14 najlepszych witamin na wypadanie włosów i ich działanieWyświetl wszystkie artykuły

14 najlepszych witamin na wypadanie włosów i ich działanie

Masz problem z wypadaniem włosów? Pomocne w rozwiązaniu tego problemu mogą okazać się suplementy stworzone z myślą o wypadaniu włosów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie witaminy rekomendujemy i na co należy zwrócić uwagę.

Treści

Tabletki na wypadanie włosów - dla kogo?

To normalne, gdy wypada Ci od 50 do 150 włosów dziennie. Jeśli jednak tracisz więcej, możesz mieć problem z wypadaniem włosów. Jeśli wypadają Ci włosy, możesz zauważyć, że na szczotce do włosów lub w odpływie prysznica jest ich więcej niż zwykle. Niektórzy ludzie dostrzegają utratę włosów, zauważając zmianę swojego wyglądu. Na przykład mężczyźni zwykle doświadczają utraty włosów jako przerzedzenia wokół linii włosów i na czubku głowy. U kobiet częściej występuje rozproszone wypadanie włosów. Oznacza to, że zamiast zauważać cofającą się linię włosów, zauważą, że ich przedziałek staje się szerszy lub kucyk cieńszy.

Jeśli doświadczasz wypadania włosów, możesz wypróbować suplementów na wypadanie włosów, takie jak Hair Formula Gummies for Women lub Hair Formula Gummies for Men. Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów, w tym wypadanie spowodowane niedoborem witamin lub minerałów. W takich przypadkach przyjmowanie środków, jakimi są witaminy na wypadanie włosów, może pomóc Ci odzyskać pełniejsze i zdrowsze włosy. Pamiętaj jednak, że to, jakie witaminy na wypadanie włosów przyjmujesz ma znaczenie, dlatego zawsze wybieraj produkty wysokiej jakości. Nawet jeśli nie cierpisz na wypadanie włosów, biorąc tabletki na wypadanie możesz podjąć działania zapobiegawcze.

Jak w przypadku wszystkich suplementów, przed rozpoczęciem przyjmowania jakiegokolwiek środka, powinno się skonsultować to z lekarzem pierwszego kontaktu!

Jak działają witaminy na wypadanie włosów?

Zrównoważona dieta pomaga zachować ogólny stan zdrowia skóry i włosów. Zgodnie z przewodnikiem Eatwell Guide, zdrowa dieta składa się głównie z owoców, warzyw i pełnych ziaren, z mniejszą ilością białka, fasoli, produktów mlecznych i olejów. Chipsy, cukierki, ciastka i inne słodycze i przekąski powinny być spożywane sporadycznie.

Diet

Jednakże stosowanie zdrowej diety nie jest takie łatwe, jak mówienie o niej! W natłoku codziennych obowiązków trudno jest spożywać różnorodne produkty, które są potrzebne mieszkom włosowym do wzrostu włosów. Dlatego w wielu przypadkach wypadanie włosów jest wynikiem złej diety lub niedoboru składników odżywczych.

Dobra wiadomość jest taka, że witaminy na wypadanie włosów działają poprzez uzupełnianie diety we wszystkie witaminy i minerały, których mieszki włosowe potrzebują do zdrowego wzrostu włosów. Pomagają one "wypełnić luki" w diecie, dzięki czemu proces wzrostu włosów nie ulega pogorszeniu.

Ale tabletki na wypadanie włosów mogą skutecznie odżywiać mieszki włosowe tylko wtedy, gdy zawierają najlepsze witaminy na wypadanie włosów. Aby poznać najlepsze witaminy na wypadanie włosów oraz dowiedzieć się, jakie witaminy na wypadanie włosów są najlepsze dla Ciebie, czytaj dalej!

Najlepsze witaminy na wypadanie włosów

Minerals

Kupując tabletki na wypadanie włosów, pamiętaj, aby wybrać takie, które zawierają najlepsze witaminy na wypadanie włosów. Te witaminy i minerały obejmują:

Witamina A

Jedną z najważniejszych witamin na wypadanie włosów jest witamina A. Witamina A pomaga Twojemu organizmowi zadbać o rozwój i kondycję skóry i włosów. Witamina A wspomaga również produkcję sebum, naturalnego oleju, który utrzymuje nawilżenie skóry i włosów. Bez odpowiedniej produkcji sebum, Twoje włosy mogą stać się łamliwe i podatne na uszkodzenia.

