Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnikWyświetl wszystkie artykuły

Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

Czy jesteś zmęczona walką z niesfornymi lokami, które wydają się mieć własny rozum? Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczoną włosomaniaczką, czy dopiero zaczynasz odkrywać swoją naturalną teksturę włosów, stylizacja włosów kręconych jest niezbędna do utrzymania zdrowych i pięknych loków.

Nauka stylizacji włosów kręconych jest kluczem do uwolnienia pełnego potencjału Twojej wspaniałej, naturalnej struktury pasm. W tym kompleksowym przewodniku, zagłębię Cię w świat stylizacji włosów kręconych, odkrywając techniki reanimacji loków, LOC Method oraz porad ekspertów dotyczących stylizacji naturalnie kręconych i falowanych włosów. Od podkreślenia kształtu loków po wybór produktów idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb. To instrukcja do uzyskania miękkich, wyrazistych, wolnych od puszenia się i zdrowych pasm.

Treści

Podstawy stylizacji włosów kręconych

Uczenie się, jak stylizować kręcone włosy może być zarówno sztuką, jak i nauką, wymagającą cierpliwości, różnych technik i odpowiednich produktów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Aby przygotować się na osiągnięcie sukcesu, kluczowe jest opanowanie podstaw stylizacji włosów kręconych. Te najważniejsze wskazówki mają zastosowanie do wszystkich rodzajów i długości loków - niezależnie od tego, jaki dokładnie efekt chcesz uzyskać.

Zacznij od mokrych włosów

Zacznij od umycia włosów bezsiarczanowym szamponem i odżywką, aby zapewnić czyste i wilgotne podłoże do stylizacji. Alternatywnie, jeśli chcesz odświeżyć swoje loki między myciami, użyj sprayu do loków, aby ożywić naturalną teksturę.

Rozczesywanie na mokro

Użyj grzebienia z szerokimi zębami lub szczotki do rozczesywania mokrych włosów, aby ostrożnie rozczesać loki. Pamiętaj, aby nigdy nie czesać kręconych włosów, gdy są suche, aby uniknąć puszenia się włosów.

Suszenie włosów

Pozwól lokom samoistnie wyschnąć, aby zachować ich naturalny kształt i teksturę. Wypróbuj suszenia typu plopping lub micro plopping, które polega na suszeniu włosów bawełnianą koszulką lub bambusowym ręcznikiem, aby zmniejszyć puszenie się włosów. Jeśli wolisz używać suszarki, wybierz nasadkę z dyfuzorem.

Znajdź swój zestaw produktów

Wybór odpowiedniej mieszanki produktów do stylizacji, ma kluczowe znaczenie dla podkreślenia i zdefiniowania loków. Niezależnie od tego, czy preferujesz kremy do loków, żele do loków, pianki, czy olejki, szukaj formuł zaprojektowanych specjalnie dla Twojego rodzaju włosów i pożądanego poziomu nawilżenia. Zalecam stosowanie wyłącznie produktów zatwierdzonych przez Curly Girl Method, czyli bez silikonów, siarczanów i olejów mineralnych.

Nakładanie produktów

Gdy włosy są jeszcze wilgotne, równomiernie rozprowadź wybrane produkty do stylizacji na lokach, upewniając się, że pokrywają każde pasmo od nasady aż po same końce. Aby zapewnić równomierne rozprowadzenie, przed nałożeniem produktu na włosy, potrzyj je dłońmi. Wykonuj ruchy drapania, aby stymulować tworzenie się loków.

Praca na sekcjach

Podzielenie włosów na łatwe do układania sekcje pozwala na lepsze rozprowadzanie produktu oraz zapewnia, że każde pasmo jest odpowiednio pokryte i pomaga skuteczniej zdefiniować loki.

Odwróć włosy do góry nogami

Aby zwiększyć objętość i unieść włosy u nasady, rozważ stylizację loków do góry nogami. Ta technika pomaga przeciwstawić się grawitacji i promować naturalną sprężystość, co czyni ją doskonałym podejściem do stylizacji włosów falowanych.

