Jak zwiększyć objętość włosów: Przewodnik po produktach na objętość włosówWyświetl wszystkie artykuły

Jak zwiększyć objętość włosów: Przewodnik po produktach na objętość włosów

Uzyskanie efektu gęstych, pełnych objętości włosów może być trudne do osiągnięcia, zwłaszcza, gdy Twoje włosy są bardzo cienkie. Na pewno nieraz zastanawiasz się jak zwiększyć objętość włosów czy jak dodać włosom objętości. Stylizacja cienkich włosów może być trudna, ponieważ mają one tendencję do opadania. Jak zwiększyć objętość włosów? Z nami poznasz wszystkie porady dotyczące tego, jak zwiększyć objętość włosów.

Jak się okazuje, istnieje wiele różnych produktów na zwiększenie objętości włosów i sztuczek, których możesz użyć, by na swoich cienkich i wiotkich pasmach uzyskać objętość włosów, której nie powstydziłyby się gwiazdy kina. Wypróbuj nowy spray na objętość włosów, zmień swoje nawyki stylizacyjne - każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Chcesz dowiedzieć się, jak dodać objętości włosom w szybki i łatwy sposób? Mamy dla ciebie rozwiązanie.

Ponieważ będziemy dużo mówić o różnych produktach zwiększających objętość włosów, takich jak spray na objętość włosów i serum na zwiększenie objętości włosów, warto wiedzieć co nieco o tym, jak one działają. Czytaj dalej, by dowiedzieć się wszystkiego, co warto wiedzieć o tym, jak zwiększyć objętość włosów oraz o produktach, które pomogą Ci osiągnąć ten cel.

Treści

Jak działają produkty na zwiększenie objętości włosów?

Jak zatem działają te wszystkie produkty, które obiecują zwiększenie objętości włosów i uzyskanie efektu, którego pragniesz? Cóż, wszystko opiera się na chemii i wiedzy, które składniki na zwiększenie objętości włosów należy ze sobą połączyć, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Sposób działania większości produktów na zwiększenie objętości włosów polega na tworzeniu swego rodzaju "siateczki" odżywczej wokół każdego pasma włosów. Ta siateczka pomaga pasmom wydawać się grubszymi poprzez rozwiązywanie problemów związanych z wiotkimi, cienkimi włosami, takich jak nagromadzenie oleju i sebum, suchość i osłabienie łodygi włosa.

Poza tym, produkty na zwiększenie objętości włosów, takie jak spray zwiększający objętość, dodatkowo utrwalają fryzurę, unosząc włosy od skóry głowy, co pomaga stworzyć wrażenie zwiększenia objętości włosów. Jednak nie każdy spray na objętość włosów zawiera także specjalne składniki, które nadają włosom ładunek kationowy - mówiąc prościej, ten ładunek pozwala włosom osiągnąć jeszcze większe uniesienie i lekkość, a co za tym idzie, stanie się odpowiedzią na pytanie, jak dodać objętości włosom.

Co powinien zawierać dobry spray zwiększający objętość włosów?

Aerosol Spray vs Non-Aerosol Spray

Spray zwiększający objętość włosów może występować w wielu rodzajach. Najczęściej jednak spray na objętość włosów występuje w dwóch wariantach:

  • Nieaerozolowy spray do włosów na bazie naturalnych składników z większymi cząsteczkami i oferujący średnie utrwalenie. Spray bez aerozolu jest w formie płynnej, zazwyczaj w butelce z pompką.
  • Aerozolowy lakier do włosów na bazie syntetycznych polimerów lub środków uplastyczniających o mniejszych cząsteczkach i oferujący mocne utrwalenie. Lakier do włosów w aerozolu jest pakowany do pojemnika pod ciśnieniem, a zawór upustowy służy do emisji sprężonej mieszaniny do powietrza w postaci mgiełki napędzanej przez wspomniany gaz.

Przez wiele lat lakiery do włosów w aerozolu były standardem, ale w ciągu ostatnich kilku lat spray bez aerozolu zyskały na popularności ze względu na to, że w przeciwieństwie do aerozoli nie zawierają chlorofluorowęglowodorów i nie są szkodliwe dla środowiska.

Jeśli naprawdę zależy Ci na zdrowiu Twoich włosów, to nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że z reguły zaleca się unikanie lakierów do włosów w aerozolu. To dobra zasada, której warto się trzymać. Twoje włosy Ci za to podziękują.

