasm ma swoje wady: agresywne substancje chemiczne uszkadzają włókna włosów i osłabiają pasma, przez co są one bardziej podatne na rozdwajanie i łamanie.

Głęboko nawilżająca odżywka do włosów suchych i puszących się jest kluczem do zwalczania niepożądanych skutków ubocznych rozjaśniacza. Oto odżywka na suche włosy Enriched Blonde™ Silver Conditioner. Ta kremowa fioletowa odżywka do włosów suchych i rozjaśnianych wykorzystuje specjalny fioletowy pigment, który neutralizuje żółte, pomarańczowe i mosiężne odcienie, a składniki nawilżające sprawiają, że zniszczone rozjaśnianiem pasma wyglądają zdrowiej, oraz są bardziej lśniące i mocniejsze niż kiedykolwiek. Aby uzyskać optymalne rezultaty dobra odżywka do włosów suchych i puszących się powinna być stosowana w połączeniu z szamponem Enriched Blonde™ Silver Shampoo.

Odżywka nawilżająca do włosów cienkich

Chcesz, aby przerzedzające się włosy stały się przeszłością? Najlepsza nawilżająca odżywka do włosów Grow Perfect™ Conditioner ci w tym pomoże. Ta odżywka z aktywnymi składnikami, takimi jak AnaGain™, energetyzująca kofeina i organiczny olejek rozmarynowy, otula osłabione pasma, zapewniając im delikatne nawilżenie i pomaga spowolnić nadmierne wypadanie, poprawiając krążenie krwi i stymulując wzrost włosów. Proponuję połączyć ją z pozbawionym siarczanów szamponem Grow Perfect™ Shampoo, aby stworzyć ukierunkowaną, wieloetapową rutynę pielęgnacyjną, która pomaga zahamować wypadanie włosów.

Najlepsza odżywka na objętość

Wiele osób uważa, że dobrze nawilżone loki i objętość nie mogą występować w duecie. Też tak myślałam, dopóki nie spróbowałam odżywki Volume Wizard™ Conditioner. Ta lekka i dobra odżywka nawilżająca do włosów cienkich sprawia, że kosmyki są miękkie, odpowiednio nawilżone i mają większą objętość dzięki zawartości białka pszenicy, gliceryny oraz masła shea. Ponieważ ma lekką i nietłustą formułę, doskonale sprawdzi się na włosach cienkich lub o niskiej porowatości. Aby uzyskać maksymalną objętość, połącz ją z szamponem Volume Wizard™ Shampoo.

Błędy przy stosowaniu odżywek

Jeśli chodzi o stosowanie tego kosmetyku, może nam się wydawać, że wiemy już wszystko — ale nadal wiele osób popełnia popularne błędy, których warto się wystrzegać, chcąc zapewnić sobie jak najlepszy efekt końcowy. Oto kilka typowych pułapek, których należy unikać stosując odżywkę nawilżającą:

Nakładanie na skórę głowy

Złota zasada: odżywka do włosów puszących się nie powinna być nakładana bezpośrednio na skórę głowy, chyba że używasz specjalistycznego produktu, takiego jak Scalp Delight™ Detox Conditioner, który zawiera lekkie olejki i może być stosowany na skórę głowy bez obciążania pasm.

Nie odciśnięcie nadmiaru wody

Nawet bardzo dobra odżywka do włosów suchych i puszących się nakładana na mokre włosy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ponieważ tego typu produkty ześlizgują się z włosów. Uniemożliwia im to prawidłową penetrację i dokładne pokrycie pasm. Przed nałożeniem odżywki pamiętaj o odsączeniu nadmiaru wody z kosmyków.

Natychmiastowe spłukiwanie

Pozwól odżywce nawilżającej zadziałać, pozostawiając ją na włosach przez co najmniej 2 minuty przed spłukaniem. Dzięki temu produkt będzie miał wystarczająco dużo czasu, aby w nie wniknąć i odżywić twoje pasma.

Nie rozczesywanie

Jeśli masz grube lub kręcone włosy, przeczesz pasma z nałożoną odżywką, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie i lepsze wchłanianie produktu. Jest to również idealny moment, aby delikatnie rozczesać kosmyki, w celu zminimalizowania puchu.

Ignorowanie instrukcji

Zawsze zapoznawaj się z instrukcjami na opakowaniu, ponieważ każdy produkt może mieć inne wytyczne i zalecenia dotyczące stosowania, opowiadające jego unikalnej formule.

