Dowiedz się jak zapuścić włosy! Oto 6 sprawdzonych metod i produktówWyświetl wszystkie artykuły

Dowiedz się jak zapuścić włosy! Oto 6 sprawdzonych metod i produktów

Zastanawiasz się, jak szybko zapuścić włosy? Zazwyczaj wymaga to sporo cierpliwości. Nie oznacza to jednak, że nie możesz przyspieszyć tego procesu aby cieszyć się długimi i gęstymi włosami.

Zastanawiasz się jak szybko zapuścić włosy? Zostań z nami! Chociaż nie możemy powiedzieć Ci, jak zapuszczać pasma z dnia na dzień, możemy podzielić się sprawdzonymi metodami!

Treści

Cykl wzrostu włosa: Podstawy

Zanim zaczniemy mówić o tym, jak zapuszczać włosy, musimy wyjaśnić podstawy cyklu wzrostu włosa.

Jak rosną włosy?

Włosy wyrastają z mieszków włosowych, które znajdują się na skórze głowy. Każdy człowiek ma około 100 000 mieszków włosowych, a z każdego z nich wyrasta pasmo włosów!

Cyk wzrostu włosa można podzielić na cztery fazy:

Growth Cycle

 • Faza anagenu lub wzrostu włosa, która trwa od dwóch do siedmiu lat
 • Faza katagenu lub faza przejściowa, która trwa tylko dwa lub trzy tygodnie
 • Faza telogenu lub spoczynku, która trwa trzy miesiące
 • Faza egzogenu, znana również jako faza wypadania włosów

Jak szybko rosną włosy?

Przeciętnie włosy rosną od 0,5 cm do 1,7 cm miesięcznie, ale tempo wzrostu zależy od kilku czynników, takich jak wiek, uwarunkowania genetyczne i płeć. Przeczytaj więcej o tym, jak szybko rosną włosy.

Dlaczego włosy przestają rosnąć?

Niekiedy różne formy wypadania włosów (takie jak łysienie androgenowe) mogą spowolnić lub całkowicie zatrzymać wzrost włosów.

W wielu przypadkach spowolniony wzrost włosów jest wynikiem złych nawyków w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Kiedy nie dbasz o skórę głowy, mieszki włosowe nie będą w najlepszym stanie! Podobnie, jeśli nie dbasz odpowiednio o włosy, możesz doświadczyć ich łamania co sprawia, że nie wyglądają one na dłuższe, nawet jeśli rosną w zdrowym tempie.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zapuszczać włosy, kluczem jest przedłużenie fazy wzrostu w cyklu włosa, przy jednoczesnym zapobieganiu łamaniu się włosów.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak mieć gęste włosy!

Przed i po Hairlust

Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania

Efekty mogą być różne w zależności od osoby

Zobacz wszystkie opinie

Składniki, na które zwrócić uwagę

Follow a Healthy Cleansing Routine

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak mieć długie włosy, musisz najpierw poznać rodzaje składników, które mogą pomóc włosom rosnąć. Jeśli zastanawiasz się też, jak mieć gęste włosy, zacznij od szukania produktów, które zawierają te składniki:

Stosuj olejek miętowy na skórę głowy

Olejek miętowy stosowany na skórę poprawia krążenie. To dobra wiadomość dla każdego, kto zastanawia się, jak zapuścić włosy, ponieważ zwiększony przepływ krwi do mieszków włosowych może pomóc we wzroście włosów. Dlaczego? Ponieważ krew przenosi wszystkie składniki odżywcze i tlen niezbędne do regularnego wzrostu włosów. Więc im więcej krwi możesz dostarczyć do mieszków włosowych, tym lepiej!

Chcesz spróbować sama? Polecamy kurację Grow Perfect™ Thickening Spray, która łączy organiczny olejek z mięty z innymi botanicznymi składnikami, które wzmacniają, nawilżają i naprawiają zarówno włosy, jak i skórę głowy, tworząc optymalne środowisko dla zdrowego wzrostu włosów.

Pobudź cebulki włosów kofeiną

Możesz wierzyć lub nie, ale ta sama kofeina, która znajduje się w Twojej herbacie, może również wspomóc wzrost włosów. Kofeina przyczynia się do wzrostu włosów poprzez blokowanie DHT, hormonu, który przyczynia się do wypadania włosów. Podobnie jak olejek miętowy, kofeina zwiększa krążenie krwi w mieszkach włosowych.

Stosuj kosmetyki zawierające proteiny

Jeśli Twoje włosy nie stają się dłuższe z powodu łamliwości, odpowiedzią może być białko. W końcu Twoje włosy są zbudowane z białka! Stosowanie protein na włosy może pomóc przywrócić im zdrową, silną strukturę, która będzie odporna na łamanie. Jednak wiele rodzajów białek nie będzie w stanie naprawić włosów, ponieważ ich cząsteczki są zbyt duże, by przeniknąć do łodygi włosa. Sekretem tego, jak mieć gęste włosy, jest stosowanie mikroprotein pochodzących ze źródeł roślinnych. Ponieważ te mikroproteiny są tak małe, łatwo docierają do tych części pasma włosów, które najbardziej ich potrzebują.

