Wypadanie włosów po ciąży + 5 pomocnych porad dotyczących połoguWyświetl wszystkie artykuły

Wypadanie włosów po ciąży + 5 pomocnych porad dotyczących połogu

Jest tak wiele rzeczy, o których trzeba pomyśleć i zaplanować, gdy rodzi się dziecko. Pomimo tego, większość przyszłych mam nie zaprząta sobie głowy przykrym tematem, jakim jest wypadanie włosów po ciąży.

Choć włosy nie są najważniejszą rzeczą, o której myślimy w tym zabieganym okresie życia, to niestety wypadanie włosów po ciąży dopada wiele świeżo upieczonych mam. Mówimy tu o włosach wypadających garściami. Chociaż wypadanie włosów po ciąży jest całkowicie normalne, wiemy, że jest to również stresujące, zwłaszcza przy wszystkich innych zmianach, jakie zachodzą w Twoim wyglądzie.

Co więc powoduje wypadające włosy po ciąży i co możesz z tym zrobić? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak wygląda wypadanie włosów po ciąży i co zrobić na wypadanie włosów po ciąży!

Treści

Co powoduje wypadanie włosów po ciąży?

Zanim przejdziemy do kwestii tego, jak wygląda wypadanie włosów po ciąży, musimy porozmawiać o tym, co dzieje się z włosami w czasie ciąży. Wypadanie włosów w ciąży raczej nie jest popularnym problemem. Większość kobiet w czasie ciąży ma zdrowsze, bardziej lśniące i grubsze włosy.

Dlaczego? Cóż, włosy rosną w cyklu trójfazowym: faza wzrostu, faza odpoczynku i faza wypadania. Każdy włos znajduje się w innym miejscu tego cyklu, dlatego ludzie mają tendencję do codziennego tracenia włosów po trochu, a nie, jak wiele innych zwierząt, do całkowitego linienia na raz.

Hair Growth Phases

W czasie ciąży zwiększony poziom estrogenu wydłuża fazy wzrostu i odpoczynku w cyklu włosowym. Ponieważ wypada mniej włosów, Twoje włosy wyglądają na grubsze i gęstsze niż zwykle. W rzeczywistości ogólna objętość włosów na głowie zwiększa się o około 38%. To dlatego wiele kobiet mówi, że w czasie ciąży ich włosy są w najlepszej kondycji w życiu! Jak jednak wyglądają włosy po ciąży?

Wypadanie włosów zaczyna się dopiero po porodzie, stąd nazwa "wypadanie włosów po ciąży". Po ciąży Twoje hormony wracają do normalnego poziomu. Dodatkowe włosy, które Twoje ciało zatrzymało podczas ciąży, wypadną, co spowoduje wypadanie włosów po porodzie. Zjawisko to nazywa się telogen effluvium.

Telogen effluvium może też wystąpić, gdy uraz fizyczny lub psychiczny spowoduje, że więcej włosów niż zwykle przejdzie z fazy wzrostu do fazy spoczynku. Jeśli kiedykolwiek straciłaś włosy po przykrym rozstaniu lub szczególnie paskudnym przypadku grypy, wiesz, o czym mówimy. Ponieważ poród jest dość traumatycznym przeżyciem fizycznym, zwłaszcza jeśli miał miejsce trudny poród lub operacja, łatwo sobie wyobrazić, jak telogen effluvium może spowodować wypadanie włosów po porodzie.

Kiedy zaczyna się wypadanie włosów po ciąży?

Możesz się spodziewać, że wypadanie włosów po ciąży pojawi się około trzech do sześciu miesięcy po porodzie. Jeśli karmisz piersią, wypadanie włosów po porodzie może nie wystąpić, dopóki nie zaczniesz odstawiać dziecka od piersi lub nie zaczniesz podawać mu pokarmów stałych.

Pamiętaj, że nie wszystkie kobiety mierzą się z problemem, jakim jest wypadanie włosów po ciąży. Jeśli minęło sześć miesięcy, a Ty nie zauważyłaś zauważalnej zmiany w grubości swoich włosów, możesz być jedną z tych szczęściar, którym włosy po ciąży nie wypadają!

Wypadanie włosów po porodzie jest normalne?

Chociaż wypadanie włosów po ciąży może być drastyczne, jest to normalna część sprowadzania nowego życia na świat. Ilość wypadających włosów po porodzie jest różna, ale średnio kobiety tracą aż 30% swoich włosów.

Jak więc wygląda wypadanie włosów po porodzie? Prawdopodobnie zauważysz znacznie więcej włosów na swojej szczotce, a Twoje włosy po ciąży często będą pojawiać się w odpływie prysznica po umyciu włosów. Niektóre kobiety z wypadającymi włosami po porodzie doświadczają przerzedzenia włosów wokół linii włosów. Inne oznaki wypadania włosów po porodzie to poszerzający się przedziałek i cieńszy kucyk.

Poniższe zdjęcia przed i po pokazują rezultaty kobiet, które doświadczyły poporodowego wypadania włosów. Zdjęcia przed ilustrują normalne wypadanie włosów po ciąży. Wszystkie te kobiety stosowały produkty na porost włosów, aby szybko je odzyskać, a zdjęcia po ilustrują 1-3 miesięczne postępy w stosowaniu suplementów Hairlust.

