najlepszy olejek do brodyWyświetl wszystkie artykuły

Jak stosować olejek do brody? Najlepsze olejki na porost i stylizację zarostu

Jeśli masz suche, łamliwe lub ostrzępione włosy na brodzie, przedstawiamy Ci Twojego nowego nieodłącznego przyjaciela: olejek do brody. Nawilżysz zarost, zredukujesz łupież i pobudzisz porost włosów. Tutaj wyjaśniamy jak wybrać oraz jak stosować olejek do brody.

Najlepszą metodą pielęgnacji brody jest używanie zarówno olejku do pielęgnacji brody, jak i serum do pielęgnacji brody, żeby zarost był miękki i zdrowo wzrastał. Wyjaśniamy więc, czym jest serum i olejek do brody oraz dlaczego warto ich używać. Podpowiemy też, jakich składników warto w nich szukać oraz jak stosować olej do brody.

Treści

Czym są olejki do brody?

Olejek do brody to szczególny rodzaj olejku do włosów, który nawilża i pielęgnuje zarost. Niektóre produkty mogą nawet stymulować wzrost włosów. Najlepsze olejki do brody pobudzają wzrost włosów i głęboko je nawilżają. Pomagają też nawilżać skórę pod zarostem, zapobiegając łuszczeniu się.

Olej do brody to zwykle połączenie olejków eterycznych, olejów bazowych i ekstraktów roślinnych.

Olejek eteryczny ma właściwości lecznicze lub po prostu nadaje brodzie przyjemny zapach.

Olejki bazowe stanowią bazę, która rozcieńcza olejek eteryczny i ułatwia jego wchłanianie przez skórę. Olejki bazowe to np. olej kokosowy lub olej z pestek awokado.

Olejki do brody są najczęściej używane jako środek zmiękczający zarost, do stylizacji brody lub do wspomagania porostu włosów na brodzie.

Olejek do brody vs. balsam do brody

Czasami można pomylić olejek z balsamem do brody. W przeciwieństwie do olejku, balsam zawiera masło (zazwyczaj shea) i jest używany do nawilżania oraz stylizacji. Poniżej podajemy kilka podobieństw i różnic między tymi produktami.

Podobieństwa:

  • zmiękczają zarost;
  • nawilżają skórę pod zarostem;
  • pomagają okiełznać puszącą się, niesforną brodę;
  • zawierają oleje bazowe oraz eteryczne.

balsamy do brody

Różnice:

  • balsam ma gęstszą konsystencję ze względu na zawartość masła;
  • balsam nie zapewnia takiego porostu włosów jak olejek, bo jest gęsty i może hamować wzrost włosów;
  • balsam jest zwykle stosowany do ułatwiania stylizacji, natomiast olejek nie zawsze daje taką możliwość;
  • balsamy są zwykle przeznaczone dla dłuższych zarostów i nie nadają się do krótszych.

Dlaczego warto stosować olej do brody?

Najlepsze olejki do brody, takie jak nasz ulubiony Wonder Beard™ Grooming Oil, oferują wiele różnych korzyści, np.:

1. Nawilżenie

Najlepsze olejki do brody nawilżają zarówno włoski, jak i skórę pod nimi.

2. Zmiękczenie

Olej do brody to świetny środek zmiękczający zarost, pomagający zapobiegać łamaniu się włosów.

3. Stymulacja porostu włosów

Niektóre olejki są przeznaczone do wspomagania porostu włosów. Sprawiają, że broda wydaje się pełniejsza, dzięki zawartości dodatkowych składników aktywnych.

4. Regeneracja

Regularne oczyszczanie brody jest bardzo ważne, ale zbyt częste mycie brody może pozbawić ją naturalnych olejków. Olej do brody może je zastąpić i pomóc przywrócić prawidłową produkcję sebum.

5. Ograniczenie swędzenia

Martwy naskórek łuszczący się pod zarostem może powodować irytujące swędzenie lub zaczerwienienie. Odpowiedni olej do brody ukoi skórę pod zarostem, nawilży ją i ograniczy łuszczenie się skóry.

6. Ujarzmienie włosów

Niesforne, odstające włoski to bardzo częsty problem, a korzystanie z olejku do brody może je wygładzić.

7. Odżywienie włosów

Preparaty do brody zawierają olejki eteryczne i witaminy, takie jak biotyna i witamina E, które odżywiają włoski i utrzymują je w dobrej kondycji.

8. Nabłyszczenie

Włosy na brodzie mogą wydawać się matowe, jeśli nie są odpowiednio odżywione. Olejki do brody przywrócą jej blask i zdrowy wygląd.

9. Łagodzenie suchej skóry

Najlepsze olejki do brody są produkowane z wysokiej jakości naturalnych olejów bazowych i dobroczynnych olejków eterycznych, które są korzystne i kojące dla wrażliwej skóry.