Definiuj z precyzją

Użyj szczotki do definiowania loków lub wypróbuj zwijać pasma palcami (wyjaśnione poniżej), aby poprawić wyrazistość poszczególnych skrętów. Ten krok w rutynowej stylizacji włosów kręconych może pomóc okiełznać puszenie się i zachęcić do jednolitego formowania loków na całej długości.

Ręce precz

Po nałożeniu produktów do stylizacji, powstrzymaj się od dotykania włosów podczas suszenia. Ciągłe poruszanie nimi może zakłócić strukturę loków i doprowadzić do ich niepożądanego puszenia się.

Poprzez opanowanie tych podstawowych technik i włączenie ich do rutynowej stylizacji włosów kręconych, możesz uwolnić pełny potencjał swojej naturalnej fryzury. Należy pamiętać, że nauka stylizacji kręconych włosów to indywidualny proces, który zależy od różnych czynników, takich jak: rodzaj pasm, klimat i preferencje. Dlatego też istnieje wiele dodatkowych technik dotyczących różnych rodzajów loków, które omówię w kolejnych punktach.

Jak odświeżyć loki na drugi dzień?

Wszystkie doświadczyłyśmy tych poranków, kiedy nasze loki wydają się żyć własnym życiem, wyglądając na pozbawione blasku, puszące się lub płaskie po nocnym śnie. Nauczenie się, jak odświeżyć loki na drugi dzień, jest kluczem do wspaniałych włosów każdego dnia. Oto jak odświeżyć loki na drugi dzień i zapewnić im najlepszy wygląd:

 1. Zacznij od nawilżenia: Zacznij od spryskania loków sprayem do loków. Użyj wody lub mieszanki wody z lekką odżywką bez spłukiwania. Ten krok pomoże nawilżyć włosy i reaktywować naturalny skręt.
 2. Nałóż produkty do stylizacji: Następnie użyj preferowanego produktu do stylizacji loków. Pamiętaj, aby rozprowadzić produkt równomiernie na włosach, koncentrując się na obszarach, które wymagają dodatkowego podkreślenia lub nawilżenia.
 3. Użyj preferowanych technik stylizacji: Niezależnie od tego, czy wolisz drapać loki, aby zwiększyć ich objętość, czy też używasz nasadki z dyfuzorem, aby przyspieszyć proces suszenia, dostosuj rutynę odświeżania loków do swoich unikalnych potrzeb.
 4. Rozważ układanie loków na noc: Jeśli masz trudności z utrzymaniem loków przez noc, rozważ układanie loków na noc - technikę, która polega na zebraniu loków w luźny, wysoki kok na czubku głowy przed snem. Pomaga to chronić włosy przed tarciem i plątaniem się podczas snu, ułatwiając odświeżenie loków rano.

Wideo poradnik: Jak odświeżyć loki

Nauka reanimacji loków jest łatwiejsza niż mogłoby się wydawać! Z pomocą niewielkiej ilości sprayu do loków i produktów do stylizacji, oczywiście w połączeniu z odpowiednimi technikami, twoje loki będą wyglądać wspaniale każdego dnia.

Techniki stylizacji włosów kręconych

Jeśli nie wiesz jak stylizować kręcone włosy, mogę Ci zdradzić, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia. W rzeczywistości istnieją niezliczone metody i techniki układania loków oraz stosowania produktów, z których każda ma swój własny, unikalny zestaw korzyści. Ta sekcja służy jako przewodnik, rozszyfrowując nazwy tych technik i zapewniając wgląd w ich znaczenie.

Metoda modlących się dłoni

Ta technika polega na stosowaniu płaskich dłoni do nakładania produktów do stylizacji włosów. Delikatnie przesuwając dłońmi po pasmach loków, można równomiernie rozprowadzić produkt bez zakłócania skrętu. Ta metoda pomaga wygładzić łuski włosów, co skutkuje wyraźnymi, wolnymi od puszenia się lokami.