Przed i po Hairlust

Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania

Efekty mogą być różne w zależności od osoby

Zobacz wszystkie opinie

Czy można zapobiegać wypadaniu włosów?

Nie. Przykro nam to mówić, ale tak naprawdę nie ma nic, co mogłabyś zrobić, by powstrzymać wypadanie włosów po porodzie. Ale pomyśl o tym w ten sposób: Tak naprawdę nie tracisz włosów w ogóle. Tracisz tylko te włosy, których nie zgubiłaś w czasie ciąży.

Możesz jednak pomóc zminimalizować wypadające włosy po ciąży, poddając się leczeniu i stosując pewne techniki pielęgnacji włosów (więcej na ten temat później).

Czy wypadanie włosów pogłębia się przy kolejnych ciążach?

Teoretycznie kolejne ciąże nie działają pogarszająco na wypadanie włosów po ciąży. Jednak jeśli ciąże następują jedna po drugiej, możesz nie dać swoim włosom wystarczająco dużo czasu na odrastanie po porodzie i po kolejnej ciąży włosy mogą wyglądać na cieńsze. Mimo tego, że doświadczasz takiej samej utraty włosów po porodzie, zaczynasz kolejną ciążę z mniejszą ilością włosów. Stwarza to złudzenie, że wypadanie włosów po ciąży nasila się wraz z kolejnymi ciążami.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest wiek. Z wiekiem nasze włosy naturalnie stają się coraz cieńsze i delikatniejsze - to po prostu część procesu starzenia się! Jeśli spędzasz kilka lat w cyklu poporodowego wypadania i odrastania włosów, może się okazać, że pod koniec tego okresu życia masz mniej włosów. Jest to zupełnie naturalne i normalne. Jeśli jednak wypadanie włosów po ciąży wydaje się ekstremalne, warto porozmawiać z lekarzem o innych potencjalnych przyczynach i sposobach leczenia.

Wskazówki na na wypadanie włosów po ciąży

Utrata włosów w jakimkolwiek momencie życia jest stresująca, ale szczególnie stresujące jest wypadanie włosów po ciąży, ponieważ zachodzi w Tobie tak wiele innych zmian.

Powrót włosów do normalności po ciąży może przebiegać inaczej u każdego, ale możesz oczekiwać, że zajmie od 3 miesięcy do roku. Na szczęście istnieją dwie proste metody leczenia utraty włosów po porodzie, które pomogą Ci przyspieszyć odrastanie włosów po ciąży:

1. Zdrowo się odżywiaj

Twoje mieszki włosowe potrzebują pewnej ilości witamin i minerałów, by skutecznie hodować nowe włosy i wrócić do formy po porodzie. Najlepszym sposobem na dostarczenie tych witamin i minerałów jest stosowanie zróżnicowanej diety, która zawiera dużo białka, owoców, warzyw, pełnych ziaren i zdrowych tłuszczów.

2. Bierz witaminy

Jesteś zapracowaną nową mamą - rozumiemy to! Nie zawsze łatwo jest dostarczyć sobie dzienną dawkę warzyw, kiedy opiekujesz się noworodkiem. Dlatego właśnie polecamy żelki Hair Formula Gummies for Women, które działają łagodząco na wypadanie włosów po ciąży! Stworzyliśmy je z wykorzystaniem wszystkich witamin i minerałów, których potrzebują Twoje mieszki włosowe aby odbudować Twoją fryzurę po wypadaniu włosów po porodzie. A ponieważ są one dostępne w postaci pysznych żelków, łatwo jest pamiętać o ich przyjmowaniu. Zalecamy, by przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów w leczeniu wypadania włosów po porodzie, poradzić się swojego lekarza. Jest to jednak całkiem normalne, że młode mamy przyjmują suplementy na włosy.

Test włosów

Produkty dla Twoich włosów

Wykonaj test

Jak poprawić stan włosów po ciąży?

To, że cierpisz na wypadanie włosów po ciąży, nie oznacza, że inni muszą o tym wiedzieć! Stosowanie tych prostych trików pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać włosy, które masz, dopóki nie odrosną i nie zadziała drażniąco na wypadanie włosów po ciąży.

1. Zmień swoje kosmetyki

Change Your Product Line-Up

Jeśli zwykle nie masz cienkich włosów, pozwól, że wprowadzimy Cię w cudowny świat produktów zwiększających objętość włosów! Poważnie, będziesz zaskoczona różnicą, jaką może zrobić kilka dobrych produktów do pielęgnacji włosów. Po pierwsze, zamień swój szampon i odżywkę na zestaw Grow Perfect™ Duo  opracowany specjalnie dla włosów przerzedzających się lub zestaw Split Fix™ Duo, jeśli chcesz skupić się na naprawie zniszczonych i delikatnych włosów.Ten oczyszczający i nawilżający duet zawiera mikroproteiny, które wzmacniają włosy, redukując rozdwajanie się końcówek nawet o 20%*. Oznacza to, że możesz zachować włosy, które pozostały Ci po wypadaniu po porodzie, podczas gdy Twoje nowe, zdrowe włosy będą odrastać.