Witamina B12

Mimo że mechanizm ten nie jest do końca zrozumiały, uważa się, że witamina ta wspomaga wzrost włosów, ponieważ odgrywa ważną rolę w szybkim podziale komórek w mieszku włosowym. Z tego powodu niedobór witaminy B12 jest ściśle związany z wypadaniem włosów.

Weganie lub wegetarianie są bardziej narażeni na niedobór witaminy B12, ponieważ produkty zwierzęce, takie jak mięso i nabiał, są jedynymi dobrymi źródłami tej witaminy w przypadku wypadania włosów.

Więc, jeśli stosujesz dietę roślinną, rozważ suplementy na wypadanie włosów zawierające witaminę B12.

Biotyna

Biotyna odgrywa ważną rolę w syntezie zdrowej skóry, włosów i paznokci, dlatego jeśli Twoim problemem jest wypadanie włosów witaminy, których poziom warto uzupełnić to między innymi biotyna. Niskie poziomy biotyny, inaczej zwanej witaminą B7, zostały również powiązane z wypadaniem włosów. Na przykład, w badaniu przeprowadzonym w 2016 roku wśród kobiet z wypadającymi włosami, u 38% uczestniczek stwierdzono niedobór biotyny.

Witamina C

Witamina C to kolejna z najlepszych witamin na wypadanie włosów. Witamina C pomaga zwalczać stres oksydacyjny, który jest odpowiedzialny za starzenie się włosów. Jednym z objawów niedoboru witaminy C są włosy wyglądem przypominające korkociąg.

Witamina C pomaga również w przyswajaniu żelaza. Niedobór żelaza (inaczej zwany anemią) jest kolejną z głównych przyczyn wypadania włosów.

Witamina D

Niedobór witaminy D jest związany z łysieniem plackowatym, które jest rodzajem utraty włosów, jak również z łysieniem typu kobiecego. Witamina D jest ważną witaminą w walce z wypadaniem włosów, ponieważ wspomaga zdrowe funkcjonowanie mieszków włosowych.

Witamina E

Witamina E jest silnym antyoksydantem, który pobudza wzrost włosów u osób doświadczających ich utraty.

Cynk

Podobnie jak witamina D, cynk jest również związany z łysieniem plackowatym. Cynk odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu mieszków włosowych.

Selen

Selen jest pierwiastkiem śladowym, który odgrywa ważną rolę we wzroście i utrzymaniu zdrowych włosów. Na przykład, selen zabija grzyby powodujące łupież i chroni włosy przed wolnymi rodnikami. Wypadanie włosów jest jednym z objawów niedoboru selenu.

Krzemionka

Krzemionka to kolejny minerał śladowy znany z tego, że wzmacnia włosy i zapobiega ich łamaniu. Krzemionka nie przeciwdziała wypadaniu włosów, ale pomaga zapobiegać ich nadmiernemu wypadaniu, chroniąc je przed łamliwością.

Kwas foliowy

Kwas foliowy przyczynia się do zdrowego wzrostu komórek, takich jak komórki w mieszkach włosowych, z których wyrastają włosy. Kwas foliowy pomaga również tworzyć nowe czerwone krwinki, które transportują składniki odżywcze do mieszków włosowych, umożliwiając im wzrost zdrowych włosów.

Kwas pantotenowy (witamina B5)

Kwas pantotenowy odgrywa rolę w podziale komórkowym, który zachodzi w korzeniu mieszka włosowego. Kwas pantotenowy może również pomóc w zapobieganiu przedwczesnemu siwieniu.

Jod

Jod wspomaga funkcjonowanie tarczycy, która uwalnia hormony regulujące wzrost włosów. Dlatego właśnie wypadanie włosów jest częstym objawem niedoboru jodu.