Przyjrzyjmy się pokrótce kilku najważniejszym składnikom, jakie może zawierać spray zwiększający objętość włosów.

volume supportive ingredients

1. Humektanty

Humektanty są ważne, ponieważ pomagają włosom zatrzymać wilgoć, co może wpłynąć na zwiększenie objętości włosów. Mogą być oparte na cukrze, jak glukoza czy gliceryna, a czasem także na roślinach. Ogólnie rzecz biorąc, humektanty pozwalają włosom wchłonąć więcej nawilżenia, co jest kluczowe dla redukcji przesuszenia, puszenia się i oklapnięcia pasm. Każdy spray na objętość włosów powinien jej zawierać, co więcej, powinny one być jego kluczowymi składnikami.

2. Kopolimery i polimery

Kopolimery i inne polimery, takie jak kopolimer VP/VA i guma ksantanowa, są tym, co sprawia, że dobry spray zwiększający objętość włosów zyskuje swój charakterystyczny "czynnik utrwalający". Związki te blokują wchłanianie przez włosy nadmiaru wilgoci, co pomaga im w utrwaleniu fryzury. Odpowiednio użyte, mogą unieść włosy od skóry głowy, co pozwala na zwiększenie objętości włosów.

Ponieważ polimery są syntetycznym składnikiem pozyskiwanym z ropy naftowej, ważne jest, by upewnić się, że spray zwiększający objętość włosów, który stosujesz, zawiera wiele innych naturalnych składników odżywczych, które sprawią, że Twoje włosy będą wyglądały i były zdrowe i mocne. Dawkowanie polimerów jest bardzo różne w różnych sprayach zwiększających objętość włosów. Spray na objętość włosów na bazie wody zazwyczaj zawiera ich mniejszą ilość niż spray zwiększający objętość na bazie alkoholu.

3. Składniki wspierające kondycję skóry głowy

Składniki takie jak sok z liści aloesu, jagody acai i olejek z liści mięty pieprzowej odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry głowy, co z kolei zwiększa objętość włosów. Chcąc znaleźć nowy spray na objętość włosów, sprawdź, czy zawiera on składniki pochodzenia naturalnego, takie jak acai, aloes i inne, aby mieć pewność, że produkt jest dobry także dla Twojej skóry głowy.

Posiadanie zdrowej skóry głowy jest ważne nie tylko dla ogólnego zdrowia włosów, ale odgrywa też dużą rolę w zwiększaniu naturalnej objętości włosów. Kiedy używasz wielu produktów, mają one tendencję do gromadzenia się na skórze głowy, co z kolei obciąża włosy. Właściwa pielęgnacja skóry głowy redukuje ten osad, dzięki czemu włosy stają się bardziej błyszczące i sprężyste.

Jakie inne produkty mogą zwiększyć objętość włosów?

Foams and Sprays

Spray na objętość włosów, to oczywiście nie jedyny sposób na to, jak zwiększyć objętość włosów. Oprócz sprayu zwiększającego objętość włosów, istnieją inne produkty zwiększające objętość włosów, z którymi możesz eksperymentować, by uzyskać gęstsze włosy. Oto kilka najpopularniejszych opcji na to, jak zwiększyć objętość włosów, które możesz wypróbować.

Pianki

Pianki i musy to popularne sposoby na to, jak dodać objętości włosom bez ich obciążania. Aby je zastosować, po prostu wyciśnij niewielką ilość na osuszone ręcznikiem włosy po umyciu. Aby uzyskać najlepszy rezultat, susz włosy do góry nogami.

Spray

W połączeniu z piankami dodającymi objętości, spray zwiększający objętość włosów dodaje jeszcze więcej "życia" cienkim, płaskim pasmom. Jak już wspomnieliśmy, upewnij się, że spray na objętość włosów zawiera odpowiednią mieszankę kluczowych składników.

Olejki

Choć może się to wydawać nielogiczne, że olejek do włosów może pomóc podnieść cienkie pasma i być odpowiedzią na pytanie, jak dodać włosom objętości, to jest wręcz przeciwnie! Olejki do włosów z odżywczymi składnikami, takimi jak olejek z pestek moreli czy olejek z mięty pieprzowej, poprawią ogólny stan i strukturę Twoich włosów, przyczyniając się do poprawy zdrowia skóry głowy i lepszych włosów.

Podczas nakładania olejków do włosów sztuką jest skoncentrowanie produktu głównie na końcówkach i środkowej części włosów. Nałożenie zbyt dużej ilości olejku na czubek głowy i u nasady może doprowadzić do obciążenia pasm, co przynosi efekt odwrotny do zamierzonego.