Rozczesywanie (i potrząsanie) (Raking and Shaking)

Rozczesywanie polega na delikatnym przeczesywaniu włosów palcami, co sprzyja tworzeniu się loków i zapewnia równomierne rozprowadzenie produktu. Dodatkowo, delikatne potrząsanie na końcach włosów może dodać lokom dodatkowego ruchu, sprężystkości i wzmacniać ich naturalną teksturę.

SOTC (Scrunch Out the Crunch)

SOTC to termin używany do opisania procesu wyczesywania twardego żelu z pasm, który tworzy się na włosach podczas suszenia. Po całkowitym wyschnięciu włosów, delikatnie rozczesz loki, aby rozbić chrupanie i odsłonić miękkie, przyjemne w dotyku skręty. Możesz użyć kropli olejku do włosów, aby zmiękczyć chrupanie, ale pamiętaj, aby poczekać, aż włosy będą w 100% suche, by uniknąć wygładzenia ich. Więcej informacji na temat jak używać żelu do loków znajdziesz tutaj.

LOC method (odżywka bez spłukiwania, olejek, krem)

LOC method to popularna technika stylizacji włosów kręconych. Polega ona na nakładaniu trzech warstw produktów w określonej kolejności: odżywka bez spłukiwania, następnie olejek, a na końcu krem. Odżywka bez spłukiwania zapewnia nawilżenie, olejek zatrzymuje wilgoć, a krem definiuje i wzmacnia loki. LOC method można dostosować do rodzaju i tekstury włosów. Na przykład, w przypadku stylizacji włosów falowanych, wystarczy kilka rozpyleń sprayu do loków zamiast odżywki bez spłukiwania, aby uniknąć ich opadania.

Unoszenie nasady włosów

Klipsowanie włosów u nasady to technika stosowana w celu zwiększenia objętości włosów przy samej skórze podczas ich suszenia. Poprzez strategiczne upinanie pasm za pomocą spinek, można zapobiec ich opadaniu i stworzyć bardziej uniesiony wygląd.

Zwijanie palcami (Finger Coiling)

Po równomiernym nałożeniu produktu do stylizacji, zwijanie palcami zapewnia precyzję i kontrolę w celu zwiększenia skrętu. Jest to metoda kształtowania pojedynczych kępek loków, która polega na owinięciu małych pasm wokół palca i delikatnym pociągnięciu w dół.

Nawijanie na palce (Finger Rolling)

Nawijanie na palce jest podobne do zwijania palcami. Polega na wzięciu końcówki pasma i zwinięciu go w kierunku skóry głowy za pomocą dwóch palców. Napięcie powstałe podczas procesu nawijania napina loki, co skutkuje formowaniem gładkich i eleganckich loków.

Plopping

Plopping to popularna technika suszenia kręconych włosów w celu wzmocnienia ich naturalnego skrętu, przy jednoczesnym zminimalizowaniu puszenia się. Polega ona na owinięciu wilgotnych włosów koszulką lub ręcznikiem zbierając je na czubku głowy, aby stymulować tworzenie się loków i skrócić czas suszenia.

Microplopping

Microplopping, podobny do tradycyjnego ploppingu, wykorzystuje ręcznik do delikatnego wyciśnięcia nadmiaru wody i produktu z włosów, ale bez owijania ich. Użyj ręcznika do włosów, aby delikatnie je zgnieść, podnosząc sekcje w kierunku skóry głowy ruchem przypominającym zgniatanie.

Metoda z miską (Bowl Method)

Ta technika jest idealna dla osób z cienkimi, kręconymi włosami, które chcą stworzyć wyraźne skręty bez obciążania pasm. Oto jak to zrobić: Nałóż obficie krem i/lub żel do loków, a następnie kilkakrotnie zanurz włosy w misce z ciepłą wodą. Rozczesuj loki za każdym razem, gdy podnosisz głowę, aby zachęcić je do skręcania się. Po zanurzeniu pasm, usuń nadmiar wody delikatnie ocierając włosy ręcznikiem i zgniatając je.