Ryboflawina (witamina B2)

Ryboflawina pomaga we wzroście i funkcjonowaniu Twoich komórek. Jednym z objawów niedoboru ryboflawiny jest wypadanie włosów. Chociaż niedobór ryboflawiny jest rzadki, jeśli nie dostarczasz sobie wystarczającej ilości ryboflawiny z dietą, możesz doświadczyć utraty włosów.

Niacyna (witamina B3)

Niacyna pomaga przekształcić jedzenie w energię, którą mogą wykorzystać Twoje komórki. Niedobór niacyny powoduje również przerzedzenie włosów.

Tabletki na wypadanie włosów

Jeszcze jedna rzecz, o której należy pamiętać: niektóre suplementy na wypadanie włosów są opracowane lepiej niż inne. Oprócz upewnienia się, że Twoje suplementy na wypadanie włosów zawierają najlepsze witaminy na wypadanie włosów, sprawdź etykietę ze spisem składników, aby upewnić się, że nie zawierają niczego innego.

Na przykład, czy Twoje tabletki na wypadanie włosów zawierają syntetyczny aromat, gluten lub inne potencjalnie toksyczne składniki? Czy były testowane na zwierzętach? Najlepsze tabletki na wypadanie włosów nie są obciążone żadnymi eksperymentami na zwierzętach i zawierają naturalne składniki, które są lepsze dla Twojego organizmu.

Polecane tabletki na wypadanie włosów

Teraz, kiedy dopada Cię wypadanie włosów, witaminy to coś, co warto suplementować. Ponieważ już znasz najlepsze witaminy na wypadanie włosów, czas porozmawiać o najlepszym sposobie na upewnienie się, że przyjmujesz odpowiednią dawkę witamin: stosując preparaty, takie jak tabletki na wypadanie włosów. Tabletki na wypadanie włosów zawierają witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, które wspomagają zdrowy wzrost włosów. Oto nasze propozycje na najlepsze suplementy na wypadanie włosów:

Hair Formula Gummies for Women

Te popularne i wysoko oceniane wegańskie suplementy na wypadanie włosów są pełne składników, które są pomocne przy wypadaniu włosów, jak na przykład: witamina C, krzemionka, witamina E, kwas pantotenowy, biotyna, cynk, witamina A, kwas foliowy, jod, witamina B12 i witamina D. A ponieważ te tabletki na wypadanie włosów są dostępne w formie żelków, łatwo jest pamiętać o ich przyjmowaniu!

Hair Formula Gummies for Men

Popularne żelki do włosów Hairlust są również dostępne w specjalnej wersji dla mężczyzn! W tych suplementach na wypadanie włosów witaminy są na pierwszym miejscu. Ich formuła zawiera wszelkie składniki, które działają łagodząco na wypadanie włosów. Witaminy, minerały - wszystko to znajdziesz w tej przygotowanej z myślą o mężczyznach mieszance. Dzięki nim, nie będziesz musiał się dłużej zastanawiać, jakie witaminy na wypadanie włosów zażywać, oraz gdzie ich szukać.

Hair Formula Tablets for Women

Szukasz wyjątkowo mocnej formuły? Wypróbuj suplementy na wypadanie włosów Hairlust Hair Formula Tablets for Women. Te suplementy na wypadanie włosów zawierają aminokwasy - budulec białka - które wspomagają zdrowy wzrost włosów.

Hair Formula Tablets for Men

Hairlust ma również w ofercie ekstra mocne tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn. Aby pobudzić wzrost włosów u mężczyzn cierpiących z powodu wypadania włosów, dodano również dodatkowe witaminy na wypadanie włosów, takie jak ryboflawina i niacyna.

Nie musisz się też martwić o gluten czy syntetyczne aromaty. Wszystkie witaminy Hairlust są wegańskie, cruelty-free (nietestowane na zwierzętach) i nie zawierają glutenu, a ich skład jest bezpieczny dla zdrowia.

Test włosów

Produkty dla Twoich włosów

Wykonaj test

4 sposoby na porost włosów

Jeśli dotyka Cię przykry problem, jakim jest wypadanie włosów, to nie wszystko, co możesz zrobić, aby poprawić ich wzrost. Mamy kilka propozycji:

1. Poprawa krążenia

Wiesz już, że krew dostarcza do mieszków włosowych wszystkie witaminy i minerały, które spożywasz. Dlatego ma sens, że poprawiając przepływ krwi do skóry głowy, możesz pomóc zapewnić zdrowy wzrost włosów. Regularny masaż skóry głowy może zwiększyć skuteczność przyjmowania witamin na wypadanie włosów!

