Dobry szampon do włosów farbowanychWyświetl wszystkie artykuły

Dobry szampon do włosów farbowanych: Pielęgnacja po koloryzacji włosów

Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie masz farbowane włosy lub przynajmniej zastanawiasz się nad ich farbowaniem. Niezależnie od tego, czy próbujesz zatuszować siwienie włosów, czy chcesz postawić na nowy, ciekawy kolor, zdajesz sobie sprawę, że po zabiegu koloryzacji Twoje włosy będą potrzebowały trochę więcej troski.

Farbowane włosy są nieco bardziej wrażliwe niż włosy niefarbowane. Bez odpowiedniej pielęgnacji po farbowaniu, włosy staną się suche, łamliwe i mogą się łamać. Bez użycia odpowiednich produktów mogą one szybko przybrać nieciekawy kolor. Aby zachować kolor włosów na dłużej, a jednocześnie zachować zdrowe włosy, najważniejsze jest aby postawić na dobry szampon do włosów farbowanych.

Treści

Szampon do farbowanych włosów, tak jak szampon do włosów rozjaśnianych nie tylko dokładnie oczyszcza włosy, ale ma też właściwości minimalizujące ilość wypłukiwanego barwnika. Najlepszy szampon i odżywka do włosów farbowanych regeneruje również wszelkie przesuszenia i uszkodzenia powstałe w wyniku koloryzacji włosów. Szampon do włosów farbowanych jest wyjątkowo nawilżający i delikatny, dzięki czemu pasma włosów stają się miękkie i gładkie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ważne jest używanie szamponu do włosów farbowanych, jak możesz chronić swoje farbowane włosy oraz jaki jest najlepszy szampon i odżywka do włosów farbowanych.

Szampon do włosów farbowanych - po co?

Po pierwsze, dlaczego warto stosować specjalny szampon do włosów rozjaśnianych? Czy Twój zwykły, codzienny szampon nie spełnia Twoich oczekiwań? Czy szampon do włosów farbowanych naprawdę tak bardzo różni się od zwykłego szamponu?

Szampon, którego używasz regularnie, może nie mieć tych samych kluczowych właściwości, które pomagają chronić włosy w taki sposób, jak szampon do włosów farbowanych. Szampon chroniący kolor został opracowany specjalnie po to, by zachować kolor pasm przez jak najdłuższy czas, zachowując wymarzony wygląd i chroniąc fryzurę! Szampon chroniący kolor delikatnie oczyszcza włosy, nie pozbawiając ich koloru. Dobry szampon do włosów farbowanych pomaga zachować upragniony kolor włosów na dłużej.

Ponieważ farbowane włosy są często bardziej suche i zniszczone przez zabiegi chemiczne, którym są poddawane w procesie koloryzacji, warto wybrać szampon do farbowanych włosów, który ma formułę naprawczą i nawilżającą. Szampon do włosów rozjaśnianych utrzymuje nawilżenie włosów, co z kolei minimalizuje długotrwałe uszkodzenia i eliminuje nadmierną suchość oraz puszenie się.

Ponieważ wiesz, że szampon do farbowanych włosów działa nieco inaczej niż zwykły szampon, możesz się zastanawiać, jaki jest najlepszy szampon do włosów farbowanych?

Jak znaleźć szampon do farbowanych włosów?

How to Find the Best Shampoo and
Conditioner for Colored Hair

Przy tak wielu produktach, które obiecują pomóc w pielęgnacji włosów farbowanych, wybór najlepszego nie jest łatwym zadaniem. Warto stosować szampon do włosów farbowanych, który jest jak najdelikatniejszy i jak najbardziej regenerujący. Staraj się używać produktów, które niwelują uszkodzenia i wzmacniają strukturę włosa, tak aby w przyszłości można było kontynuować farbowanie pasm. Pamiętając o tych czynnikach, wybór najlepszego szamponu i odżywki do włosów farbowanych jest nieco łatwiejszy.

Aby znaleźć delikatne produkty, które nie obciążają pasm, sięgnij po pozbawiony siarczanów szampon do farbowanych włosów. Dobry szampon do włosów farbowanych bez siarczanów i silikonów jest delikatny. Unikanie siarczanów jest szczególnie ważne, ponieważ te agresywne składniki mogą szybko zniszczyć kolor włosów. Unikaj zwłaszcza tych produktów, które są oznaczone jako "oczyszczające", ponieważ mogą one pozbawić włosy blasku. Warto więc pamiętać, że bezsiarczanowy szampon do farbowanych włosów to strzał w dziesiątkę!

Najlepszy szampon i odżywka do włosów farbowanych to produkty regenerujące. Kluczowe składniki, takie jak mikroproteiny, pomagają naprawić i uszczelnić łuskę włosa, dzięki czemu jest on zdrowy i wolny od uszkodzeń. Pomaga to zarówno chronić kolor, jak i naprawiać włosy uszkodzone zabiegami chemicznymi.