Zapoznając się z tymi technikami stylizacji włosów kręconych i stylizacji włosów falowanych, możesz eksperymentować z różnymi metodami, aby znaleźć te, które najlepiej sprawdzają się w przypadku Twojego rodzaju włosów. Niezależnie od tego, czy szukasz maksymalnej wyrazistości, objętości czy nawilżenia, na pewno istnieje technika, która pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Nauka tego jak stylizować kręcone włosy, wymaga trochę eksperymentów. Natomiast kiedy już znajdziesz to, co działa dla Ciebie najlepiej, obiecuję, że wszystko będzie tego warte!

Przewodnik stylizacji loków - objętość vs. wyrazistość

Jak stylizować falowane włosy

Stylizacja włosów falowanych wiąże się z wieloma kwestiami, które należy wziąć pod uwagę, aby fale wyglądały jak najlepiej, bez uczucia obciążenia lub utraty naturalnej sprężystości. Oto kilka wskazówek dotyczących stylizacji włosów falowanych:

 • Używaj mniej produktów: W przeciwieństwie do włosów kręconych, włosy falowane zazwyczaj wymagają mniejszej ilości produktów do stylizacji, aby zachować ich teksturę i kształt. Możesz zdecydować się na użycie tylko jednego produktu, ponieważ użycie zbyt dużej ilości produktów może je obciążyć.
 • Wybieraj lekkie formuły: Wybierając produkty do stylizacji włosów falowanych, postaw na lekkie formuły, które nie obciążą delikatnych fal. Unikaj ciężkich, bogatych w oleje produktów przeznaczonych do loków, ponieważ mogą one sprawić, że fale będą wyglądać na tłuste i płaskie. Poszukaj pianek, lekkich kremów lub sprayów zwiększających objętość, aby zwiększyć wyrazistość fal bez poświęcania ich objętości.
 • Poznaj swoją naturalną teksturę: Czasami najlepszym sposobem na stylizację włosów falowanych jest po prostu zaakceptowanie ich naturalnej tekstury. Pozwól swoim falom wyschnąć samoistnie bez użycia jakichkolwiek produktów, aby uzyskać beztroski, plażowy wygląd, który emanuje pięknem bez większego wysiłku.

Stosując się do powyższych wskazówek dotyczących stylizacji włosów falowanych, możesz podkreślić ich naturalną strukturę i uzyskać piękne, niewymagające wysiłku fale, które dopełnią Twój wyjątkowy wygląd.

Jak układać krótkie kręcone włosy

Podobnie jak w przypadku fal, istnieją pewne szczególne względy, jeśli chodzi o stylizację krótkich, kręconych włosów. Niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczką pixie cut, boba, czy innej krótkiej fryzury, oto kilka specjalnych wskazówek, które pomogą Ci podkreślić i uwydatnić krótkie loki:

 • Podkreśl objętość: Krótkie, kręcone włosy mają zwykle większą objętość i sprężystość, więc wykorzystaj to! Używaj produktów zwiększających objętość, takich jak pianki lub spraye unoszące włosy u nasady, aby unieść je u nasady.
 • Skup się na wyrazistości: Przy krótszych włosach definiowanie loków staje się jeszcze ważniejsze, aby nie wyglądały na niesforne. Wybierz produkty do stylizacji o silnym utrwaleniu i właściwościach wzmacniających, które pomogą zdefiniować każdy lok i utrzymać ich kształt przez cały dzień.
 • Podejście minimalistyczne: Nauka tego, jak układać krótkie kręcone włosy może być bardzo prosta. Wystarczy zwykłe mycie lub wklepanie kremu do loków, by pokazać piękno i wszechstronność swoich pasm. Możesz także użyć akcesoriów, takich jak opaski, spinki lub szaliki, aby wzbogacić swój look.
 • Częste strzyżenie: Regularne przycinanie końcówek jest niezbędne dla prawidłowej pielęgnacji krótkich, kręconych włosów, aby zachować ich kształt i zapobiec niechcianemu obciążeniu. Krótkie fryzury mogą szybko stracić swoją strukturę w miarę wzrostu loków, co prowadzi do utraty ich wyrazistości. Planując regularne strzyżenie co 6-8 tygodni, możesz sprawić, że twoje krótkie loki będą wyglądać świeżo.