Jednym z najprostszych sposobów na pobudzenie krążenia skóry głowy jest regularne masowanie jej za pomocą szczotki do masażu skóry głowy. To narzędzie ma miękkie silikonowe włosie, które delikatnie złuszcza i stymuluje skórę głowy. Ponadto ma łatwy do uchwycenia, ergonomiczny kształt, który sprawia, że masaż skóry głowy staje się dziecinnie prosty.

2. Zadbaj o rutynę mycia włosów

Poza wewnętrznym zwalczaniem wypadania włosów poprzez stosowanie suplementów diety, polecam stosowanie innych produktów wspomagających wzrost włosów, które działają od zewnątrz. Szampon i odżywka Grow Perfect™ Duo zawierają aktywne składniki, takie jak AnaGain™, energetyzującą kofeinę i organiczny olejek z rozmarynu, które spowalniają cykl wypadania włosów, zapobiegając ich nadmiernemu wypadaniu i reaktywując ich wzrost.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć rezultaty, stosuj serum na porost włosów Grow Perfect™ Hair Growth Serum po prysznicu. Serum zawiera naturalne ekstrakty, które, jak udowodniono w badaniach klinicznych, stymulują wzrost włosów, ograniczają wypadanie i poprawiają ogólny stan zdrowia skóry głowy.

3. Zapobieganie łamaniu się włosów

Innym sposobem na zapewnienie zdrowego wzrostu włosów jest zapobieganie ich łamaniu. Kiedy włosy są suche lub uszkodzone, stają się kruche i łatwo się łamią. Może to sprawiać wrażenie, że włosy są cieńsze.

Aby zapobiec łamaniu się włosów, stosuj maskę Split Fix™ Hair Mask. Ta odżywcza maska zawiera wegańskie mikroproteiny, które pomagają odbudować łodygę włosa, wzmacniając go od zewnątrz. Stosuj 1-2 razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

4. Detoks skóry głowy

Inną częstą przyczyną wypadania włosów jest nieprawidłowa kondycja skóry głowy, dlatego warto przeprowadzić detoks skóry głowy, aby poprawić jej stan.

Pod prysznicem dokładnie oczyść skórę głowy za pomocą peelingu Scalp Delight™ Detox Scrub. Następnie zastosuj kurację Grow Perfect™ Thickening Spray.

Uwielbiamy ten produkt, ponieważ pomaga on przerzedzającym się włosom na dwa sposoby. Po pierwsze, jego odżywcza formuła z organicznym olejkiem miętowym odświeża i poprawia krążenie skóry głowy, co sprzyja zdrowemu wzrostowi włosów. Grow Perfect™ Thickening Spray dodaje również objętości u nasady, dzięki czemu włosy natychmiast stają się grubsze!

Mam nadzieję, że ten post pomógł Ci zrozumieć, jak działają suplementy na wypadanie włosów i czego szukać w najlepszych witaminach na wypadanie włosów (pamiętaj, że byle jakie witaminy mogą nie przynieść oczekiwanych efektów!). Kiedy dopada nas wypadanie włosów, witaminy to pierwsza rzecz, po którą zazwyczaj sięgamy, dlatego warto postawić na produkt dobrej jakości, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Staraj się jednak, aby przed rozpoczęciem kuracji witaminami na wypadanie włosów, skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Recenzje

Doskonała

4 na 5 gwiazdek 9.400+ opinii

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • Jak delikatnie tapirować włosy + 5 technik stosowania szczotki do tapirowania

  Jak tapirować włosy + 5 technik stosowania szczotki do tapirowania

 • SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

  SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

 • Szczotka do włosów z dzika vs. szczotka z włosia wegańskiego

  Szczotka do włosów z dzika vs. szczotka z włosia wegańskiego

 • Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

  Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

 • Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

  Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

Wyświetl wszystkie artykuły