10. Przyjemny zapach

Olejek do brody to świetny sposób na nadanie zarostowi ładnego zapachu. Spróbuj zastąpić wodę kolońską pachnącym, nawilżającym olejkiem do brody.

Komu polecamy olejki do brody?

Jeśli chcesz, żeby Twoja broda była zadbana, miękka i ładnie pachniała, to olej do brody jest produktem dla Ciebie. Olejek do brody nadaje się do wszystkich długości i rodzajów zarostu, więc może go używać każdy, kto ma zarost.

Jeśli Twój zarost jest niewielki, olejek na porost brody Wonder Beard™ Growth Serum może okazać się doskonałym dodatkiem do Twojej pielęgnacji (oczywiście, jeśli zależy Ci na zapuszczeniu zarostu).

Włosy na brodzie, podobnie jak włosy na głowie, mają swoją specyficzną teksturę. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów zarostu i sposoby ich pielęgnacji przy użyciu olejku do brody.

Określ swój typ zarostu

typy brody

Prosta broda

Prosty zarost zazwyczaj jest bardzo długi i bywa nazywany brodą wikingów. Regularnie rozczesuj brodę, żeby pozbyć się splątanych włosków i nakładaj olejki do brody na końcówki. Włoski będą rosły zdrowe.

Falowana broda

Falowane włosy na brodzie bardzo często są niesforne. Regularne przycinanie tego typu brody pomoże utrzymać je na miejscu. Olej do brody także pomaga ujarzmić odstające włoski. Oprócz tego regularnie przeczesuj zarost.

Kręcona broda

Kręcone zarosty są sprężyste i zwarte. Mają gęstą strukturę i mogą być podatne na przesuszenie. Olejek do brody pomoże zachować nawilżenie i blask zarostu. Stosuj go codziennie i nakładaj przed rozczesywaniem włosków.

Nierówny zarost

Występowanie obszarów, na których włosy nie rosną, jest całkowicie normalne. Olej do brody może sprawić, że zarost będzie wydawał się pełniejszy. Używanie olejku i serum na porost brody może wspomóc odrastanie włosów.

Siwa broda

Nie tylko włosy na głowie zaczynają z czasem siwieć. To zjawisko dotyczy też zarostu. Siwe włosy mogą być suche i łamliwe, a olejek do brody to świetny sposób na ich zmiękczenie. Należy go stosować od końcówek aż do nasady brody i na skórę pod zarostem, by zapobiec jej przesuszeniu.

Najlepsze składniki olejków do brody

Przedstawiamy najlepsze składniki olejków do brody z podziałem na oleje bazowe, ekstrakty roślinne i witaminy.

najlepsze składniki olejków do brody

Oleje bazowe

  • Estry masła shea – zawierają dużo kwasów tłuszczowych i mają  działanie wygładzające i nawilżające.
  • Olej z pestek awokado – pomaga rozplątywać włosy i naprawiać uszkodzenia łuski włosa, uzupełniając jednocześnie ubytki w skórze pod włosami.
  • Olej arganowy – świetnie sprawdza się w przypadku grubszych pasm włosów, zapewniając im nawilżenie i połysk.
  • Olej z pestek moreli – lekki olejek, który działa jak naturalny środek nawilżający i doskonale zmiękcza zarost.
  • Olejek ze słodkich migdałów – może pomóc w redukcji łupieżu brody, łagodząc stan zapalny skóry i zapewniając odpowiednie nawilżenie.
  • Olej z nasion słonecznika – ma właściwości przeciwzapalne i pomaga załagodzić rozdwojone końcówki, dzięki czemu włosy rosną szybciej.
  • Olej kokosowy – wnika w trzon włosa, dostarczając mu dużo nawilżenia i chroniąc przed łamaniem się włosów.
  • Olej marula – kolejny lekki olej, który dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym może pomóc w leczeniu trądziku.

Wyciągi roślinne i witaminy

  • Ekstrakt z liści rozmarynu – ma właściwości przeciwzapalne i pomaga poprawić krążenie.
  • Witamina E – zawiera przeciwutleniacze, które chronią przed wolnymi rodnikami.
  • Densi’Beard™ – ten naturalny składnik aktywny, który ma udowodnione klinicznie działanie, zwiększające gęstość brody. Densi'Beard™ powstaje z odmiany prosa uprawianego we Francji. Ten składnik jest niezbędny w produkcji najlepszego olejku na porost brody.

Jeśli więc szukasz doskonałego olejku do brody, zwróć uwagę na te składniki. Poza tym warto wybierać produkty w 100% naturalne, organiczne i wegańskie oraz unikać potencjalnie szkodliwych składników, takich jak silikony czy syntetyczne substancje zapachowe, które mogą powodować podrażnienia.

Olej do brody Wonder Beard™ Grooming Oil spełnia wszystkie te kryteria, dlatego naszym zdaniem jest najlepszym olejkiem do brody, jaki można znaleźć na rynku.