Test włosów

Produkty dla Twoich włosów

Wykonaj test

Odżywki bez spłukiwania i maski nawilżające

Kuracje bez spłukiwania

Jeśli chodzi o radzenie sobie z nadmiernie suchymi lub puszącymi się włosami, nawet najlepsza nawilżająca odżywka do włosów może nie wystarczyć. Aby dodatkowo odżywić włosy, koniecznie włącz do swojej rutyny pielęgnacyjnej odżywki bez spłukiwania, olejki do włosów i maski nawilżające.

Podobnie jak w przypadku wyboru codziennej odżywki, wybierając odpowiednią głęboko nawilżającą odżywkę, musisz uwzględnić konkretny rodzaj i strukturę włosów. Moisture Hero™ Hair Mask zapewnia głębokie nawilżenie suchym i puszącym się włosom, podczas gdy Curl Crush™ Hair Mask działa cuda w zakresie równoważenia poziomu nawilżenia i protein na włosach z teksturą. Jeśli twoje kosmyki wyglądają na osłabione i pozbawione życia, spróbuj Protein Repair™ Hair Mask , aby zmniejszyć łamliwość i zapewnić długotrwałą odporność.

Jeśli masz do czynienia z wyjątkowo odwodnionymi pasmami, najlepsza odżywka do włosów nawilżająca bez spłukiwania to Split Fix™ Leave-in Conditioner, ponieważ pomoże uzyskać optymalny poziom nawilżenia i powstrzyma proces rozdwajania się końcówek. Jeśli niesforne kosmyki i puszenie się włosów to twoje odwieczne problemy, stosuj odżywkę do włosów puszących się w połączeniu z odżywczym olejkiem opartym o składniki roślinne, np. Moisture Hero™ Hair Oil, który zmiękczy i wygładzi pasma.

5 trików na suche włosy

Już wiesz, jaka jest najlepsza odżywka na puszące się włosy. Istnieje jednak kilka praktycznych porad, dotyczących radzenia sobie z niesfornymi pasmami. Oto one:

1. Unikaj wysokiej temperatury

Ogranicz stylizację na gorąco. Postaw na techniki stylizacyjne bez użycia ciepła lub, jeśli musisz korzystać z wysokiej temperatury, pamiętaj o kosmetyku termoochronnym.

2. Odpowiednio susz włosy

Podczas suszenia włosów pamiętaj o delikatnym podejściu. Unikaj gwałtownego wycierania ręcznikiem, który może nadmiernie trzeć kosmyki i prowadzić do puszenia się włosów. Zamiast tego użyj bambusowego ręcznika do włosów lub starej koszulki, aby usunąć nadmiar wody.

3. Delikatnie rozczesuj

Podczas szczotkowania ostrożnie obchodź się z włosami, zwłaszcza jeśli są kręcone. Delikatnie rozplątuj supełki, najlepiej gdy pasma są mokre i pokryte nawilżającą odżywką, aby zapobiec ich łamaniu i zachować strukturę loków.

4. Myj włosy rzadziej

Unikaj nadmiernego mycia włosów, ponieważ częste mycie może pozbawić je naturalnych olejków i pogłębić problem suchości. Dobierz częstotliwość mycia odpowiednią dla swojego rodzaju włosów i rozważ włączenie do pielęgnacji naturalnych suchych szamponów lub odżywki myjącej, do odświeżania fryzury pomiędzy tradycyjnymi myciami.

5. Zastosuj kurację przed myciem

Rozważ dodanie do swojej rutyny pielęgnacyjnej kuracji Moisture Hero™ Pre-Shampoo Balm. Te zabiegi poprawiające nawilżenie, stosowane przed myciem szamponem, zapewniają dodatkowe odżywienie i nawilżenie, dodatkowo przygotowując twoje pasma do procesu oczyszczania.

Stosowanie najlepszej odżywki do włosów suchych i puszących się oraz przestrzeganie tych podstawowych wskazówek sprawi, że twoje kosmyki będą gładkie, lśniące i wolne od puszenia się.

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 8.000+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

  SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

 • Szczotka do włosów z dzika vs. szczotka z włosia wegańskiego

  Szczotka do włosów z dzika vs. szczotka z włosia wegańskiego

 • Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

  Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

 • Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

  Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

 • 5 korzyści aloesu na włosy + najlepsze produkty do pielęgnacji

  5 korzyści z aloesu na włosy + najlepsze produkty do pielęgnacji

Wyświetl wszystkie artykuły