Serum

Podobnie jak olejki do włosów, niektóre sera do włosów mogą być odpowiedzią na pytanie "jak zwiększyć objętość włosów" w zaledwie kilka minut. Serum działa poprzez dostarczanie wysoce skutecznych, wyspecjalizowanych składników, które wchłaniają się bezpośrednio we włosy i skórę głowy, zapewniając im maksymalne korzyści. Na rynku jest dostępne serum do włosów na każdy problem i przypadłość, więc szukając nowych produktów, zwróć uwagę na serum przeznaczone specjalnie do włosów cienkich. Wypróbuj je razem ze swoim ulubionym sprayem na objętość włosów, a przestaniesz się zastanawiać, jak zwiększyć objętość włosów!

Jak zwiększyć objętość włosów w 5 minut lub mniej

Oprócz stosowania sprayu dodającego objętości lub innych produktów na zwiększenie objętości włosów, aby uzyskać pożądany efekt, warto pamiętać o kilku wskazówkach i trikach dotyczących stylizacji.

Unieś włosy u nasady

Po pierwsze, jeśli suszysz włosy od góry w dół, to aż się prosisz o płaskie pasma. Po umyciu i nałożeniu wszystkich ulubionych produktów, pochyl głowę w dół, nałóż spray zwiększający objętość, a następnie wysusz włosy. Suszenie włosów "do góry nogami" w naturalny sposób uniesie je u nasady, nadając im objętość włosów, która utrzyma się przez cały dzień. Jeśli chcesz wyglądać bardziej naturalnie, pozwól naturze działać i pozwól włosom na naturalne wyschnięcie. Ponadto, susząc włosy naturalnie, zapobiegasz negatywnym skutkom uszkadzania włosów przez wysoką temperaturę.

Od czasu do czasu zmień przedziałek

Poznaj kolejny trik na to, jak dodać włosom objętości, o którym być może wcześniej nie słyszałaś: Jeżeli stale układasz włosy tylko na jedną stronę, spróbuj zmienić przedziałek. Gdy ciągle nosisz włosy z przedziałkiem z tej samej strony, "trenujesz" je, by płasko leżały. Od czasu do czasu zmieniając przedziałek, spowodujesz, zwiększenie objętości włosów i ich uniesienie u nasady. Wypróbuj to rozwiązanie, ponieważ jest to doskonały sposób na to, jak zwiększyć objętość włosów za darmo!

Natapiruj swoje włosy

Tapirowanie włosów to jedna z najstarszych sztuczek na objętość włosów. Agresywne lub nadmierne tapirowanie może jednak uszkodzić włosy, więc bądź ostrożna. Zacznij od powolnego tapirowania fragmentów włosów, zaczynając od nasady i delikatnie przeczesz je wzdłuż, aby stworzyć uroczą fryzurę o dużej objętości.

Wykończ stylizację lakierem do włosów

Po wysuszeniu i ułożeniu włosów według własnego uznania, pokrycie fryzury odrobiną sprayu wykańczającego pomoże utrwalić objętość włosów na cały dzień. Jeśli zastanawia Cię, jak dodać włosom objętości, delikatnie pochyl głowę w dół i spryskaj włosy lakierem od nasady aż po same końce, a sama przekonasz się, że zwiększenie objętości włosów jest możliwe.

Zależy Ci na trwałej objętość włosów? Poznaj nasze wskazówki:

1. Rozpocznij od skóry głowy

Zdrowa fryzura zawsze „ma swoje korzenie” na skórze głowy. Upewnij się, że skóra głowy jest w doskonałej kondycji, używając produktów, które są dla niej przyjazne i które odżywiają włosy od nasady aż po same końce. Dobrym pomysłem jest też usuwanie nagromadzonego osadu mniej więcej raz na tydzień. Możesz to zrobić, stosując delikatny peeling do skóry głowy, by usunąć nadmiar nagromadzonych produktów i martwego naskórka.

Połącz ją z lekką odżywką, która nie obciąży Twoich włosów, taką jak Scalp Delight™ Detox Conditioner opracowaną tak, aby pasowała nawet do włosów cienkich lub przetłuszczających się.

2. Spróbuj podwójnego mycia szamponem

Kolejnym sposobem na zapobieganie obciążeniu kosmyków przez nadmiar tłuszczu i nagromadzony osad jest podwójne mycie szamponem. Polega to dokładnie na tym, na co wskazuje nazwa. Po prostu umyj włosy dwukrotnie (używając szamponu bez siarczanów), delikatnie masując skórę głowy opuszkami palców, by usunąć uporczywy brud i olej. Wypróbuj na przykład szampon do włosów cienkich, który doda Twoim włosom energii.

3. Używaj odpowiedniej szczotki do włosów

Używanie niewłaściwej szczotki na mokrych włosach powoduje niepotrzebne uszkodzenia i sprawia, że pasma wydają się pozbawione życia i wiotkie. Dlatego tak ważne jest, by używać odpowiedniego rodzaju szczotki do włosów na mokrych lub wilgotnych włosach. Szukaj szczotek przeznaczonych do rozczesywania włosów na mokro oraz takich, które mają miękkie włosie i nie będą ciągnąć ani szarpać mokrych, podatnych na zniszczenie włosów. 

