Wypadanie włosów u mężczyzn? Wyjaśniamy przyczyny łysienia męskiego.Wyświetl wszystkie artykuły

Wypadanie włosów u mężczyzn? Wyjaśniamy przyczyny łysienia męskiego

Łysienie u mężczyzn jest problemem, który dotyka ponad połowę przedstawicieli płci męskiej przed 50 rokiem życia, a około jedna trzecia twierdzi, że łysienie męskie staje się ich zmorą przed 30 rokiem życia. Wielu mężczyzn godzinami wyszukuje hasła „co na łysienie u mężczyzn” czy „porost włosów dla mężczyzn”, próbując znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Zanim jednak zdecydujesz się na drastyczny krok, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele naturalnych sposobów zapobiegania i leczenia, dzięki którym wypadanie włosów u młodych mężczyzn może przestać spędzać ci sen z powiek (bez konieczności poświęcania mnóstwa czasu i pieniędzy). Aby pomóc ci poznać najlepsze rozwiązanie, stworzyliśmy poręczny przewodnik, który odpowie na dręczące cię pytanie "co na łysienie u mężczyzn", wskaże najlepsze sposoby walki z łysieniem i podsunie odpowiednie produkty na porost włosów dla mężczyzn.

Zanim jednak przejdziemy do tego wszystkiego, przyjrzyjmy się bliżej temu, co w ogóle powoduje wypadanie włosów u młodych mężczyzn i co wpływa na przerzedzanie się włosów

Treści

Czy wypada mi za dużo włosów?

Może brzmi to jak proste pytanie (czy ja łysieję czy nie?!), ale utrata kilku włosów tu i tam nie jest równoznaczna z łysieniem. Gdyby tylko wypadanie włosów u młodych mężczyzn było takie proste!

Łysienie u mężczyzn jest zazwyczaj związane z genetyką, ale wypadanie włosów u mężczyzn może nastąpić z wielu różnych powodów.

Jeśli zauważysz, że tracisz włosy w sposób pozornie przypadkowy, możesz mieć do czynienia z łysieniem plackowatym - chorobą genetyczną, która może powodować wypadanie włosów u mężczyzn. Z drugiej strony, łysienie męskie jest zdecydowanie mniej przypadkowe i zazwyczaj zaczyna się od skroni lub korony głowy. Dobra wiadomość jest taka, że wypadanie włosów u mężczyzn jest wyjątkowo częste i nie powinno być powodem do wstydu czy zmartwień.

Znajomość różnicy między zwykłym łysieniem u mężczyzn a bardziej specyficznym schorzeniem, takim jak łysienie plackowate, może pomóc ci dostosować odpowiednie podejście do leczenia, tzn. to co na łysienie u mężczyzn zdziała cuda, może okazać się nieskuteczne przy łysieniu plackowatym.

Zwykle myślimy, że wypadanie włosów u mężczyzn to coś, co zdarza się dopiero w starszym wieku, ale rzadkie włosy u mężczyzny są w rzeczywistości dość częste także u młodszych osób. Ponadto proces utraty włosów może trwać od 5 do 10 lat, aż do całkowitego wyłysienia. Zależy to od konkretnej osoby.

Przed i po Hairlust

Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania
Hairlust før og efter
Przed
W trakcie stosowania

Efekty mogą być różne w zależności od osoby

Zobacz wszystkie opinie

5 faktów na ten temat wypadanie włosów u mężczyzn

1. Wypadanie włosów u młodych mężczyzn jest częste przed 30 rokiem życia

Zwykle myślimy, że wypadanie włosów u mężczyzn to coś, co zdarza się dopiero w starszym wieku, ale rzadkie włosy u mężczyzny są w rzeczywistości dość częste także u młodszych osób. Ponadto proces utraty włosów może trwać od 5 do 10 lat, aż do całkowitego wyłysienia. Zależy to od konkretnej osoby.