Podczas zakupów szukaj produktów takich maska Protein Repair™ Hair Mask, które na swojej liście składników zawiera Dynagen™ i Gluadin® Kera-P LM. Te mikroproteiny zostały specjalnie dobrane, aby wzmocnić włosy, pomagając im rosnąć dłuższym i mocniejszym.

Zatrzymaj wypadanie włosów dzięki wyciągowi z korzenia bazylii

Wyciąg z korzenia bazylii, znany również jako RootBioTec™, jest pozyskiwany z rośliny bazylii. Bazylia jest nie tylko smaczna, ale jest też rośliną zawierającą antyoksydanty i składniki odżywcze. Wykazano, że RootBioTec™ stosowany na skórę głowy zmniejsza wypadanie włosów o 31% już po dwóch miesiącach stosowania!

Przedłuż fazę wzrostu włosów dzięki ekstraktowi z kiełków grochu

AnaGain™, pochodna kiełków grochu, to kolejny kluczowy składnik. AnaGain™ działa poprzez zwiększanie liczby włosów w fazie wzrostu, co z kolei pomaga zmniejszyć wypadanie włosów i promować długie i gęste włosy. Oznacza to zwiększenie wzrostu włosów o 78% w ciągu zaledwie 3 miesięcy!

Jak mieć dłuższe i grubsze włosy?

Teraz, kiedy już wiesz, na co zwracać uwagę przy zakupie produktów, czas porozmawiać o pielęgnacji włosów! Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko zapuścić włosy, kluczem jest zmiana sposobu ich pielęgnacji.

Test włosów

Produkty dla Twoich włosów

Wykonaj test

1. Stosuj zdrową rutynę oczyszczającą

Jeśli chcesz wiedzieć, jak mieć długie włosy, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest przyjrzenie się temu, jak je myjesz. Sposób, w jaki myjesz włosy, może zadecydować o tym, czy będą one lśniące i mocne, czy też pozbawione życia.

Po pierwsze, upewnij się, że używasz szamponu i odżywki, które wspierają Twoje cele związane ze wzrostem włosów. Polecamy zestaw Grow Perfect™ Duo, który wspomaga wzrost włosów. Dodatkowo, jeżeli nie możesz zapuścić włosów przez ich łamanie, suchość i rozdwajające się końcówki, Split Fix™ Duo jest rozwiązaniem. 

Następnie czas zastanowić się, jak często myjesz włosy. Jeśli myjesz włosy zbyt często, ryzykujesz ich przesuszeniem, co sprawia, że są bardziej podatne na łamanie. Natomiast zbyt rzadkie mycie włosów może spowodować nagromadzenie się na skórze głowy osadów, które zatykają mieszki włosowe i spowalniają wzrost włosów.

Zalecamy mycie włosów od 2 do 3 razy w tygodniu, w zależności od ich potrzeb.

Gdy myjesz włosy, zawsze spłukuj je zimną wodą (gorąca woda może wysuszyć włosy, przez co staną się łamliwe i podatne na uszkodzenia). I nigdy nie pomijaj odżywki!

2. Odpowiednie suszenie

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak szybko zapuścić włosy, niezwykle ważny jest też sposób, w jaki traktujesz włosy po umyciu. Włosy są najbardziej kruche, gdy są mokre, dlatego mądrym posunięciem jest osuszanie ich bambusowym ręcznikiem do włosów zamiast ręcznikiem bawełnianym. Bambus ma gładsze włókna niż bawełna i jest bardziej chłonny. Oznacza to, że Twoje włosy będą się mniej puszyć i łamać!

Jeśli chcesz wysuszyć lub ułożyć włosy od czasu do czasu używając ciepła (wiem, że wszystkie to robimy!) pamiętaj, aby zawsze używać produktu termoochronnego. Naszym ulubionym jest bezsilikonowy Thermal Shield™ Heat Protectant.

Użyj grzebienia o szerokich zębach lub szczotki Hairlust Wet Hair Detangler Brush, która została specjalnie zaprojektowana do rozplątywania mokrych włosów bez uszkodzeń.

3. Zadbaj o skórę głowy

Każdy, kto chce wiedzieć, jak mieć grubsze włosy, powinien zwrócić szczególną uwagę na ten krok! Jak już wspomnieliśmy, włosy wyrastają z mieszków włosowych, które znajdują się na skórze głowy. Niestety, większość ludzi nie robi nic, by zadbać o skórę głowy!

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, jest włączenie do swojej rutyny peelingu takiego jak Scalp Delight™ Detox Scrub. Ten środek złuszczający delikatnie usuwa nagromadzone produkty, nadmiar sebum i martwe komórki skóry, które mogą zatykać mieszki włosowe i uniemożliwiać wzrost pasm. Ponadto zawiera składniki wspomagające wzrost włosów, takie jak olejek z liści rozmarynu (badanie z 2015 roku wykazało, że olejek rozmarynowy może powodować podobny wzrost włosów jak minoksydyl) oraz Gluadin® Kera-P LM. Aby zmaksymalizować rezultaty, połącz peeling detoksykujący z naszą szczotką do masażu skóry głowy Scalp Delight™ Scalp Massage Brush, która ma miękkie i elastyczne silikonowe włosie, które zapewnia delikatne złuszczanie i stymulację skóry głowy.