4. Zmień swoją poszewkę na poduszkę

Czy wiesz, że możesz zniszczyć swoje włosy podczas snu? To prawda. Większość poszewek na poduszki jest zrobiona z bawełny, która może być szorstka dla Twoich włosów i powodować ich łamanie lub puszenie się, a także przetłuszczanie się, co prowadzi do przyklapniętych włosów. Aby Twoje włosy były bezpieczne nawet podczas snu, spróbuj zamienić bawełnianą poszewkę poszewkę na poduszkę wykonaną z bambusa.

5 produktów zwiększających objętość włosów

W Hairlust staramy się tworzyć całkowicie naturalne, wegańskie rozwiązania powszechnych problemów z włosami, takich jak cienkie i pozbawione objętości włosy. Wykorzystując najnowsze technologie i składniki pochodzenia naturalnego, dbamy o zdrowie Twoich włosów od wewnątrz i staramy się, aby nasze produkty odpowiadały na pytania dotyczące tego, jak zwiększyć objętość włosów oraz jak sprawić, aby objętość włosów stała się osiągalna nawet dla posiadaczek cienkich włosów. Poniżej znajdziesz kilka naszych ulubionych produktów, które poprawią objętość Twoich włosów.

Grow Perfect™ Thickening Spray & Volumizer: Ten spray jest świetnym sposobem na to, jak dodać włosom objętości w trybie natychmiastowym, gdy jest stosowany na czyste, wilgotne włosy 1-3 razy w tygodniu!

Final Touch Hair Spray: Ten spray bez aerozolu, który zapobiega puszeniu się włosów, nadaje im średnie utrwalenie i lekki połysk, wygładzając jednocześnie kosmyki bez pozostawiania śladów. Rozpyl go na wilgotne włosy, aby uzyskać objętość włosów, bez efektu puszenia się. Możesz też użyć go na suchych włosach, aby utrwalić fryzurę.

Mineral Clay Wax: Ten lekki, w 100% naturalny wosk do włosów oferuje mocną stylizację włosów z suchym, matowym wykończeniem, zapewniając jednocześnie korzyści nawilżające i odżywcze. Jego bezzapachowa formuła nadaje się do dodania objętości i utrwalenia do wszystkich rodzajów włosów.

Scalp Delight™ Detox Scrub: Używaj go raz w tygodniu, aby delikatnie usunąć uporczywe osady i utrzymać skórę głowy w optymalnej kondycji.

Tabletki Hair Formula Tablets for Women: Popraw kondycję swoich włosów od wewnątrz! Dzięki zawartości składników przyjaznych włosom, takich jak biotyna i cynk, te suplementy wzmacniają i pogrubiają cienkie włosy.

Jeśli (jak wiele z nas) nie zostałaś obdarzona tak gęstymi i bujnymi włosami, jakie można zobaczyć u gwiazd filmowych i modelek z wybiegów, nie martw się. Gwarantujemy Ci, że nie jesteś jedyną, która szuka odpowiedzi na pytania „jak dodać włosom objętości” oraz „jak zwiększyć objętość włosów”. Chociaż prawdą jest, że uczymy się, jak cieszyć się z tego, co mamy, czasami wszyscy chcemy dodać naszym włosom czegoś więcej. I chociaż możesz być skazana na posiadanie cienkich włosów, jest wiele sposobów na to, jak dodać objętości włosom! Niezależnie od tego, czy rozwiązaniem na problem, jakim jest „jak zwiększyć objętość włosów” okaże się być spray na objętość włosów, wprowadzenie nowej rutyny pielęgnacji włosów, czy połączenie tych dwóch sposobów, uzyskanie pięknej, naturalnie wyglądającej objętości włosów stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 8.000+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • wcierka do włosów

  Czy wcierki do włosów naprawdę działają? Przewodnik po serum do włosów

 • Wosk do włosów vs. Glinka do włosów: Co jest lepsze?

  Wosk do włosów vs. Glinka do włosów: Co jest lepsze?

 • tørt hår og tørre spidser

  Jak nawilżyć bardzo suche włosy? Oto dlaczego winny może być szampon

 • Bambusowy turban do suszenia włosów: Dlaczego musisz go mieć?

  Bambusowy turban do suszenia włosów: Dlaczego musisz go mieć?

 • Jak mieć gęste włosy? 10 sprawdzonych sposobów na długie i gęste włosy

  Jak mieć gęste włosy? 10 sprawdzonych sposobów na długie i gęste włosy

Wyświetl wszystkie artykuły