2. Wypadanie włosów u młodych mężczyzn może zacząć się już w wieku nastoletnim

Tak, dobrze przeczytałeś. Nie jest to bardzo częste, ale możliwe, że wypadanie włosów u młodych mężczyzn może zacząć się już w wieku nastoletnim. Przewlekła choroba, ogromna ilość stresu czy niektóre leki mogą zadziałać przyspieszająco na łysienie u mężczyzn i skutkować tym, że rzadkie włosy u mężczyzny i nastolatka staną się rzeczywistością

3. Wypadanie włosów u mężczyzn nie jest dziedziczone po mamie

Wbrew powszechnej opinii, rzadkie włosy u mężczyzny nie wynikają z linii genetycznej matki. Tak jak większość rzeczy, łysienie męskie możesz odziedziczyć z każdej ze stron swojej rodziny.

4. Czapki nie sprawią, że wyłysiejesz

Nie zamierzamy zachęcać cię do zaprzestania szukania czegoś, co zadziała hamująco na łysienie u mężczyzn, ale zapewniamy cię, że twoje ulubione kapelusze i czapki w żaden sposób nie spowodują, że wyłysiejesz. To tylko kolejny mit, który powinniśmy w końcu obalić.

5. Wypadanie włosów u mężczyzn może być przyczyną stresu

Jako społeczeństwo, często stawiamy na piedestale tak nieistotne rzeczy jak wygląd, co sprawia, że bardzo trudno jest nam osiągnąć i utrzymać ten (często niedościgniony) ideał piękna. Dlatego rzadkie włosy u mężczyzny i łysienie mogą okazać się bardzo bolesnym wyzwaniem. Niektórzy mężczyźni, którzy doświadczyli utraty włosów i/lub łysienia, skarżą się na dyskomfort psychiczny, niską pewność siebie, obniżony popęd seksualny, a nawet depresję.

Wypadanie włosów u mężczyzn i jego główne przyczyny

Co jest odpowiedzialne za rzadkie włosy u mężczyzny? Okazuje się, że jest kilka różnych powodów, dla których możesz doświadczać wypadania włosów.

Przyczyna #1 Geny

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wypadanie włosów u mężczyzn jest prawie zawsze spowodowane określonymi czynnikami genetycznymi. Nie wiemy jeszcze dokładnie, w jaki sposób dziedziczony jest gen łysienia, ale wiemy, że rzadkie włosy u mężczyzny są dziedziczne. Jeśli wielu mężczyzn w twojej rodzinie doświadczyło łysienia, są duże szanse, że ty też się z tym zmierzysz. W zależności od historii twojej rodziny, łysienie męskie może zacząć się u ciebie pojawiać w młodym wieku lub może nie dotyczyć cię aż do 50 roku życia.

Produkty do włosów z rozmarynem mogą pomóc stymulować krążenie krwi do cebulek włosów i promować ich wzrost.

Przyczyna #2 Stres

Stres może powodować lub nasilać wiele dolegliwości zdrowotnych, ale czy wiedziałeś, że może też powodować rzadkie włosy u mężczyzny? Wypadanie włosów u mężczyzn, wraz z ekstremalnymi wahaniami wagi i innymi objawami, może być wywołane przez szok i stres cielesny, które często towarzyszą chorobom takim jak grypa czy zapalenie płuc.

Przyczyna #3 Choroba

Mówiliśmy o łysieniu plackowatym, ale inne choroby, takie jak problemy z tarczycą czy anemia, również mogą powodować rzadkie włosy u mężczyzny.

Przyczyna #4 Leki

Jeśli chorowałeś na raka lub inną chorobę, która wymaga intensywnego leczenia, mogłeś zauważyć, że niektóre silne leki powodują łysienie lub rzadkie włosy u mężczyzny. Na szczęście, wypadanie włosów u mężczyzn, będące efektem ubocznym przyjmowania leków, jest tylko przejściowe i większości ludzi udaje się odzyskać włosy po pomyślnym zakończeniu leczenia.

Przyczyna #5 Niektóre fryzury

Czy często nosisz swoje włosy w ciasnych kucykach, warkoczach lub splotach? Jeśli tak, możesz wyrządzić szkodę swoim włosom i skórze głowy. Niektóre z tych ciasnych fryzur mogą skutkować przerzedzaniem się włosów u mężczyzn, ponieważ skóra głowy jest zbyt mocno naciągnięta. Nie zapominaj o tym, by pozwolić odetchnąć swoim bujnym puklom!