Polecamy również wypróbowanie naszej kuracji Grow Perfect™ Thickening Spray. Ten wyjątkowy produkt wspomaga zdrowie skóry głowy dzięki połączeniu olejku miętowego, soku z aloesu i mikroprotein. Kojąc i odżywiając skórę głowy, kuracja ta przyczynia się do długotrwałego wzrostu zdrowia włosów. Działa również krótkoterminowo, zwiększając objętość włosów poprzez uniesienie włosów u nasady!

4. Odżywiaj włosy od środka

Oczywiście, jeśli chcesz wiedzieć, jak mieć długie włosy, zwiększenie przepływu krwi do skóry głowy nie pomoże, jeśli przede wszystkim nie spożywasz wystarczającej ilości składników odżywczych! Dlatego tak ważne jest, by stosować zdrową dla włosów dietę, która obejmuje:

 • Chude białka (np. piersi z kurczaka, fasola i soczewica)
 • Dużo owoców i warzyw (zwłaszcza tych zielonych, liściastych!)
 • Zdrowe tłuszcze (jak awokado, łosoś i orzechy)

Aby mieć pewność, że otrzymujesz wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla porostu włosów, możesz również rozważyć przyjmowanie suplementu na porost włosów, takiego jak nasze żelki Hairlust Hair Formula Gummies for Women. Te pyszne witaminy dla włosów zawierają biotynę, krzemionkę, kwas foliowy, witaminę C i cynk - wszystkie te składniki są niezbędne dla zdrowego wzrostu włosów. Ponadto są wegańskie i wykonane z naturalnych składników, więc wiesz, że są dla Ciebie dobre. A jeśli żelki to nie Twoja bajka, nasze suplementy do włosów są również dostępne w postaci ekstra mocnych tabletek. (Nie jesteś przekonana? Przeczytaj nasz wpis dotyczący tego, "czy suplementy na porost włosów działają?").

5. Nawilżaj, Nawilżaj, Nawilżaj!

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko zapuścić włosy, nie możesz przecenić znaczenia nawilżania! Nawilżone włosy to silne włosy. A jak już wiesz, jeśli chcesz mieć dłuższe włosy, zapobieganie ich łamaniu jest kluczowe. Dlatego zalecamy stosowanie naszej maski Split Fix™ Hair Mask 1 lub 2 razy w tygodniu. Ta organiczna, certyfikowana kuracja odżywia i nawilża wysuszone pasma od wewnątrz dzięki połączeniu wegańskich mikroprotein i nawilżających ekstraktów roślinnych.

Zapewnij swoim włosom odżywienie przez cały dzień dzięki odżywce Split Fix™ Leave-in Conditioner, która nawilża i uzupełnia włosy, aby zapobiec rozdwajaniu się końcówek, puszeniu się i powstawaniu kołtunów.

6. Zadbaj o włosy również nocą!

Chcesz wiedzieć, jak zapuszczać i mieć gęste włosy? Odpowiedź może tkwić w sposobie, w jaki śpisz! Tak jak stosujesz się do zasad wieczornej pielęgnacji skóry, tak samo powinnaś stosować nocną pielęgnację włosów:

 • Zacznij od przeczesania włosów, aby pobudzić przepływ krwi do skóry głowy i rozprowadzić na włosach naturalne olejki nawilżające ze skóry głowy.
 • Następnie ułóż włosy w bezpieczną fryzurę, taką jak luźny warkocz lub kok przypominający ananasa. Wskazówka: użyj gumek do włosów Hair Rings zamiast tradycyjnych, zawierających metal gumek do włosów, aby zapobiec się ich łamaniu podczas snu.
 • Na koniec wymień bawełnianą poszewkę na Bamboo Pillowcase i Bamboo Duvet Cover. Jedwabista struktura bambusa zapobiega puszeniu się i plątaniu włosów przez noc, więc budzisz się z gładszymi i zdrowiej wyglądającymi włosami. Ponadto, bambus nie wysusza włosów tak, jak bawełna. Żegnajcie łamiące się włosy!

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje pytania dotyczące tego, jak zapuścić długie i grube włosy!

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 8.000+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

  Jak stylizować kręcone włosy: kompleksowy poradnik

 • Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

  Fryzura wet look: jak ją uzyskać + potrzebne produkty

 • 5 korzyści aloesu na włosy + najlepsze produkty do pielęgnacji

  5 korzyści z aloesu na włosy + najlepsze produkty do pielęgnacji

 • Przewodnik po łuszczycy skóry głowy: objawy i naturalne metody leczenia

  Przewodnik po łuszczycy skóry głowy: objawy i naturalne metody leczenia

 • Najlepsze podróżne kosmetyki do włosów + porady pielęgnacyjne w podróży

  Najlepsze podróżne kosmetyki do włosów + porady pielęgnacyjne w podróży

Wyświetl wszystkie artykuły