Dobry szampon i odżywka do włosów farbowanych zawierają skuteczne składniki, które zatrzymują nawilżenie, dzięki czemu włosy są zdrowe, lśniące i piękne. Zalecamy wybieranie produktów wegańskich i organicznych, zawierających antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki zarówno w skórze głowy, jak i we włosach. Wolne rodniki mogą powodować blaknięcie koloru włosów, a antyoksydanty przeciwdziałają blaknięciu, dzięki czemu kolor pozostaje nienaruszony.

Jeśli właśnie rozjaśniłaś włosy na blond lub srebrny kolor, wybierz srebrny szampon, który zawiera fioletowe pigmenty. Ta wyjątkowa formuła sprawi, że pomarańczowe i żółtawe tony nie będą obecne, a Ty zachowasz swój chłodny i świeży kolor.

Test włosów

Produkty dla Twoich włosów

Wykonaj test

Najlepszy szampon do farbowanych włosów

W zależności od rodzaju pasm, Twój szampon i odżywka do włosów farbowanych będą musiały spełniać różne wymagania. Dostosowanie się do nich może zaoszczędzić Ci wiele czasu i frustracji, jeśli chodzi o utrzymanie koloru w najlepszej kondycji.

1. Szampon do włosów rozjaśnianych, blond i siwych

Włosy blond lub siwe mogą być najtrudniejszymi do utrzymania kolorami włosów. Częste mycie i czynniki środowiskowe mogą sprawić, że włosy będą miały ciepły odcień, czyli staną się pomarańczowe lub żółte. Jeśli na Twoich włosach zaczynają pojawiać się ciepłe tony, postaw na fioletowy szampon. Intensywne fioletowe odcienie zniwelują efekt żółci, dzięki czemu włosy zachowają chłodny odcień. Używając fioletowego szamponu i odżywki, np. duetu Enriched Blonde™ Duo, zachowasz pożądany odcień pasm.

2. Szampon chroniący kolor do włosów delikatnych, suchych i zniszczonych

Jeśli masz delikatne lub zniszczone włosy, czy to z powodu nadmiernego farbowania, czy też z powodu naturalnych predyspozycji do przesuszania się włosów, ważne jest, żebyś stosował delikatny szampon i odżywkę o właściwościach odbudowujących, aby zachować zdrową kondycję włosów i świeżo wyglądający kolor. Duet Split Fix™ Duo został stworzony z myślą o delikatnych włosach, tak aby naprawiać uszkodzenia i rewitalizować włosy i skórę głowy.

3. Szampon chroniący kolor do włosów cienkich i wypadających

Wypadanie lub przerzedzanie się włosów to dość powszechny problem, zwłaszcza wśród mężczyzn. Najlepszym sposobem na przerzedzone włosy jest stosowanie produktów, które stymulują mieszki włosowe i wspomagają wzrost włosów. Przy zbyt częstym farbowaniu włosów, mieszki włosowe mogą być bardzo suche i wrażliwe, co prowadzi do wypadania. Szampon Grow Perfect™ Shampoo zawiera naturalne składniki, które stwarzają na skórze głowy idealne warunki do porostu włosów.

4. Szampon chroniący kolor do włosów kręconych i falowanych

Osoby z kręconymi włosami znają trudy walki o to, by pasma były wyraziste i nie puszyły się. Włosy kręcone często wymagają dodatkowej pielęgnacji, aby wyglądały jak najlepiej. Produkty odżywcze i nawilżające są najlepszym sposobem na utrzymanie loków pod kontrolą. W przypadku włosów kręconych szczególnie ważne jest, aby stosować bezsiarczanowy szampon do farbowanych włosów, takich jak szampon Curl Crush™ Shampoo.

Czasami osoby z kręconymi włosami decydują się na mycie włosów odżywką, czyli metodę co-wash, aby zapewnić im nawilżenie. Mycie włosów odżywką zamiast szamponem nazywamy co-wash. Choć nie jest to opcja dla wszystkich, może być sposobem na utrzymanie suchych włosów w dobrej kondycji i zatrzymanie nawilżenia, co pomoże Ci zachować piękny kolor włosów. Odżywka Curl Crush™ Co-Wash działa zarówno jako środek do mycia włosów, jak i zwykła odżywka, więc w zasadzie może być stosowana jako szampon i odżywka do włosów farbowanych - jeśli posiadasz kręcone włosy!

5. Najlepszy szampon zwiększający objętość włosów farbowanych

Wiele szamponów zwiększających objętość zawiera zbyt mocne składniki, które mogą pozbawić włosy koloru. Ale nie Volume Wizard™ Shampoo! Ten szampon nadaje włosom objętość, a jednocześnie jest na tyle delikatny i nawilżający, że nadaje się nawet do włosów farbowanych. Aby uzyskać optymalny efekt, używaj go w duecie z odżywką Volume Wizard™ i pudrem do włosów Volume Wizard™, dzięki czemu Twoja fryzura będzie wyglądać, jakbyś właśnie wyszła z salonu fryzjerskiego.