To wszystko o tym, jak układać krótkie, kręcone włosy! Pamiętając o tych wskazówkach i dostosowując rutynę stylizacji do swoich loków, możesz z łatwością stworzyć swój charakterystyczny styl.

10 produktów do stylizacji loków

Oprócz różnych technik i metod stylizacji włosów, znalezienie odpowiednich produktów może zrobić wielką różnicę w uzyskaniu sprężystych, wyrazistych loków, które przyciągają uwagę. Oto wyselekcjonowany wybór najlepszych produktów do stylizacji włosów kręconych, które odżywiają, definiują i podkreślają loki:

 1. Curl Crush™ Defining Gel: Ten chroniący przed wysoką temperaturą żel do loków, zapewnia średnie utrwalenie i połysk. Nawilża włosy, jednocześnie tworząc warstwę ochronną zapobiegającą uszkodzeniom spowodowanym wysoką temperaturą i wilgocią, powodującą puszenie się włosów.
 2. Curl Crush™ Defining Cream: Ten krem bez spłukiwania podkreśla loki i przeciwdziała puszeniu się włosów. Jego odżywcza formuła jest idealna do nawilżania, zmiękczania i definiowania suchych, niesfornych pasm.
 3. Curl Crush™ Defining Mousse: Ten lekki mus działa na wszystkie rodzaje loków, zwiększając objętość i definiując je, a także pozostawiając je sprężyste i długotrwale utrwalone.
 4. Curl Crush™ Fine Mist Spray Bottle: Niezbędne narzędzie do reanimacji loków między myciami. Napełnij tą butelkę z rozpylaczem wodą lub mieszanką odżywek bez spłukiwania, aby ułatwić aplikację.
 5. Bamboo Defining Brush: Ta innowacyjna szczotka z łatwością przesuwa się po lokach, rozprowadzając produkty do stylizacji i kontrolując puszenie się włosów. Wypróbuj ją zamiast nawijania lub kręcenia włosów palcami, aby uzyskać podobne rezultaty przy mniejszym wysiłku. Zobacz poniższy film instruktażowy, aby dowiedzieć się, jak jej używać.
 6. Bamboo Comb: Idealny do stosowania pod prysznicem do rozczesywania mokrych loków i kołtunów, bez powodowania łamania się włosów.
 7. Wet Hair Detangler Brush: Ta szczotka ma miękkie włosie, które zapobiega rozdwajaniu się pasm lub uszkodzeniom loków, podczas usuwania kołtunów na mokrych lokach.
 8. Volume Wizard™ Pre-Styling Spray: Ten nadający objętość spray do włosów odżywia, zapewniając lekką objętość, dzięki czemu idealnie nadaje się do cienkich loków lub stylizacji włosów falowanych.
 9. Thermal Shield™ Heat Protectant: Chroń swoje loki przed uszkodzeniami termicznymi, za pomocą tego niezawierającego silikonu sprayu. Niezależnie od tego, czy używasz dyfuzora, czy innych narzędzi termicznych do stylizacji kręconych włosów, termoochrona jest bardzo ważna.
 10. Moisture Hero™ Hair Oil: Odżyw suche, puszące się lub szorstkie włosy tym w 100% naturalnym olejkiem do włosów. Świetnie sprawdza się również jako część LOC method.

7 porad dotyczących pielęgnacji loków

Dbanie o loki wykracza poza ich stylizację; chodzi o pielęgnowanie ich od nasady aż po same końce, aby każdego dnia wyglądały jak najlepiej. Zdrowe, nawilżone i mocne pasma stanowią optymalną podstawę do stylizacji kręconych włosów. Dbając o loki, oszczędzasz czas i wysiłek podczas stylizacji. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji kręconych włosów, które mogą naprawdę wpłynąć na zdrowie i wygląd loków:

Zacznij od właściwej rutyny mycia

Zacznij od mycia włosów produktami opracowanymi specjalnie dla włosów kręconych. Rozważ stosowanie metody Curly Girl Method, która obejmuje szampony niskoporowate lub co-wash, które są wolne od ostrych siarczanów i silikonów. Następnie zastosuj bezsilikonową odżywkę do loków, aby odżywić i nawilżyć pasma bez ich obciążania.