Gdy włosy są już czyste, zastosuj kurację Grow Perfect™ Thickening Spray na nasadę włosów. Ta zwiększająca objętość kuracja stwarza skórze głowy idealne warunki do zdrowego wzrostu włosów, jednocześnie zwiększając ich objętość u nasady.

2. Prześpij się z tym

Sleep On It

Innym sposobem na zachowanie włosów, które pozostały Ci po ciąży, jest zamiana bawełnianej poszewki na poszewkę bambusową. Dlaczego? Ponieważ włókna bawełny są dość szorstkie, a kiedy śpisz na bawełnianej poszewce, pocieranie włosów powoduje, że są one bardziej podatne na łamanie, kołtunienie i matowienie. Z drugiej strony bambus jest o wiele gładszy, więc budzisz się z jedwabistymi, nieplączącymi się włosami. Ta poszewka może stać się odpowiedzią na pytanie co zadziała łagodząco na wypadanie włosów po ciąży?

Wskazówka: Sparuj ją z pasującą poszewką na kołdrę. Te luksusowe bambusowe poszewki na poduszki i kołdrę są dostępne w 8 kolorach.

3. Delikatnie rozczesuj

Detangle Gently

Nawet sposób szczotkowania włosów może mieć duże znaczenie w przypadku wypadania włosów po ciąży. Jeśli użyjesz zbyt dużej siły podczas rozczesywania lub niewłaściwego narzędzia, ryzykujesz, że połamiesz pasma i będziesz narażona na dodatkowe wypadanie. Zamiast tego, zalecamy stosowanie naszej szczotki Wet Hair Detangler Brush. Jej miękkie włosie delikatnie rozplątuje kosmyki, dzięki czemu możesz je rozplątać bez ryzyka uszkodzenia. Ponadto, włosie masuje skórę głowy, co pobudza wzrost nowych włosów. Aby włosy lepiej się układały i były bardziej odżywione, przed rozczesaniem nałóż na nie odżywkę bez spłukiwania.

4. Zrezygnuj ze stylizacji z użyciem wysokiej temperatury

Skip Hot Tools

Podobnie warto odłożyć suszarkę do włosów, lokówkę i prostownicę. Choć wszystkie te narzędzia są świetne do układania włosów, ich ciepło może wysuszyć Twoje pasma i doprowadzić do większej ilości uszkodzeń. Jeśli dotyka Cię wypadanie włosów po porodzie, wybieraj fryzury bez użycia ciepła, gdy tylko jest to możliwe, lub chroń włosy za pomocą sprayu chroniącego przed ciepłem, by zmniejszyć potencjalne szkody.

5. Zmień fryzurę

Change Your Hairstyle

Czy nie wydaje się, że świeżo upieczone mamy zawsze decydują się na krótszą fryzurę zaraz po porodzie? Cóż, to nie przypadek! Długie włosy są ciężkie, a cały ten dodatkowy ciężar sprawia, że włosy wyglądają na bardziej płaskie. Z drugiej strony, krótsze włosy są lżejsze, więc mają więcej objętości. Nie musisz dokonywać wielkich zmian - nawet kilka centymetrów zrobi różnicę (choć jeśli chcesz postawić na klasyczną fryzurę pixie, zrób to, kochana!).

Jeśli jesteś przywiązana do swojej długości, możesz też tymczasowo zwiększyć objętość włosów, zmieniając od czasu do czasu ich przedziałek. Wydaje się to takie proste, ale naprawdę robi wielką różnicę!

Pamiętaj, że wypadanie włosów po ciąży jest całkowicie naturalne i normalne. Nie ma się czego wstydzić. To po prostu część tego ekscytującego okresu w życiu! Ale to nie znaczy, że musisz się biernie przyglądać wypadaniu włosów po porodzie. Przestrzeganie tych wskazówek pomoże Ci w pełni wykorzystać Twoje włosy i poczuć się jak najlepiej, gdy będziesz wracać do formy po ciąży.

*Badania te zostały przeprowadzone przez BASF. Aby uzyskać więcej informacji na temat badań, odwiedź strony www.personal-care.basf.com lub www.carecreations.basf.com.

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 8.000+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • Menopauza a wypadanie włosów: 6 sposobów jak powstrzymać wypadanie włosów w okresie menopauzy

  Menopauza a wypadanie włosów: 6 sposobów jak powstrzymać wypadanie włosów w okresie menopauzy

 • Kawa na włosy - siła szamponu z kofeiną

  Kawa na włosy - siła szamponu z kofeiną

 • olejek rozmarynowy na włosy

  Olejek rozmarynowy na włosy – efekty, działanie i sposób aplikacji

 • bardzo rzadkie włosy u kobiet

  Bardzo rzadkie włosy u kobiet: Przyczyny i sposoby na przerzedzanie się włosów

 • naturalna wcierka do włosów

  Czy wcierki do włosów naprawdę działają? Przewodnik po serum do włosów

Wyświetl wszystkie artykuły