Jak jeszcze możesz chronić swój kolor włosów?

Znalezienie najlepszego szamponu do włosów farbowanych, nie jest łatwym zadaniem, ale to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby chronić swój kolor. Poniżej znajdziesz też inne sposoby, które pozwolą Ci na utrzymanie żywego i trwałego koloru:

1. Zmniejsz częstotliwość mycia włosów

Jednym ze sposobów na to, by kolor pozostał z Tobą jak najdłużej, jest ograniczenie częstotliwości mycia włosów. Niektórzy mogą myć pasma tylko raz na tydzień, a inni mogą sobie pozwolić zaledwie na dzień lub dwa dni przerwy pomiędzy myciami. Ty znasz swoje włosy najlepiej. Poeksperymentuj, by odkryć, jak długie mogą być Twoje przerwy między myciami. Pamiętaj, by podczas mycia stosować szampon do włosów rozjaśnianych.

Kluczem na drodze do mycia włosów tylko kilka razy w tygodniu jest suchy szampon w proszku. Suchy szampon Refresh Powder™ bez aerozolu natychmiast odświeża włosy. Dzięki swojej naturalnej formule dobrze wpływa zarówno na włosy, jak i skórę głowy!

2. Nie przesadzaj ze słońcem

Chroń swoje włosy przed promieniami ultrafioletowymi (UV), stosując spray chroniący przed słońcem. Nadmierne przebywanie na słońcu wysusza mieszki włosowe, a w rezultacie włosy stają się suche, zniszczone i puszące się. Zbyt długie przebywanie na słońcu może prowadzić do szybkiego blaknięcia koloru włosów lub zmiany odcienia na cieplejszy. Aby uniknąć wpadek związanych z kolorem włosów, spróbuj użyć mgiełkę Sun Defense Hair Mist, która chroni i nawilża włosy, zachowując ich kolor. Ten produkt pomaga zminimalizować negatywne, długofalowe efekty działania słońca.

3. Unikaj stylizacji przy użyciu wysokiej temperatury

Wysoka temperatura również działa negatywnie na farbowane włosy, ponieważ powoduje szybkie blaknięcie koloru. Stylizacja przy użyciu ciepła może uszkodzić łuskę włosa, pozostawiając pasma suche i zniszczone. Unikaj stosowania wysokiej temperatury na włosach, a zamiast tego wypróbuj zestaw Heatless Curls Kit. Zapewnij sobie miękkie i lśniące loki bez negatywnych skutków działania wysokiej temperatury.

Jeśli musisz stosować wysoką temperaturę na włosy, pamiętaj o użyciu produktu termoochronnego, np. Thermal Shield™ Heat Protectant. Stworzy on barierę między narzędziem do stylizacji a włosami farbowanymi. Jeśli musisz wysuszyć pasma, zacznij od użycia ręcznika Bamboo Hair Towel Wrap. Bambus jest z natury chłonny i skutecznie osusza włosy, co przyspiesza czas suszenia. Zmniejszenie ilości wysokiej temperatury używanej do suszenia pozwoli zachować pożądany kolor i sprawi, że będą one lśniące, nawilżone i zdrowe.

4. Stosuj maskę do włosów

Aby zwalczyć suchość i łamliwość włosów po farbowaniu, pamiętaj o włączeniu do swojej pielęgnacji produktów nawilżających i regenerujących. Przejdź na wyższy poziom nawilżenia, sięgając po coś więcej niż szampon i odżywka do włosów farbowanych. Aby naprawdę nawilżyć pasma, przynajmniej raz w tygodniu stosuj regenerującą maskę do włosów. Maska Split Fix™ Hair Mask zmniejsza rozdwajanie się końcówek i łamanie włosów, pozostawiając je nawilżonymi i chronionymi przed przyszłymi uszkodzeniami. Jeśli zabiegi koloryzacyjne odbiły się na Twoich włosach, zastosuj produkty zawierające wzmacniające mikroproteiny, takie jak maska Protein Repair™ Hair Mask, która może naprawić wszelkie uszkodzenia włosów i wzmocnić Twoje włosy.

Dobry szampon do włosów farbowanych to najprostszy sposób na zachowanie koloru pasm na dłużej. Pamiętaj, że najlepszy szampon do farbowanych włosów może być różny w zależności od rodzaju i koloru Twoich pasm. Dbając o swoje włosy, nie stracą one na intensywności koloru i będziesz mogła przeprowadzić kolejne farbowanie w przyszłości!

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 8.000+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

  SPF do włosów: Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

 • Jak zregenerować spalone włosy po rozjaśnianiu? 10 prostych kroków!

  Jak zregenerować spalone włosy po rozjaśnianiu? 10 prostych kroków!

 • Szczotka do włosów z dzika vs. szczotka z włosia wegańskiego

  Szczotka do włosów z dzika vs. szczotka z włosia wegańskiego

 • Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

  Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

 • Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

  Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

Wyświetl wszystkie artykuły