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

W porządku, przechodzimy do konkretów. Teraz, kiedy już przeanalizowaliśmy wszystkie czynniki wpływające na łysienie u mężczyzn i wypadanie włosów u mężczyzn, jesteśmy gotowi porozmawiać o tym, jak możesz zacząć temu zapobiegać i jak to leczyć, czyli co można zrobić na porost włosów dla mężczyzn.

1. Zwróć uwagę na to, co jesz

Watch What You Eat

Co na łysienie u mężczyzn? Stosowanie zdrowej diety! Oprócz promowania ogólnego zdrowia fizycznego, zrównoważona dieta może pomóc w zwalczaniu problemu, jakim są rzadkie włosy u mężczyzny.

Wybierając się do sklepu spożywczego, upewnij się, że zaopatrujesz się w dużą ilość owoców, warzyw, pełnych zbóż i białek bogatych w kwasy tłuszczowe. Aby opóźnić łysienie u mężczyzn, dobrze jest też zrezygnować ze słodyczy i trzymać się z dala od zbyt dużej ilości nabiału, które działają hamująco na porost włosów dla mężczyzn.

Istnieją również pewne witaminy i minerały, które są pomocne przy problemie, jakim jest wypadanie włosów u mężczyzn, w tym biotyna, kwasy tłuszczowe omega-3 i żelazo.

2. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu

Stay Hydrated

Nawodniona skóra głowy świetnie działa na rzadkie włosy u mężczyzny i na porost włosów dla mężczyzn. Dobrą zasadą jest upewnienie się, że pijesz co najmniej jedną trzecią swojej wagi ciała dziennie w decylitrach. Jeśli ważysz 60 kilogramów, to jest to 20 decylitrów. Odpowiada to około 2 litrom dziennie.

3. Przyjmuj witaminy

Take Your Vitamins

Rozważ uzupełnienie swojej zdrowej i zbilansowanej diety o witaminy na porost włosów dla mężczyzn. Nasze Hair Formula Gummies for Women zostały stworzone specjalnie po to, aby wspomagać porost włosów dla mężczyzn. Nasza unikalna formuła zawiera potężną dawkę biotyny, kwasu foliowego, cynku i selenu, aby utrzymać zdrowe włosy i minimalizować wypadanie włosów u mężczyzn.

4. Skonsultuj się z lekarzem

Talk to Your Doctor

Czasami najlepszym sposobem leczenia łysienia u mężczyzn jest miła, długa rozmowa z zaufanym lekarzem. Jeśli próbowałeś już wszystkiego bez skutku, profesjonalista może wskazać ci sposób leczenia lub rozwiązanie, o którym wcześniej nie pomyślałeś.

5. Unikaj tych fryzur

Avoid These Hair Styles

Zrezygnuj z ciasnych kucyków i warkoczy - nie przyniosą one żadnych korzyści ani twoim włosom, ani skórze głowy. Poza tym, każdy wie, że obecnie panuje moda na fryzurę na samuraja, czyli tzw. man bun.

6. Zapanuj nad stresem

Manage Your Stress

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zbyt duży stres może nasilać wypadanie włosów u mężczyzn i może spowodować, że niektórzy będą potrzebowali środków na porost włosów dla mężczyzn. Jeśli czujesz się zestresowany, spróbuj medytacji i innych praktyk pozwalających na zachowanie spokoju.

7. Ogranicz palenie i picie

Limit Smoking and Drinking

Wszyscy wiemy, że palenie i nadużywanie alkoholu nie są dla nas dobre, ale te złe nawyki mogą również pogłębiać problem, jakim są rzadkie włosy u mężczyzny.

8. Ćwicz regularnie

Exercise Regularly

Chociaż aktywność fizyczna sama w sobie nie zapobiegnie nadmiernemu łysieniu u mężczyzn, pozytywne efekty dobrego treningu są dalekosiężne, obejmują obniżenie poziomu stresu i poprawę ogólnego stanu zdrowia fizycznego.