Stosuj odżywkę

Odżywiając loki, nie spłukuj całej odżywki. Pozostawienie jej niewielkiej ilości na włosach, pomaga zachować wilgoć i składniki odżywcze, pozostawiając loki bardziej nawilżone i łatwiejsze do opanowania.

Wybierz odpowiednią fryzurę

Wybierz fryzurę, która uwzględnia naturalny wzór loków. Skonsultuj się ze stylistą specjalizującym się w kręconych włosach, aby znaleźć idealne cięcie, które uzupełni Twoją unikalną teksturę. Ponadto zaplanuj regularne strzyżenie, aby zachować kształt fryzury i zapobiec rozdwajaniu się końcówek, dzięki czemu Twoje loki będą wyglądać świeżo. Uwierz mi, dzięki temu stylizacja kręconych włosów będzie o wiele łatwiejsza!

Chroń swoje loki podczas snu

Chroń swoje loki podczas snu, używając bambusowej poszewki na poduszkę, która zmniejsza tarcie i zapobiega puszeniu się oraz plątaniu włosów, dzięki czemu poranna rutyna reanimacji loków jest dziecinnie prosta.

Zwróć uwagę na porowatość włosów

Poznaj swoją porowatość włosów, czyli ich zdolność do wchłaniania i zatrzymywania wilgoci, abyś mogła odpowiednio dostosować swoją rutynę pielęgnacji. Włosy o niskiej porowatości mogą korzystać z lekkich produktów i zabiegów parowych, aby otworzyć łuskę włosa, podczas gdy włosy o wysokiej porowatości mogą wymagać bogatszych produktów zawierających białka naprawcze, które pomogą uszczelnić ich łuski.

Wykorzystaj moc olejków do włosów

Włącz naturalne olejki do włosów do swojej rutyny pielęgnacyjnej, aby zapewnić głębokie nawilżenie i odżywienie pasm.

Nie pomijaj głębokiego odżywiania

Zalecam stosowanie głęboko odżywiającej maski do włosów raz w tygodniu, aby zapewnić lokom dodatkową dawkę nawilżenia i odżywienia. Wybierz specjalnie opracowaną maskę do włosów kręconych, aby pomóc naprawić uszkodzenia, zmniejszyć puszenie się i wzmocnić wyrazistość loków.

Test włosów

Produkty dla Twoich włosów

Wykonaj test

Mam nadzieję, że ten artykuł na temat stylizacji włosów kręconych okazał się przydatny. Gorąco polecam eksperymentowanie z różnymi technikami i produktami, aby znaleźć to, co najlepiej pasuje do Twoich pasm. Daj jednemu podejściu więcej niż jedną szansę, ponieważ opanowanie nowej techniki stylizacji włosów kręconych lub stylizacji włosów falowanych, może zająć trochę czasu. Dobrym pomysłem jest również obejrzenie poradników wideo na temat stylizacji loków lub reanimacji loków, aby uzyskać więcej inspiracji.

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 8.000+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • Najlepszy żel do włosów kręconych: Jak stylizować kręcone włosy?

  Najlepszy żel do włosów kręconych: Jak stylizować kręcone włosy?

 • Metoda co-wash – co to jest i jak używać tych produktów?

  Metoda co-wash – co to jest i jak używać tych produktów?

 • Test na porowatość włosów – włosy wysoko i niskoporowate

  Włosy wysoko i niskoporowate: Test na porowatość włosów

 • Najlepszy szampon oczyszczający: Jak zadbać o głębokie oczyszczenie skóry głowy?

  Najlepszy szampon oczyszczający: Jak zadbać o głębokie oczyszczenie skóry głowy?

 • SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

  SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

Wyświetl wszystkie artykuły