Jak stosować olejek do brody?

Chociaż może to być zależne od rodzaju włosów, ich długości, poziomu nawilżenia i klimatu w miejscu zamieszkania, zalecamy codzienne stosowanie olejku do brody.

Zwykle powinno się go używać po kąpieli lub po umyciu twarzy. Skóra i włosy są wtedy miękkie, a to pozwala olejkowi wniknąć najgłębiej, jak tylko się da.

Krok pierwszy

Nałóż 2-3 krople olejku Wonder Beard™ Grooming Oil i rozgrzej go w dłoniach. Pomoże to równomiernie rozprowadzić olejek na włosach.

Krok drugi

Zacznij wmasowywać olejek w suchą brodę, skupiając się na jej końcach, gdzie jest najbardziej przesuszona. Jeśli masz krótki zarost, po prostu przeciągnij dłońmi po bokach i z przodu brody, aby równomiernie rozprowadzić olej.

Krok trzeci

Po nałożeniu olejku na zarost wykorzystaj jego resztki do wmasowania w skórę pod zarostem.

Krok czwarty

Przy pomocy palców lub grzebienia rozprowadź olejek na brodzie, aby upewnić się, że dotrze do wszystkich włosków.

Jeśli Twoja broda jest szczególnie przesuszona, stosuj ten zabieg nie tylko po myciu, ale również przed pójściem spać.

Pielęgnacja brody – dojdź do perfekcji!

Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących utrzymania zdrowych i mocnych włosów na brodzie.

Używaj suplementów na porost włosów

Dostarczanie odpowiednich składników odżywczych jest niezbędne do zapuszczania włosów. Przyjmowanie suplementów, takich jak żelki Hair Formula Gummies For Men lub tabletki Hair Formula Tablets for Men stworzone specjalnie dla mężczyzn to prosty sposób na zapewnienie sobie optymalnej ilości witamin i minerałów potrzebnych do zdrowego wzrostu włosów.

Stosuj serum na porost brody

Dodanie serum na porost brody Wonder Beard™ Growth Serum do swojej rutyny pielęgnacyjnej również może wspomóc zdrowy porost włosów. To także świetny środek zmiękczający skórę oraz zarost.

Stosuj szampon do brody

Dbanie o higienę brody jest niezbędne dla zachowania zdrowych włosów i skóry. Używaj szamponu Wonder Beard™ Shampoo zawierającego składniki stymulujące, takie jak kofeina i CAPIXYL™, które pomagają usunąć martwy naskórek, nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia. Jednocześnie wspomaga zdrowy wzrost brody. Na zakończenie mycia brody zawsze stosuj nawilżające olejki do brody.

Regularnie przeczesuj zarost

Codzienne rozczesywanie zapobiega plątaniu się włosów i pomoże im zdrowo rosnąć. Stosując szczotkę Wet Hair Detangler Brush podczas kąpieli delikatnie rozplączesz brodę, nie niszcząc jej. Jeśli włosy na brodzie są gęste, używaj szczotki z włosiem na suchy zarost.

Systematycznie podcinaj zarost

Rozdwojone końcówki mogą hamować zdrowy wzrost włosów, dlatego pamiętaj o regularnym podcinaniu włosów. Aby zapuścić zarost, przycinaj go co 6-8 tygodni. Jeśli chcesz zachować obecny kształt brody, przycinaj ją raz na jeden lub dwa tygodnie.

Czy olejki do brody naprawdę działają?

Najlepszy olejek na porost brody pozwoli stworzyć na Twojej brodzie warunki sprzyjające wzrostowi włosów. Choć wzrost włosów w dużej mierze zależy od genów, środowiska, zdrowia i innych czynników zewnętrznych, można go pobudzić, stosując odpowiednie kosmetyki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak stosować olejek na porost brody? Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi szybkiego zapuszczania zarostu.

Recenzje

Doskonała

4 na 5 gwiazdek 9.400+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
  • Najlepsze szampony do brody: Twoja nowa rutyna pielęgnacji

    Najlepsze szampony do brody: Twoja nowa rutyna pielęgnacji

  • Naturalny szampon w kostce i odżywka w kostce: Jak używać i gdzie przechowywać

    Naturalny szampon w kostce i odżywka w kostce: Jak używać i gdzie przechowywać

  • 20 najlepszych pomysłów na prezent dla niej i dla niego - zestawy do włosów

    20 najlepszych pomysłów na prezent dla niej i dla niego - zestawy do włosów

  • 7 najlepszych szamponów do włosów kręconych i falowanych: bez siarczanów, oczyszczający i inne

    7 najlepszych szamponów do włosów kręconych i falowanych: bez siarczanów, oczyszczający i inne

  • Jak delikatnie tapirować włosy + 5 technik stosowania szczotki do tapirowania

    Jak tapirować włosy + 5 technik stosowania szczotki do tapirowania

Wyświetl wszystkie artykuły