Test włosów

Produkty dla Twoich włosów

Wykonaj test

Czy wypadanie włosów może mieć wpływ na inne części ciała?

Najkrócej mówiąc, nie. Łysienie męskie i rzadkie włosy u mężczyzny występują tylko na skórze głowy. Jeśli zauważysz, że tracisz włosy z okolic brwi, pach lub nóg, porozmawiaj ze swoim lekarzem o łysieniu plackowatym lub innych potencjalnych przyczynach.

5 Porad jak powstrzymać wypadanie włosów

1. Wypróbuj masaż skóry głowy

Innym sposobem na łysienie u mężczyzn jest masaż skóry głowy. Kiedy myjesz głowę szamponem odbudowującym, takim jak nasz Grow Perfect™ Shampoo, delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców, aby pobudzić jej ukrwienie i wspomóc porost włosów dla mężczyzn.

Możesz też raz w tygodniu zastosować peeling do skóry głowy, aby usunąć nadmiar brudu i osad, co zredukuje też łupież i wypadanie włosów u mężczyzn.

2. Unikaj stosowania wysokich temperatur na włosy

Zbyt wysoka temperatura suszarki i innych narzędzi do stylizacji może uszkodzić i wysuszyć twoje włosy, co może spowodować ich łamliwość i wypadanie włosów u mężczyzn.

3. Unikaj wysuszających siarczanów

Unikaj jak ognia produktów do włosów zawierających laurylosiarczan sodu. Niektóre siarczany mogą negatywnie wpłynąć na włosy i skórę głowy jak i powodować łysienie u mężczyzn.

4. Bądź delikatny

Czasami najlepszym sposobem powstrzymania wypadania włosów oraz jednocześnie na porost włosów dla mężczyzn jest po prostu bycie delikatnym dla swoich włosów i dla skóry głowy. Unikanie złych produktów do włosów, nie noszenie ciasnych fryzur i oszczędne stosowanie wysokiej temperatury może pomóc zapobiec, a przynajmniej opóźnić wypadanie włosów u mężczyzn.

5. Nawilżaj skórę głowy

Kuracja dla skóry głowy, taka jak nasza Grow Perfect™ Thickening Spray może pomóc w zapewnieniu nawilżenia i ochrony twojej głowie. Ponadto, mint oil wspomaga porost włosów dla mężczyzn, hamuje wypadanie włosów u mężczyzn i ma zbawienny wpływ na rzadkie włosy u mężczyzny.

Jeszcze silniejszym serum pobudzającym wzrost włosów jest Grow Perfect™ Hair Growth Serum, które zawiera naturalne ekstrakty o klinicznie udowodnionym działaniu zwiększającym wzrost włosów, ograniczającym wypadanie i poprawiającym ogólne zdrowie skóry głowy.

Teraz, kiedy wypadanie włosów u mężczyzn i rzadkie włosy u mężczyzny nie mają już prze tobą tajemnic, znasz już najlepsze sposoby na ich leczenie oraz na porost włosów dla mężczyzn, bardzo chcielibyśmy, abyś podzielił się z nami swoją historią! Pokaż nam swoje zdjęcia przed i po na Instagramie i nie zapomnij oznaczyć nas @TheHairlust!

Recenzje

Doskonała

4.4 na 5 gwiazdek 8.000+ opinii
na

Podobne artykuły

Wyświetl wszystkie artykuły
 • Menopauza a wypadanie włosów: 6 sposobów jak powstrzymać wypadanie włosów w okresie menopauzy

  Menopauza a wypadanie włosów: 6 sposobów jak powstrzymać wypadanie włosów w okresie menopauzy

 • Kawa na włosy - siła szamponu z kofeiną

  Kawa na włosy - siła szamponu z kofeiną

 • olejek rozmarynowy na włosy

  Olejek rozmarynowy na włosy – efekty, działanie i sposób aplikacji

 • bardzo rzadkie włosy u kobiet

  Bardzo rzadkie włosy u kobiet: Przyczyny i sposoby na przerzedzanie się włosów

 • naturalna wcierka do włosów

  Czy wcierki do włosów naprawdę działają? Przewodnik po serum do włosów

Wyświetl wszystkie artykuły